Evlenip Boşanan İlginç Kuşlar!

Evlenip boşanmak sadece biz insanlara has bir durum sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kuşlarda evlenip boşanabiliyorlar. Sizler için evlenip boşanan kuş türlerini araştırdık ve derledik.
Evlenip Boşanan İlginç Kuşlar!

Tıpkı insanlar gibi kuşlarda evlenip boşanır. Bakalım kuşlar nasıl boşanıyorlar? ve bu kuş türleri hangileridir? İşte sizler için evlenen kuş türlerini araştırdık ve derledik.

cift-kuslar.jpg


Sessiz Kuğu

Bu kuğular 20 yaş yaşayabilen ve genellikle hayat arkadaşı olan bir kuş türüdür. Ciddi bir sorumluluk olarak görülen evlilikleri belli koşullar ve kurallar altında devam etmektedir. Mesela, yuvalama hatasından sonra ortaya boşanma olasılığının çıkması muhtemel bir durumdur.

sessiz-kugu.jpg


Kel Kartal

Kel kartallar eşleşmeye karar verdiklerinde bu onlar için ciddi bir karardır. Bu kartalların eşler arasındaki bağlılık ve sadakat oranı yüzde 90’ların üzerindedir. Bu nedenle de şaşırtıcı derecede düşük bir boşanma oranı olan kuşlardır.

kel-kartal.png


Kanada Kazları

Bu Kanada kazları, mükemmel bir eş bulmak için birkaç deneme yapmak durumundadırlar. Onlar 4 yaşına gelene kadar doğru eşi bulmak için çabalarlar. Genellikle yapılan evlilikler önceki yaşantılarının bir sebebi olarak boşanma ile sonuçlanmaktadır.

kanada-kazlari.jpg


Sandhill Turnası

Sandhill Turnaları genellikle yaşam boyu evli kalabilmektedirler. Boşanma oranları nispeten düşük seviyede. Özellikle yuvalama sezonunda bu oran çok düşüktür. Ancak erkekler de bir yuvalama bölgesi oluşturmak ve sürdürmek için becerikli iseler. Değilse bir anda boşanma ile sonuçlanabilir.

sandhill-turnasi.jpg


Siyah Gagalı Saksağan

Bu kuşlar genellikle hayatları boyunca evli kalabilmektedirler, ancak bazen boşanmalar da görülebilmektedir. Amerika Güney Dakota’daki magpies’lerde boşanma oranı yüzde 8.

siyah-gagali-saksagan.jpg


Ambar Baykuşu

Diğer adıyla peçeli baykuş da denen bu kuşlardaki boşanma oranı yüzde 25’ler seviyesinde. Genellikle hayat boyu sadık kalınmazsa ve civciv yetiştirme iyi gitmezse boşanma olabilmektedir.

ambar-baykusu.jpg


Kızıl macaws ( Amerikan Papağanı )

Papağanlar 40-50 yaşına kadar yaşayabilen uzun ömürlü kuşlardır. Ama birkaç damızlık mevsiminden sonra boşanmalar olabilmekte ve başka birliktelikler yaşanabilmektedir.

amerikan-papagani.jpg

Önerilen İçerik; Kuş Gribi Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Neoldu.com / Sosyal Fayda

YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum