Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri & En Güzel Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri & En Güzel Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri
20.04.201812:14

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitinglerde yaptığı konuşmalardaki en güzel sözleri sizler için bir araya getirdik. İşte, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun söylediği en etkili, en güzel ve en komik sözleri…

Haber güncelleme tarihi 27.11.2020 16:01

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun en güzel sözlerini sizler için bir araya getirdik. Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitinglerde, konferanslarda ve ekranlarda söylediği en etkileyici ve en güzel sözleri bu içerikte bulabilirsiniz. Aynı zamanda Kemal Kılıçdaroğlu'nun komik sözlerini ve gaflarını içeriğimizin en aşağı kısmından okuyabilirsiniz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sözleri

Kemal Kılıçdaroğlu'nun dikkat çeken 5 sözü;

1. CHP Kuva-i Milliye demektir. Müdafaayı Hukuk demektir. Anafartalar’dır, Conk Bayırı’dır, İzmir’de Hasan Tahsin, Lozan’da İnönü’dür, tuttuğunu koparır. Erzurum’da Nene Hatun , Antep’te Sütçü İmam’dır. Genlerinde bu vardır.

2. Değişimcidir ve devrimcidir. Değişimi ve devrimi sonuna kadar gideceğiz. Korku imparatorluğu değil sevgiyi egemen kılacağız. Kardeşçe beraber olacağız.

3. Düşmanınız kindir diyen felsefeyi sonuna kadar götüreceğiz. Kardeşçe yaşayacağız. Kol kola omuz omuza mücadele edeceğiz. Açlığa yoksulluğa karşı demokrasi çıtasını yükseltmek için çalışacağız. Çaycısı, simitçisi, emeklisi ile tüm katmanlarla beraber olacağız.

4. Çalışmayan üretmeyen toplumlar haysiyetlerini, hürriyetlerini sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar. AK Parti ne diyor. Üretmeyin diyor. Birileri için Türkiye pazar mı? Yeniden üreten Türkiye’yi kuracağız. İstihdam katma değer yaratan bir ülke kuracağız.

5. Halk için politika yapacağız. Beraber kazanacağız halk için bölüşeceğiz. Benimle değil Türkiye bizimle gurur duyacak. Ben değil biz varız.


En Güzel Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

Sayın Başbakan, siz türbanı da engellediniz. Söz veriyorum türbanı da biz özgür kılacağız. Görecek Sayın Başbakan. O yapmadı, biz yapacağız.

Anayasa değişikliği paketi kayısı üreticilerinin sorununu çözüyor mu? Çözmüyor. (Malatyalılara)

Hiçbir zaman çıkıp ben veya herhangi bir yöneticim ‘teröristler affedilsin’ demedik. (30 Ağustos 2010)

Başkan Haliç’i temizleyecek ve İzmir’iler Haliç’te yüzecek. (İstanbul’daki Haliç’i İzmir’de zannettiği bir konuşması)

Parlamenter sistemin gereği olarak Cumhurbaşkanını Parlamento seçmeli.

Gül, rektör atamaları ile türban olayının rövanşı alınmak istemiştir. Rektör seçimlerinin startı çok önceden verildi. En önemli hedefler türbanın serbest bırakılmasına direnç gösteren rektörlerdi.

Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

Kamera önünde ‘one minute’, içerde ‘yes pIease’

Bir yürüyüş başlattık. Temiz Türkiye yürüyüşü. Bunu yakalayacağız ve herkesi kucaklamak zorundayız. Bunlara inanan bütün vatanseverleri, inancı etnik kimliği ine olursa olsun eğer soyulmaktan bıktıysa CHP çatısı altına gelsin. Önce birleşeceğiz.

Bu Kurultay iktidar yürüyüşü dedik. arkadaşlarımız çağımız iletişim teknoloji çağı bu iktidar yürüyüşü değil iktidar koşusu dediler. Bu koşuya hazır mısınız? Siz hazırsanız ben de hazırım hep birlikte koşacağız. Bir sloganımız olacak, Bir ağaç gibi tek ve hür bir orman gibi kardeşçesine yürüyeceğiz.

CHP’nin bir miktar mali oIanaklarının Hazine’ye devredilmesi öngörülmüşse bu devredilecektir. Tabii kuşkusuz CHP olarak bundan ders alacağız.

Hayır oyunun rengi kahverengi, kahvenin rengi de kahverengi, bir kahvenin kırk yıI hatırı var, bizi unutmayın, oyunuzu hayır diye kullanın.

Kızlar üniversiteye türbanla girecek diye bir şey demedim.

Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

Bugünkü koşullarda bizim bir genel affın olabileceği gibi bir düşüncemiz söz konusu değil.(9 Mart 2010)

Türban sorunu bizim iktidarımızda çözülecek.

Türkiye’de CHP dışındaki sol öldü. sol yok, sağımız güçlü bu yüzden sağa doğru gidiyoruz.

Hayır deyin, toplumsal mutabakatla, kardeşçe, doğudan batıya, kuzeyden güneye herkese genel affın yolu açılsın.(25 Ağustos 2010)

Bana Memur Kemal Efendi diyebilirsiniz,İşçi Kemal diyebilirsiniz, halkçı Kemal diyebilirsiniz ama Kalpazan Kemal diyemezsiniz. (Başbakan’ın kendisine ‘Memur Kemal Efendi’ demesi üzerine)

İkna kabiliyetim olsa, bütün gençleri alkolden vazgeçirirdim.

Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

Geliyorum, iktidara geliyoruz. Yoksulların, ezilenlerin haklarını korumak için geliyoruz. Mustafa Kemal’den İnönü’ye Ecevit’ten Baykal’a kadar bize bırakılan görkemli tarihin altında iktidara taşıyacağız. Hepinizi en içten duygularla selamlıyorum.

İki olay yüreğimizi burktu. Baykal’a yapılanların failleri bulunmadı, failleri bulunması, boynumuzun borcudur. Hükümete düşen eğer içinde değilse failleri bulmaktır. Yoksa biz iktidara gelince hesabı soracağız.

İkincisi Zonguldak’taki acıdır. Recep Bey ölüm bu mesleğin kaderidir diyor. Başka yerde kader olmayan Zonguldak’ta kader oluyor.

Onların kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. İş güvenliği nedir biz onlara öğreteceğiz. Bu işçilerimizin bir sorunu daha var. bu işçilerin tamamı taşeron işçisi. Taşeronu ortadan kaldıracağız. Kamuda çalışan hiçbir işçi yaşamı boyunca asgari ücrete mahkûm olmayacak.

Zonguldaklılara sesleniyorum. Kurultaydan sonra ilk iş Zonguldak’a gideceğim. Başbakan geçen gün ülkede yönetmekte zorlandı. Kasımpaşalı dedikoduyla uğraşmaz. Bel altı vurmazlar. Kasımpaşa unvanını geri almak da Kasımpaşalılara düşüyor.

Birileri talimat veriyor bunlar yapıyor. Taşeron iktidara izin yok. Halk için halkla mücadele edeceğiz.

Yatağa aç çocuk girmeyecek. Yoksulluğun, rüşvetin sonunu getirmek bize nasip olacak. Demokrasi çıtasını yükselteceğiz.

DGM’leri kaldırdılar, özel mahkemelerde aynıları yaptılar. Özel yetkili mahkemelere son vermek bize düşüyor.

Dubai’ye gidip 1 milyar dolara ülkenin onurunu masaya sürdüler. Bütün kongre üyeleri düğmeye basıyor. Uzun yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Yürüyüş değil iktidara koşuyoruz.

AR-GE yatırımlarına destek olacağız. Uluslararası alanda rekabet edilecek. Bu konuda bürokratik engelleri kaldıracağız. Sanayici üretecek istihdam yaratacak. Organize Sanayi Bölgelerinde meslek liseleri kuracağız.


Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Sözleri

Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

Bu ülkede önce kendi sanayicinizi destekleyeceksiniz. Neden dışarıdan daha pahalı otobüs alıyorsunuz. Ortadoğu’yu besleyecek ovalarımız var. Bütün Türkiye’nin bu gerçeği bilmesi lazım.

Üreticinin ödüllendirildiği düzeni getireceğiz. Türkiye’nin en büyük sorunu nedir? İşsizlik. Üniversite mezunları arasında işsizlik yüzde 30′lara çıktı. İşsizlik sorunu çözüldü mü? Recep Bey’in çözümü var. Herkes bir işçi alsa sorun çözülür. Çünkü ekonomi nedir bilmiyor. Ekonomi bilmeyen birinin ülkeyi yönetmesine razı mısınız? O zaman bunları alaşağı etmeliyiz.

Her üniversite bitiren iş bulacak diye bir şey yok diyor Recep Bey. Fakir fukaranın gemileri mi var? Verdiği sözü tutmayan yiğit değildir.

30 insanımız canını yitirdi. Özelleştirdiğimiz fabrikalarda kapının önüne koyduk. O bölgede istihdam yaratacağız. Özel sektör fabrika kuracaksa sıfır faizle kredi vereceğiz. Mayınlı arazileri topraksız köylüye vereceğiz.

Recep Bey, işsizlik fonundan aldığın paranın ne kadarını GAP’a harcadın. Siyasetin odağına etnik kimliği ve inançları koyan siyaset bizim dostumuz değildir. Biz ayrışmanın değil beraber olmanın yanındayız.

Her etnik kimlikten vatandaşımızın başımızın üzerinde yeri var. Yurttaşlarımıza sesleniyorum, inançlarınızı sömürüp havuzlu villalarda oturuyorlar.

İnsan inançlarıyla ve etnik kimliğiyle baş tacı edeceğiz. Refah devletini tabana yayacağız.

Emekliler ilk seçimlerde malulen emekli etmek zorundadırlar. Bir yasa çıkardılar, emeklilere milli gelir artışından para verilmez. Emekliler yeniden birinci sınıf vatandaş olacak. CHP iktidarında intibak yasasını mutlaka çıkaracağız.

Bugün 2 milyon esnaf can çekişiyor. Esnaf özü itibariyle sosyal demokrattır. Esnaftan oy istiyorum. Senin sonunu getirmek isteyene izin vermeyeceğim. Recep Bey bir mucize daha söyledi. Bu küçük bakkallar birleşip süpermarket kursun diyor. Ben diyorum Recep Bey’e ekonomi bilmiyorsun diye inanmıyorsunuz. Meraklanmasın CHP iktidarında ekonomiyle iş görülecek.

Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek denmez mi? Sen yoksulluğu nasıl gösterirsin. Bunlar sosyal devleti unuttular. (Devrimci Kemal sloganları) Halkın Devrimcisi olacağız. Halk için çalışacağız. Yoksulluğu tarlaya gömmek boynumuzun borcu. Bir tek çocuk yatağa aç girmeyecek. Bunlar yurttaşlığı kaldırıp kulluğu getiriyorlar.

İşçiye, emekçiye, öğretmene söylüyorum. Bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır. Bunları tanı tanı da büyü.

Hiç meraklanmayın. AK Parti halka hesap verecek. Yoksulluğu nasıl çözeceksiniz… Bunun çözümü aile sigortasıdır. 102 sayılı sözleşme… 1971′den beri uygulanmıyor. Neden uygulanmıyor. Yoksulluğu sömürmek bunların marifeti. Yoksul, yoksulluğun giderilmesini isteyecek. Kim olursa olsun yoksulun yoksulluğunu gidermek bizim görevimizdir.

Recep Bey milli irade der. Yüzde 47 yüzde 60′ı temsil ediyor. Yüzde 13 irade gaspı var. Yüzde 10 barajı aşağı çekilecek. Söz veriyoruz.

Faşizme geçit yok. Demokrasi çıtasını yükselteceğiz. Demokrasi çıtası hukukun egemenliği ile sağlanır. Bağımsız mahkemeler ile sağlanır. Ama bir korku imparatorluğu yaratırsanız olmaz. Recep beyi kimse eleştiremiyor.

Yandaş Medya kavramından memnun musunuz? CHP iktidarında gerçek medya olacak. Besleme medya bitecek artık. Yandaş medya halkın sesi gözü kulağı değil, Sevgili Recep’in gözü, kulağı ve sesi. TRT’yi izliyor musunuz? Sizin her yaktığınız elektrikten TRT’ye pay gider. TRT’nin yeni adı Tayyip Radyo Televizyonu. Benim vergimle oturuyorsun haber vermiyorsun. Bunları yeniden kurmak bize nasip olacak.

İstanbul’un merdiven altı atölyelerinde binlerce başörtülü genç kız kayıt dışı çalışıyor. Bu başörtülü kızlara gideceğiz ben seni sigortalı yapacağım diyeceğiz. Bu bana oy vermez demeyeceğiz. Biz onların rantına değil sorunlarına talibiz.

Anayasa değişikliği ile yoksulluk işsizlik sorunu çözülmeyecek. Grev toplu sözleşme hakları çözülecek mi? Yargının sorunları var vatandaşın davaları uzun sürüyor, harç ücretleri mi yüksek bunu mu çözecekler hayır. Yandaş medyanın ardından yandaş yargı yaratacaklar.

Biz CHP iktidarında çağdaş, batı standartlarına uygun kültürümüzü özümseyen bir anayasaya yapacağız. Demokratik çıtayı yükselteceğiz. Gidelim referanduma vatandaşa dokunulmazlığı soralım. Neden gidemez. Çünkü yargı fobisi var Recep Bey’in…Ama söz CHP iktidarında dokunulmazlık kalkacak.

Ekonomik Sosyal Konsey kurulacakmış. Zaten var böyle bir konsey ama toplanmıyor. Tam bir yıldır. Toplamazlar çünkü onların işine gelmez. Recep Bey bir şey daha söyledi. Ana muhalefet partisi Anayasa Mahkemesi… Recep Bey ekonomi bilmiyor, hukuk da bilmiyor. Biz Fransız mahkemesine mi başvurduk. Türkiye Cumhuriyeti mahkemesine başvurduk. Kürsüye çıkıp Anayasa için söz vermedik mi? Recep Bey de aynı yemini etti. Anayasa hükümlerine aykırı iş yapılırsa ettiğimiz yemini çiğnetmez miyiz? Bizim namussuzum şerefimiz bu kadar ucuz mu? Biz gideceğiz mahkemeye çünkü halkın çıkarını savunuyoruz Recep Beyin haklarını değil.

Siyasi ahlak yasası çıkaracağız. Bu yasaları çıkaracağız ki, Ali Dibo’dan Adalet Bakanı, Başbakan olmasın.

Birileri fakir fukarayı dolandırıyorsa müsaade edin ona da hesap soralım. Vatandaşın üç beş kuruşunun hesabını vermezseniz ne demokrasi ne çağdaşlık gelir.

Mağdur edebiyatını hazmedemiyorum. 7 yıldızlı otelinde tatil yapar adam mağdur. 5 yıldızlı otelde düğün yapar adamcağız mağdur. İşsizlik, yoksulluk var… Recep beye bir uçak yetmiyor ikincisini alıyor gene mağdur. Çocuğunu ABD’de okutur çocuğuna iş adamı para verir adam mağdur. Yoksullar, kâğıt toplayanlar, atanmayan öğretmenler mağdur değil mi?

Türkiye’nin dış politikası… Satranç gibi. Hamleleri göreceksin. Yılların alın teri var orada. Siz gidip imza atınca sorun çözülmüyor. Kıbrıs’ı gördünüz. AK Parti’nin getirdiği iktidarı sandığa gömdü. Şimdi sıra burada. Kıbrıslıların yaptığı gibi sandığa gömeceğiz bizde. Bunlar dış politika değil. Bunların hukuktaki adı vatana ihanettir.


Tarihe Geçen Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

"Hırsıza sahip çıkmak, daha büyük hırsızlıktır."

Tarih, siyasetçilerin istismar edeceği bir alan değildir.

Atatürk bu halka padişahın kölesi değil, saray erkanıyla eşit yurttaşlar olduğunu öğretti. Bu, köleliğe alışmışlar için elbet bir zulümdür!

O, devleti bilmez, tanımaz, ayakları yere basmaz, ne söylediğini bilmez. Gerçekten de üzülerek söylüyorum ama bir karikatür gibi adam.

Orta Doğu'nun halkları Türkiye gibi olmak istiyor ama Türkiye'nin yöneticileri Orta Doğu yöneticileri gibi olmak istiyor.

Eğer ispatlayamazsan benim adımı yolsuzlukla anarsan, ana...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
0
3
1
0
2
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.