Kadınların Kötü Erkeklere İlgisinin Altında Yatan Gerçekler

Çevrenizdeki sorumsuz, başına buyruk erkek tiplerinin birçok bayanla sevgili olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Ancak bu duruma anlam veremeyiz.
Kadınların Kötü Erkeklere İlgisinin Altında Yatan Gerçekler

Kadınlar Neden Bad Boy Erkekleri Seviyor?

Kadınların birçoğunun ‘kötü erkek’ tabirine uyan kişilerden daha çok etkilendiği bilinmektedir. ‘Kötü erkek’ tiplerinin etrafındaki herkese hatta birlikte olduğu kadınlara zarar verebilme eğilimine karşın kadınlar neden onları tercih ediyor? İşte, kadınların kötü erkeklere duyduğu ilginin altında yatan gerçekler…

Kötü Erkekler Çekicidir

Bahsettiğimiz kişiler genellikle bencil, sorumluluk duygusundan yoksun ve egoist olurlar. Ancak onların çoğu dış görünüş bakımından ideal tiplerdir. Kötü erkeklerin karizmatik ve çekici oluşu kadınları onlara bir adım daha yaklaştırıyor ama bu sevdaların neredeyse yüzde 90’ı hüsran ve hüzünle sonlanıyor çünkü sözünü ettiğimiz erkek modeli her zaman yeni ilişkiler yaşamak ve özgür olmaktan yanadır. Bu yüzden kadınlara çok fazla değer vermezler.

Kadınların Kötü Erkeklere İlgisi

'Beyaz Atlı Prens' Yanılgısı

Araştırmalar, kadınların ‘kötü erkek’lere yönelimini bayanların bu tarz erkeklerin yakışıklılığına aldanarak ‘beyaz atlı prens’ini bulduklarını düşünme yanlışına düşmeleri olarak açıklıyor. Bu nedenle hayalleri ve real yaşam arasında gidip gelen kadınlar ‘kötü erkek’leri çekici özelliklerinden dolayı her zaman arzu ettikleri erkek modeline çeviriyorlar. Aslında bu tarz erkekler ilişki öncesinde kadınların gönlüne nasıl girebileceğini çok iyi biliyor. Kadınlar da ‘kötü erkek’lerin stratejilerine kolayca yenik düşüyor çünkü onların konuşma becerileri ve düşünceleri hayli gelişmiştir.

Kadınların Kötü Erkeklere İlgisi

Aranan Nitelikleri Taşırlar

Aslında kadınlar kendilerine daha çok bağlanan, her dediklerini yapan tiplerden zamanla sıkılıyor. Yalnız ‘kötü erkek’ler için bu durum söz konusu değildir. Bu erkekler zaman zaman kırıcı olsalar da kadınların hoşuna gitmeyi bu yönleriyle bile başarabiliyorlar çünkü kadınlar erkekte teslimiyetten çok liderlik, yönlendiricilik ve kararlılık gibi vasıfları arıyor. Bu özellikler ‘kötü erkek’lerde bulunsa da onlarla kurulan ilişkilerin çoğu evliliğe ulaşmıyor.

Kadınların Kötü Erkeklere İlgisi

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum