İyi Bir CEO Nasıl Davranır?

İyi Bir CEO Nasıl Davranır?
06.08.201512:07

CEO olmak istiyorsanız bu tamamen sizin elinizde, sayacağımız özellikleri hayatınıza geçirirseniz o zaman CEO olmak yolunda ilerlemiş olacaksınız. Öncelikle kendinize güvenin ve söylediklerimizi dikkate alın.

Haber güncelleme tarihi 16.04.2019 09:57

Eğer CEO olmak istiyorsanız, bunu sadece sizin elinizde olduğunu bilmeniz gerekir. Tabi insanın doğduğu çevre ve yaşam şartları da oldukça etkilidir ama engel değildir. Sayacağımız belli başlı alışkanlıkları hayatınıza geçirir ve benimserseniz ileride belki sizlerde CEO olabilirsiniz.

ceo-olmak.jpg


1. Kendinizi İspatlayın

CEO olmak birilerinin söylediklerini harfiyen yerine getirmekle olmuyor. Verilen sıradan işlere karşı farklılığınızı ortaya koymanız gerekiyor. Herkesten farklı düşünmeli ve sorunları temelinde aramalısınız. Size verilen görevden ziyade düşündüklerinizi ortaya koyup, yeni buluşlar üzerinde tartışmalısınız.

kendinizi-ispatlayin.jpg


2. Bir Düşünce Sahibi Olun ve Onu Geliştirin

Bir CEO olarak bir düşünceniz ve duruşunuzun olması gerekiyor ve bu çerçevede kendinizi ilerletip, geliştirmelisiniz. Bir CEO’nun nasıl davranış sergilediğini bilmeli, kendinizden emin kararlılıkla ve donanımla işinizi yürütmelisiniz. Şirketinizin değerlerine uygun bir değişim ve gelişim göstermelisiniz. Böylelikle iş yerinizdeki uyumunuz ile de bütünleşip başarıdan başarıya koşacaksınız.

bir-dusunce-sahibi-olun-ve-onu-gelistirin.png


3. Amaçlarınız Canlı Ve İstekli Olsun

Ceo’ların yaptığı en önemli şeylerden biri de başkalarına amaçlar edinmeyi sağlamalarıdır. Bu şekilde kendi amaçları doğrultusunda insanlara amaç çizerek bu amaçlarına ulaşmayı hedefler. Evet, bir çalışansanız şuan çalıştığınız kurumun ne şekilde daha başarılı olabileceğini kendinize sormalısınız ve bu başarı için neler yapılması gerektiğini de düşünmelisiniz. Düşüncelerinizin gerçekleşmesi için hedefleriniz akıllıca olmalı ve sizin de bu hedeflerinizde ısrarlı olmanız gerekecektir.

amaca ulaşmak


4. Grubu Uzaktan Etkiniz Altına Alın

Sürekli grupla yakın temasa geçip onlara ne yapmaları gerektiğini söylemeyin. Onlara ne yapacaklarını söylemek yerine sorunlara karşı çözüm önerileri sunun. Böylelikle çalışanlar için ve şirketin geleceği için de iyi olacaktır.

grubu-uzaktan-etkiniz-altina-alin.jpg


5. İşinizi Sevmiyorsanız Bırakın

CEO, şirketin büyümesini sağlamak ve birbirinden farklı yeteneklere sahip olması gerekiyor. Bunun için çalıştığı kurumla yakın mesafede bulunur ve geleceğini inşa eder. Eğer işinizi sevmiyorsanız, başarıyı sağlamanız mümkün olmayacaktır. Çalıştığınız kurumda verim almayacak ve isteksiz olmanızın sonucu heyecanlı yenilikler ortaya dökmeyeceksiniz. Bu nedenle işinizi bırakmanız herkes için iyi olacaktır.

isinizi-sevmiyorsaniz-birakin.jpg

Önerilen İçerik; İş Hayatında Nasıl Davranmalısınız?

Neoldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.