İsmet Büyükataman Kimdir? & Hakkında Bilgi

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili olan İsmet Büyükataman, 22 Aralık 1953'de Amasya Merzifon'da doğmuştur. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Kadriye'dir. İşte İsmet Büyükataman'ın biyografisi!
İsmet Büyükataman Kimdir? & Hakkında Bilgi

İsmet Büyükataman Biyografisi

İsmet Büyükataman, 1953 yılında Merzifon'da doğdu. Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonunda çeşitli görevlerde bulundu. Bursa Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı. MHP Bursa İl BaşkanlığıMHP Genel Başkan Yardımcılığıve MHP Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. İsmet Büyükataman, orta düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

ismet-buyukataman-biyografisi.jpeg


İsmet Büyükataman’ın Eğitim ve Çalışma Hayatı

Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünü bitirdikten sonra ,yüksek lisansını Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İdari Bilimler Enstitüsünde tamamladı. Öğretmen olarak çalıştı. Bursa Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı. MİSK Genel Merkezi Eğitim Dairesinde çalıştı. Mayaş Yayınevini kurdu. Bursa MİSK Bölge Temsilciliği görevini yürüttü. Serbest olarak inşaat müteahhitliği yaptı.

ismet-buyukataman’in-egitim-ve-calisma-hayati.jpg


İsmet Büyükataman'ın Siyasi Hayatı

23. Dönemde Bursa Milletvekili seçildi. İsmet Büyükataman, 24. Dönemde TBMM’de Milliyetçi Hareket Partisini  Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi olarak temsil etmiştir. İsmet Büyükataman, 25. ve 26. Dönem genel seçimlerinde  Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili olarak yeniden meclise girmiştir. 13 Kasım 1997 tarihinde yapılan 5. Olağan Büyük Kurultayı, 12 Ekim 2003 tarihinde yapılan 7. Olağan Büyük Kurultayı, 19 Kasım 2006 tarihinde yapılan 8. Olağan Büyük Kurultayı ve 8 Kasım 2009 tarihinde yapılan 9. Olağan Büyük Kurultayında MYK üyeliğine seçilen Büyükataman, akabinde MHP Başkanlık Divanı üyesi seçilerek Siyasi İşler, Parlamento ve Hükümet İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına atanmıştır. 

ismet-buyukatamanin-siyasi-hayati.jpg

Önerilen İçerik;

MHP MYK Üyeleri 

NeOldu.com 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.