Her Şeye Kafa Tutan Bal Porsuğu

Her Şeye Kafa Tutan Bal Porsuğu
15.05.201500:27

İnatçılığıyla, korkusuz olmasıyla, sonunda ölüm de olsa hiç geri adım atmayan bir hayvan, bal porsuğu. İşte bal porsuğu hayvanı ile ilgili ilginç bilgiler.

Haber güncelleme tarihi 03.12.2018 12:25

Kendisinden 10 kat, 15 kat büyük hayvanları kendisine yem yapmaya kalkabilir. Cesareti taktire şayan. Gelin bu korkusuz hayvanı tanıyalım.

Önemli Bilgi;

Nasıl oluyor da bal porsuğu, doğadaki bütün hayvanların zehrini kendi bünyesinde absorbe edebiliyor?” Bu konu bal porsuklarıyla ilgili aydınlığa kavuşturulmamış en önemli sırlardan biridir.

Uzmanlar uzun araştırmalara rağmen bu fizyolojik mucizeye bir açıklama getirememişlerdir. Kesin olan tek şey, bal porsuklarının bu toksin zehirlerin etkileme gücüne karşı direnç sağlayan pan zehri barındırmasıdır. Bu da onlara bağışıklık sağlamaktadır. Bu panzehir bal porsuklarının arı kovanına pervasızca kafalarını soktukları zaman arılardan aldıkları zehirlere, kobra ile mücadelesinde ısırıklar vasıtasıyla aldığı zehirlere ve daha birçok hayvan türünün enfekte ettiği zehirlere karşı dirençli olmalarını sağlar.

bal-porugu.gif

Bal porsuğunun en sevdiği yiyecek her ne kadar arı balı olsa da bal porsukları önlerine gelen her şeyi yemeye çalışırlar. Yeri gelir aslana saldırır, yeri gelir kurda, yeri gelir leopara… Kısacası korku hormonu yoktur bal porsuklarının.

Nitekim 2004 yılında Guinness rekorlar kitabına adını ”Dünyanın en korkusuz hayvanı” olarak yazdırarak tescillemiştir. Bal porsukları yine de yenilmez değildirler, aslan ve leoparlara haliyle yem olurlar. Ancak bal porsukları kesinlikle kolay kolay teslim olmazlar, aslan ve kaplanları perişan dahi edebilirler. Bu yüzden bu yırtıcılar bal porsukları yerine kendilerine daha az enerjiye mal olacak hayvanları seçerler. Bal porsuklarının ise sağı solu belli olmadığı için kendisini kızdıran bir kaplanla bile hiç düşünmeden mücadele edebilirler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
2
1
2
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.