Hayat Telaşı Yüzünden Unuttuğumuz 5 Önemli Şey

Hayatın telaşına kapılıp unuttuğumuz çok önemli şeyler var aslında. Bunların her ne kadar farkında olmasak da ihmal ettiğimizde kaybettiğimizde her şey çok geç olabilir ve çok üzülebiliriz.
Hayat Telaşı Yüzünden Unuttuğumuz 5 Önemli Şey

Hayat Telaşına Kapılıp Unuttuğumuz Şeyler

Hayatımız çok hızlı bir şekilde ilerleyip geçiyor. Hayat bize bu kadar zorluğun içerisinde güzellikte sunuyor. Çoğu zaman geçim telaşı ve yoğun işler yüzünden hayatın güzel yanlarını göremeyebiliyoruz. İşte unutmamak için farkında olmak için bu önemli şeyleri sıraladık;

hayat-telasi.jpg


1. Aile

Aile demek her şey demek. Annemiz, babamız, kardeşimiz, eşimiz, çocuklarımız en sevdiklerimiz bize her zaman en yakın kişilerdir aslında. Yaşama sebebimiz, sevincimiz çoğu zaman. Bunları hepimiz biliriz aslında ama hayat koşuşturmasından onlarla daha çok vakit geçirmek her anın kıymetini bilmeyi unuturuz atlarız. Şükretmek, o anı onlarla yaşamak gerek anlık da olsa işi gücü her şeyi bir kenara bırakmak.

ailemiz.jpg


2. Güzel An

Geçmişi de geleceği de unutup anlık yaşamak gerek aslında. Sürekli geçmişi düşünmek üstelik yapabileceğiniz hiçbir şey yokken ya da geleceği düşünmek tamamen hiçbir şeyden habersiz o an gelince zaten yaşayacağımız şeyleri şimdi düşünmek o kadar büyük hata ki. Anı yaşamak lazım hiçbir şeyi düşünmeden.

aileyler-guzel-anlar.jpg


3. Sohbet

Teknoloji çok güzel büyük bir nimet evet ama ya dezavantajları? Maalesef teknolojiyle birlikte günümüzde eskinden yaşanan birçok güzel şey yok olmaya yüz tuttu. İnsanların telefondan, internetten birbirleriyle haberleşmesi aldı yüz yüze iletişimin yerini. Oysaki karşılıklı sohbet konuşmak dertleşmek gibisi yoktur.

ailemizle-sohbet.jpg


4. Hayatın Kendisi

Hayat tüm üzüntülere, mutsuzluklara rağmen yaşanmaya değer. Dertleri sıkıntıları unutup gülmeye eğlenmeye en ufak şeyden bile mutlu olmaya bakın. Nasıl olsa ölmeyecek misiniz?

hayatin-kendisi.jpg


5. Mutluluk

Mutluluk aslında tamamen insanın elinde. Mutsuzluk da sizin elinizde bazen ufacık şeylere bile dertlenip kendimizi kahredip mutsuz hale getirebiliyoruz. Aslında mutluluk en ufak şeylerde, büyük şeylerde her şey de mutluluk var görmek isteyene...

mutluluk.jpg

Önerilen İçerik; Uzun Yaşamak İçin Bunları Yapın!

Neoldu.com / Sosyal Fayda

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum