Google ve Youtube'a Neden Girilmiyor? Google ve Youtube Çöktü Mü? İşte Tüm Detaylar!

Dünyanın en büyük arama motoru Google, en büyük video platformu Youtube çöktü. Peki neden Google ve Youtube'a girilmiyor? Bu yazımızda Google'a ve Youtube'a neden girilmediğini detaylı bir şekilde araştırdık.
Google ve Youtube'a Neden Girilmiyor? Google ve Youtube Çöktü Mü? İşte Tüm Detaylar!

Google ve Youtube'a Neden Girilmiyor?

Neredeyse tüm tarayıcılarda varsayılan arama motoru olarak görev yapan Google'a şu anda erişim sağlanmamaktadır. Aynı zamanda dünyanın en büyük video yükleme platformu Youtube'a da girilmemektedir. Peki Youtube ve Google'a neden girilmiyor? İşte Youtube ve Google'ın açılmamasının nedeni;


Türk Telekom Açıklama

Google'a ve Youtube'a neden giremiyorum? sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Youtube ve Google'ın bir anda kapatılmasının ardından vatandaşlar Youtube ve Google'a neden girilmediğini araştırmaya başladı. Yaşanan internet problemleriyle ilgili açıklama Türk Telekom'dan geldi. Türk Telekom, açıklamada Siber Saldırıya uğradıklarını, Türk Telekom güvenlik uzmanlarının sorunu düzeltmek için yoğun bir şekilde çalıştığını belirtti. İşte o açıklama;

"20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur. Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır. Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir. Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız."

Google ve Youtube

Neoldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum