Floransa'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Floransa'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler
07.10.201523:56

İtalya'nın mütevazı şehirlerinden birisidir. Ülke turizmine ivme kazandıran Floransa'nın gezilip görülmesi gereken tarihi, turistik ve tabii güzelliklerini sizler için derledik.

Haber güncelleme tarihi 08.02.2020 10:04

Floransa Gezilecek Yerler

Kültür, sanat ve aşk şehri Floransa'da gezilecek yerler, tarihi ve turistik mekanlar.

 • Floransa'daki müzeler, yer alan tarihi mekanlar
 • Floransa'daki turistik noktalar
 • Floransa kalınacak otel önerileri
 • Floransa'da nerede ne yenir?
 • Floransa'da gece hayatı
 • Floransa'da şehir içi ulaşım
 • Floransa'daki festivaller
 • Floransa'da bar tavsiyeleri

Floransa Hakkında Bilgi

 • İtalya'nın Toscana Bölgesi'nde yer alır.
 • Kültür, sanat alanında çok gelişmiş bir şehirdir.
 • Machiavelli'nin memleketidir.
 • Mimari yapıları kendisine hayran bıraktırır.
 • Rönesansın başkentidir.
 • Romantik bir aşk şehridir.
 • Müzeleriyle meşhurdur.
 • Sanat dolu bir şehirdir.

İtalya Gezilecek Noktalar

Michelangelo Meydanı

İçerisinde meşhur ‘Davut’ heykelini de barındıran meydan adeta bir açık hava müzesini andırmaktadır. Burada onlarca heykel bulunmaktadır ve her biri birbirinden büyüleyici bir sanat eseridir. Michelangelo Rönesans’ı başlatan sanatçılardan biri olması bakımından önemlidir. Bu meydanda gezerek heykelleri keşfetmek ve eserlere ait replikleri okumak sizleri fazlasıyla heyecanlandıracaktır.

michelangelo-meydani-002.jpg

Adres: Piazzale Michelangelo, 50125 Firenze FI, İtalya

Michelangelo Meydanı Hakkında Bilgi


Vecchio Sarayı

Bölgenin en önemli tarihi yapılarından biridir. 1299 yılında inşa edilen Vecchio Sarayı tam 94 metre yüksekliğindedir. Yapımında Rönesans mimarisi tarzı göze çarpmaktadır. Saray günümüze gelene kadar birkaç ilave ve restore çalışmaları geçirmiştir. 19. yüzyılın sonlarına yaklaşılırken belediye binası hizmet vermeye başlamış ve halen bu görevi icra etmektedir.

vecchio-sarayi-001.jpg

Adres: Piazza della Signoria, 50122 Firenze FI, İtalya

Vecchio Sarayı Hakkında Bilgi


Floransa Katedrali

Yapımına 13. yüzyılın sonlarında başlansa da tamamlanışı 1436 yılında gerçekleştirilmiştir. Gotik, Neo-gotik, Rönesans ve İtalyan-Gotik mimari tarzlarının birleşmesiyle ortaya çıkarılan şaheser niteliğinde bir ibadethanedir. Katedralin görüntüsü haç şeklindedir. Yüksekliği tam 114 metre olan Floransa Katedrali tarihi dokusu, iç ve dış dizaynı ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

floransa-katedrali-001.jpg

Adres: Piazza del Duomo, 50122 Firenze FI, İtalya

Floransa Katedrali Hakkında Bilgi


Piazza della Signoria (Signoria Meydanı)

Piazza della Signoria, birçok ünlü heykeltıraşın eserleri ile Loggia dei Lanzi, Palazzo Vecchio ve Uffizi Galerisi gibi Floransa’nın en önemli yapılarının burada yer almasından dolayı Floransa gezilecek yerler içinde en başlarda yer almaktadır. Bandinelli’nin Herkül ve Cacus’u, Cellini’nin Perseus ve Medusa Başı, Medici’lerin Aslanları da  Piazza della Signoria da bulunan önemli sanat eserlerindendir. 
piazza-della-signoria.jpg

Adres: Piazza della Signoria, 50122 Firenze FI, İtalya

Signoria Meydanı Hakkında Bilgi


Santa Croce Bazilikası

Floransa Di Santa Croce Bazilikası, içinde gerçekten ciddi bir sanat barındırmaktadır. Basilica içerisinde Michelangelonun mezarı, dantenin mezarı, Machiavelli ve Galileo gibi çok önemli insanların anıt mezarları yer almaktadır. Aslında kilisenin amacı Floransa için önemli olan kişilerin mezarlarının yapıldığı bir yer olmasıdır.Gaddinin bir eseri olan ve kutsal hacın hikayesini anlatan freskler burada bulunmaktadır. Kiliseyi gezdikten sonra biletle girilen Museo dell’Opera di Santa Croce’yi de gezebilirsiniz.

santa-croce-bazilikasi.jpg
Adres: Piazza di Santa Croce, 16, 50122 Firenze FI, İtalya


Galleria dell’ Accademia (Akademi Galerisi)

Akademi Galerisi (Galleria dell’Academia), 1784 yılında Avrupa’da çizim, resim, heykel tekniklerinin öğretildiği ilk okul olma özelliğini de taşıyan Accademia di Belle Arti sanat okulunun eserlerinin sergilenmesi için bu komşu okul ile birlikte kurulmuştur. Müzenin en değerli eseri ve 1873’te koleksiyona katılmış olan Michelangelo’nun ünlü “Davut Heykeli (David)”dir. Müzenin girişinde Colossus Salonunun duvarları Perugino, Pontormo, Ghirlandaio, Filippino Lippi ve Bronzino’nun tablolarıyla kaplıdır. Müzenin alt katında, Floransa’daki Gotik resimlerin sergilendiği bir sergi de bulunmaktadır.
galleria-dell’-accademia.jpeg

Adres: Via Orsanmichele, 4, 50123 Firenze FI, İtalya


Palazzo Pitti (Pitti Sarayı)

Palazzo Pitti, güzel şehir Floransa‘da bütün bir gününüzü keyifle geçirebileceğiniz muazzam bir komplekstir. Bir Rönesans sarayı olan Piti Palas, ihtişamlı bir sanat galerisine, Medici Sarayı’na, müzelere, tarihi kraliyet dairelerine ve İtalya‘nın prömiyer bahçelerine ev sahipliği yapmaktadır.Arno Nehri’nin güneyinde yer alan saray, 1549’de Medici ailesi tarafından satın alınarak Taskonya Büyük Dükalık ailesinin en önemli yönetim merkezi haline getirilmiş ve 18’nci yüzyılda Napolyon’un hükumet üssü olarak kullanılmıştır.
palazzo-pitti.jpg

Adres: Piazza de' Pitti, 1, 50125 Firenze FI, İtalya


Battistero di San Giovanni (Aziz Giovanni Vaftizhanesi)

Aziz Giovanni Vaftizhanesi, Floransa'nın en eski binalarından biridir ve alışılmadık sekizgen biçimi ve heykellerin üzerinde bulunan oyma bronz kapılar ile ün salmıştır. Vaftizhanenin kökenleri hala bilinmiyor, ancak muhtemelen MS 4. yüzyıla dayanan bir Roma tapınağının bulunduğu yerde inşa edilmiştir. O zamandan beri, genişletilmiş, yeniden şekillendirilmiş ve nihayet 12. yüzyılda vaftizhane olarak takdis edilmiştir. Medici ailesinin de aralarında bulunduğu çok sayıda önemli kişi burada vaftiz edilmiştir. 
battistero-di-san-giovanni-.jpg

Adres: Piazza San Giovanni, 50122 Firenze FI, İtalya


Campanile di Giotto (Giotto’nun Çan Kulesi)

Giotto’nun Çan Kulesi, İtalya'nın Floransa kentinde Duomo Meydanı'nda Floransa Katedrali'ni tamamlayan kompleksin bir parçası olup serbet bir şekilde durmakta olan bir çan kulesidir. Kule Floransa "Gotik mimarisi" ile onun dizayncısı Giotto'nun görülmeye değer parçasından biridir. 
giotto’nun-can-kulesi.JPG

Adres: Piazza del Duomo, 50122 Firenze FI, İtalya


San Lorenzo Bazilikası

Floransa şehir merkezinde ana pazar bölgesinde bulunan ve en büyük kiliselerden biri olan, Medici ailesinin Cosimo il Vecchio dan Cosimo III’e kadar bütün önemli üyelerinin mezar yerinin bulunduğu kilise Floransa’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Mimarisi Brunelleschi tarafından 15. yüzyılda yapılmıştır.Giovanni di Bicci de Medici tarafından finanse edilerek inşa edilen kilise, ön cephesinden de anlaşılacağı üzere hiçbir zaman tamamlanamamıştır. Günümüzde de hala tamamlanamamış olması burayı dikkat çekici kılan özelliklerindendir.
san-lorenzo-bazilikasi.jpg

Adres: Piazza di San Lorenzo, 9, 50123 Firenze FI, İtalya


Mercato Centrale

Tren istasyonuna çok kısa bir mesafede konumlanmış olan Mercato Centrale yani Merkez Çarşısı, gastronomi ve alışveriş tutkunları için mutlaka görülmesi gereken bir mekandır. Açık kısmında çanak-çömlek, elektronik, giyim ürünü ve deriden üretilmiş çeşitli eşyaların satışının yapıldığı yüzlerce dükkânın bulunduğu pazar yerinin Floransa'nın en ilgi çekici mekanlarından birisidir.

mercato-centrale.jpg
Adres: Piazza del Mercato Centrale – Via dell’Ariento, 50123 Firenze FI, İtalya


Uffizi Galerisi

1581 yılında kurulan saray şeklindeki bina sanat galerisi olarak faaliyet göstermektedir. Burada meşhur ‘Medici’ ailesinin eserleri ziyaretçilere sunuluyor. Medici ailesinin Rönesans hareketlerinin başlamasındaki önemli çalışmaları biliniyor. Bu eserlerin yanı sıra Dünya şöhretli birçok eser de Uffizi Müzesi’nde sergilenmektedir. Floransa’ya yapacağınız seyahatinizde Uffizi Galerisi’ndeki olağanüstü eserleri görmeyi ve bu eserler hakkında bilgi almayı unutmayın.

uffizi-galerisi-001.jpg

Adres: Piazzale degli Uffizi, 6, 50122 Firenze FI, İtalya


Stibbert Müzesi

Burada Rönesans dönemine ait askeri silah ve diğer araç gereçler sergilenmektedir. Gladyatörlerin at üstündeki ihtişamlı duruşları mükemmel bir üslupla heykelleştirilmiş. Bu müzeyi gezerken kendinizi Ortaçağda hissedebilirsiniz. Müzenin bahçesi de yeşillik bir alandan oluşuyor. Üstelik Floransa’daki birçok alandan farklı olarak burası biraz daha sakindir.

stibbert-muzesi.jpg

Adres: Via Federico Stibbert, 26, 50134 Firenze FI, İtalya


Neptün Çeşmesi

Floransa’nın kalabalık meydanlarından Signoria’da bulunmaktadır. Burada Deniz Tanrısı olduğuna inanılan Neptün’ün heykeli ve bir de havuzu yer alıyor. Ek olarak denizkızı figürleri ve erkek tanrılarını aksettiren heykeller de mevcuttur. 16. yüzyılın ortalarında yapılan Neptün Çeşmesi Floransa’da en fazla rağbet gören yerlerden biridir.

neptun-cesmesi.jpg

Adres: Piazza del Nettuno, 40124 Bologna BO, İtalya


Boboli Bahçeleri

16. yüzyılın ortalarında meydana getirilen bu ünlü mekan bu devirlerde yapılan heykeller ve Roma’dan kalma eserlerin sergilendiği açık hava müzesi şeklinde hizmet vermektedir. İtalyanların en önemli bahçelerinden biri olarak bilinmektedir. Burada kostüm ve porselen müzeleri de bulunuyor. Müzelere giriş için 10 Euro (yaklaşık 35 TL) bir ücret ödemeniz gerekiyor. Porselen müzesinin içerisinde bulunan park adeta tüm Floransa’yı ayaklarınızın altına seriyor. Buradan muhteşem Floransa manzarasını fotoğraflamayı kesinlikle unutmayın.

boboli-bahceleri.jpg

Adres: Piazza Pitti, 1, 50125 Firenze FI, İtalya


Arno Nehri

Floransa’nın en değerli tabii serveti Anro Nehri’dir. Şehri ikiye ayıran Arno Nehri üzerinde birçok tarihi köprü kuruludur. Tarihi ve doğal güzellikleriyle konuklarına mükemmel bir manzara sunmaktadır. Bilhassa çiftlerin nehrin kenarında el ele yürüdüğü Arno Nehri şehre romantizm katmaktadır.

arno-nehri.jpg


Floransa'da Nerede Kalınır? 5 Otel Önerisi

İtalya'nın kuzeyinde yer alan Floransa İtalya'yı görmeye gelen turistlerin mutlaka uğradıkları şirin bir şehirdir. Bu şehir tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle yerli yabancı herkesin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Bir günde uğranıp gezilebilecek bir şehir de olsa buranın farklı havası ve olağanüstü doğası sizi burada birkaç gece geçirmeniz için ikna edecektir. Güzel ve kaliteli otelleri ile de ünlü olan Floransa'da gezilecek yerlerin keyfini uzun uzun çıkarmak isteyenler için birkaç otel önerisinde bulunuyoruz. 


Plus Florence

Plus Florence Floransa’nın merkezine 1 km uzaklıkta yer alan İtalya’ya seyahate gelen kişilerin Floransa ayağında sıklıkla tercih ettikleri bir oteldir. Kaliteli hizmeti ve konforu ile anılmakta olduğu söylenmektedir. Santa Maria Tren İstasyonu’na 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde yer alması turistler için bu oteli çekici hale getirmektedir. 

plus-florence.jpg

Adres: Via Santa Caterina D'Alessandria, 15, 50129 Firenze FI, İtalya

Telefon: +39 055 628 6347


Camping Firenze

İtalya’nın Floransa şehrinde hizmet veren Camping Firenze, özellikle eşsiz İtalyan mutfağından yemekler sunan restaurantı ile meşhurdur. Ayrıca Piazzale Michelangelo’ya 15, Campo di Marte tren istasyonuna 5 kilometre uzaklıkta olması bu oteli diğerleriyle karşılaştırıldığında ayrıcalıklı kılmaktadır. Özellikle çiftlerin tercih ettiği bu otel aynı zamanda havaalanına 25 kilometre uzaklıktadır. 

camping-firenze.jpg

Adres: Via Generale C.A. Dalla Chiesa, 1/3, Firenze FI, İtalya

Telefon: +39 055 469 8300


Grand Hotel Adriatico

Tercih edilmesinin sebebi özellikle oldukça merkezi olması olan Grand Hotel Adriatico Floransa’nın şehir merkezinde yer almaktadır. Bu şehri çekici kılan ve mutlaka görülmesi gereken Floransa Katedrali’ne 10 dakika, Santa Maria İstasyonu’na ise sadece 400 metre uzaklıkta hizmet vermektedir. Şık ve konforlu oluşu ile anılan bu otel turistlerin sıkça tercih ettiği oteller arasındadır. 

grand-hotel-adriatico.jpg

Adres: Via Maso Finiguerra 9 50123 FI Floransa ITA

Telefon: +39 055 843 7117


Hotel Bodoni

Floransa Katedrali’ne 500 metre uzaklıkta yer alan Hotel Bodoni Floransa merkezine yaklaşık 1 km mesafededir. Şirin odalarıyla ve modern yapısıyla turistlerin ilgisini çeken bu otel sıklıkla tercih edilen konaklama merkezlerinden birisidir. Misafirlerine ücretsiz şehir haritaları sağlayan bu tesis şehri gezmeye gelen kişiler için cüzdan dostu olmasıyla da dikkat çekiyor. 

hotel-bodoni.jpg

Adres: Via dei Martiri del Popolo, 27, 50122 Firenze FI, İtalya

Telefon: +39 055 240741


Hotel Mia Cara

Mia Cara Floransa şehir merkezine 1 kilometre uzaklıkta yer alan oldukça keyifli bir oteldir. Firenze Santa Maria İstasyonu’na 200 metre mesafede yer alan bu tesis tatil boyunca gezmeyi düşünen misafirler için kesinlikle tercih edilmesi gereken otellerden birisidir. Çünkü neredeyse tüm şehir içi ulaşım araçlarının kolaylıkla kullanılabileceği bir yerde konumlanmıştır.

hotel-mia-cara.jpg

Adres: Via Faenza, 90/R, 50123 Firenze FI, İtalya

Telefon: +39 055 239 9088


Floransa'da Ne Yenir? 5 Restorant Önerisi

Pizza

pizza-002.jpg

Pizzanın İtalya’nın ikonu haline gelmiş bir yemeği olduğu tüm dünyaca bilinmektedir. Tüm şehirlerinde olduğu gibi Floransa’da da pizza insanların her gün yeseler de bıkmadıkları bir yiyecektir. Çok fazla çeşidini bulabileceğiniz pizza vazgeçilmez bir kültürdür. Floransa’da Gusta Pizza ve Antica Friggitoria pizza severlerin mutlaka uğraması gereken pizzacılarından en ünlüleridir. Take aday hizmet veren bu pizzacılar günün her saati doymak için doğru adrestir. 

antica-friggitoria.jpg

Adres: Via Dell'Albero 16r, 50123, Floransa, İtalya


Penne Arabbiata

penne-arabbiata.jpg

Floransa’da genellikle basit ve hızlı menülerle sağlanan bir yemek kültürü hakimdir. Makarnanın ana vatanı olan İtalya’nın tüm şehirlerinde olduğu gibi Floransa’da da makarna önemli bir yer sahibidir. Hem acı hem de çok lezzetli olan Penne Arabbiata şehrin sıklıkla tercih edilen yiyeceğidir. Turistlerin her seferinde bir makarna ne kadar faklı olabilir düşüncesinin önüne geçen bu tat vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Yellow Bar Floransa’nın en iyi makarnacılarından biridir. 

yellow-bar-floransa.jpg

Adres: Via del Proconsolo 39r, 50122, Floransa, İtalya


Fettucini Alfredo

fettucini-alfredo.jpg

Fettucini Alfredo, ince, enine ve genişçe hamurdan yapılması ile bizdeki erişte ile benzerlik gösteren bir lezzettir. Tereyağı ve kremayla lezzetine lezzet katan Fettucini tercihe göre mantar ve tavuk ile de renkli hale getirilebilmektedir. Floransa’da Lion Cafe’de bu lezzeti tadabilirsiniz. 

lion-cafe.jpg

Adres: Via del Canto Dei Nelli 28/r, 50123, Floransa, İtalya


Ravioli

ravioliv.jpg

İtalyancada ravvolgere denilen Ravioli Türk mutfağındaki mantı ile neredeyse aynı görsele ve lezzete sahip bir İtalyan mutfağı ürünüdür. Özenle hazırlanan hamur ve değişik şekillerde hazırlanabilen iç harcıyla lor peynirli pancar ravioli, domates soslu ravioli veya kızarmış ravioli gibi tadları üretebilmiştir. Floransa’daki yemek kültürünün Türk mutfağından izler taşıması Türk ziyaretçilerini oldukça mutlu etmektedir. Da Ganino Ravioli’nin en lezzetli halini bulabileceğiniz güzide restaurantlardan biridir.

da-ganino.jpg

Adres: Piazza de' Cimatori 4r, Floransa, İtalya


Calzone

calzone.jpg

Calzone, Türk mutfağındaki kapalı pide ile lezzet ve görünüm olarak oldukça benzerlik gösteren bir İtalyan mutfağı yemeğidir. Türk turistlerin oldukça ilgi gösterdiği bu yiyecek çok fazla çeşidi ile İtalyan mutfağının da vazgeçilmez yiyecekleri haline gelmiştir. Il Grande Nuti en lezzetli Calzone tecrübenizi yaşamanız için doğru adrestir.

il-grande-nuti.jpg

Adres: Borgo San Lorenzo 22/24, 50123, Floransa, İtalya


Floransa’da Şehir İçi Ulaşım

İtalya’nın genelinde de olduğu gibi, Floransa’da turistik bölgeler birbirine çok yakın olduğu için yürüyerek tüm şehri gezebilmeniz mümkündür. Floransa’da şehrin her köşesinde bulunan belediyeye ait bisikletlerden kiralayıp şehri gezmeyi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca Floransa’da yaygın bir otobüs ağı mevcuttur. Aldığınız ilk biletle 90 dakika boyunca yolculuk edebilme imkanına sahip oluyorsunuz.

floransa’da-sehir-ici-ulasim.jpg

Floransa şehrinin ikinci ulaşım alternatifi ise tramvaydır. Uzunluğu 7.4 kilometre olan ve tek hat çalışan turistik tramvay ile şehri tamamen gezebilme imkanı elde edebiliyorsunuz. Floransa kart kullanarak tüm gezinizi daha ekonomik ve daha hızlı hale getirebilirsiniz. 

floransa’da-sehir-ici-ulasim-italya.jpg


Floransa'da Gece Hayatı - 5 Mekan Önerisi

Lion’s Fountain

Öğrencilerin sıklıkla tercik ettiği Lion’s Fountain partilerin vazgeçilmez mekanıdır. Floransa’da gece hayatı İtalya’nın tümünde olduğu gibi alkole dayanmaktadır. Şık dizaynı ve birbirinden kaliteli kokteylleri ile oldukça etkileyici bir atmosfere sahiptir. Uygun fiyatlı ve kaliteli hizmeti ile İtalya’yı gezmeye gelen insanların Floransa’daki eğlenceli ayağıdır.

lion’s-fountain.jpg

Adres ; Borgo degli Albizi, 34

Fiyat ; 5-9£ bira ve kokteyller – 4-11£ yemek ücretleri


Kitsch

Kitsch Floransa şehrinin en gösterişli eğlence mekanlarından birisidir hatta en iyisi diye anılmaktadır. Uygun fiyatlı kokteylleri ve çok çeşitli dünya biralarıyla ünlü olan bu mekan şehirdeki öğrencilerin etkinlik ve partilerine sıklıkla ev sahipliği yapmaktadır. Modern görüntüsü ve canlı performansları ile misafirlerine unutulmaz geceleri vaadeden bu mekan şehrin merkezinde yer almaktadır. 

kitsch.jpg

Adres ; Viale Antonio Gramsci, 1 Florence, İtalya

Fiyat ; 10£ Aperitivo (İçecek ve açık büfeye erişim ücreti). Bira ve şaraplar 5-7£, kokteyller 7-9£


Red Garter

İtalya’nın en eski Amerikan barı olarak bilinen Red Garter çok çeşitli alkol seçenekleri ile Pub tarzında Floransa’nın en iyi mekanlarındandır. Atıştırmalık yemekleri ile birçok farklı damak tadına hitap eden Red Garter şehrin gözde restoranları ile de yarışıyor.

red-garter.jpg

Adres ; Via de’Benci 33r/35r Frolence, İtalya

Fiyat ; Bira ve şaraplar 4-8£


Old Stove Pub

Old Stove Pub şehrin en kalabalık mekanlarından birisi olarak anılmaktadır. İtalya’da okuyan öğrencilerin göz bebeği haline gelmiş bu mekanda alkol fiyatları ucuzluğuyla şaşırtmaktadır. Karaokeden zevk alan turistlerin de burayı sıklıkla tercih ettiğini söyleyebiliriz.

old-stove-pub.jpg

Adres ; Via Pelicceria, 2, Florence, İtalya

Fiyat ; Bira 4£, kokteyller 6£


Space Electronic

Floransa’da gece kulübü dendiğinde akla ilk gelen mekan Space Electronic’tir. Dünyaca ünlü DJ’lerin performanslarıyla tanınan bu mekan karaoke sevenlerin de uğrak gece mekanı haline gelmiştir. Girişin ücretli olduğu nadir mekanlardandır. Fiyatları diğer mekanlara göre biraz daha pahalı olsa da Floransa’ya yolu düşenlerin keyifli bir gece geçirmek için mutlaka uğraması gereken bir mekandır.

space-electronic.jpg

Adres ; Via Palazzuolo 37r, Floransa, İtalya

Fiyat ; 11-18£ giriş ücreti ( Bir içecek dahil). İçecek ücretleri de, 7-12£ arasında değişiyor.

 

NeOldu.com / Gezi Rehberi

İTALYA GEZİ REHBERİ

Milano Gezilecek Noktalar

Venedik Gezilecek Noktalar

Roma Gezilecek Noktalar

Capri Turistik Yerler

Bologna Gezi Rehberi

Cenova Tatil Yerleri

Palermo Gezilecek Yerler

Torino Gezilecek Yerler

Napoli Gezilecek Yerler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.