Facebook'tan Fotoğraf Paylaşma Uygulaması: Moments

Facebook, Moments uygulamasını Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra şimdide Türkiye’de kullanıma açtı. Peki Moments uygulaması nedir, ne işe yarar?
Facebook'tan Fotoğraf Paylaşma Uygulaması: Moments

Facebook, 2015’in Haziran ayında ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma açtığı Moment uygulaması, büyük bir ilgi gördü. Moments uygulamasında görülen eksiklikler ve yapılması gereken güncellemelerin ardından Türkiye’nin de içinde bulunduğu çok sayıda ülkede kullanıma açıldı. Sosyal ağlardan yapılan yorumlar ve uygulamayla ilgili olarak ortaya atılan fotoğraflar büyük merak uyandırdı. Bu uygulama artık Apple Store ve Google Play’de…

moments.png

Sizi Özel Hissettirecek Bir Uygulama

Türkçe diliyle Türkiye’de de kullanıma açılan Moments Uygulaması, Türkçe olarak indirebileceğiniz bir uygulama. Peki bu uygulama nedir ne işe yarıyor? Moments uygulaması, arkadaşlarınızla hızlı ve kolay şekilde fotoğraf paylaşabileceğiniz yepyeni bir uygulama. Ölümsüzleştirmek için çektiğiniz fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşabildiğiniz gibi kaybetmek istemediğiniz resimlerinizi de saklayabileceğiniz muazzam bir uygulama. Ayrıca arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğrafları alabilir, onlara özel oluşturduğunuz yerde saklayabilirsiniz.

moments.jpg

Diğer Fotoğraf Paylaşma Uygulamalarından Farklı

Son yıllarda gelişen teknolojiyle beraber iyice yayılan yüz tarama teknolojisi Moments uygulamasında da kullanıldı. Bu yüz tarama uygulaması sayesinde arkadaşlarınızı fotoğraflarda daha kolay etiketleyebilirsiniz. Diğer fotoğraf paylaşımı yapılan uygulamalardan farklı olarak Facebook’un da normal de kendi bünyesindeki bir özellik olan video klip özelliği bu uygulamada da yer alıyor. Böylece sakladığınız özel fotoğraflarınızdan otomatik olarak video klipler yapılabiliyor. Ayrıca video klip uygulamasında kullanacağınız fotoğrafları kendiniz de seçebiliyorsunuz.   Fotoğraflarınızı toplu halde bir arada tutacak olan bu video klip uygulaması sayesinde artık fotoğraflarınız kaybolmayacak.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.