Ölümün Kol Gezdiği Dünyanın En Tehlikeli 10 Adası

Ölümün Kol Gezdiği Dünyanın En Tehlikeli 10 Adası
12.07.201912:51

İlk bakışta eşsiz güzellikleriyle büyüleyen ama gerçekte ölüm yuvası olan adaları sizler için derledik. İşte dünyanın en tehlikeli 10 adası...

Haber güncelleme tarihi 23.07.2022 11:26

Dünyanın En Tehlikeli 10 Adası

Birçoğunuz adaların her daim güzel ve eğlenceli yerler olduğunu düşünebilirsiniz. İyi bir tatil için mükemmel bir seçim olacağını düşündüğünüz adaların, en korkunç yerler olabileceğini hiç düşündünüz mü? İlk bakışta bir hayli güzel ve çekici duran bu doğal alanlara gitmeye karar verirseniz tek parça halinde dönebileceğinizi unutmayın.

İşte tehlike saçan ve asla ayak basmamanız gereken dünyanın en tehlikeli 10 adası;

1. Poveglia Adası: Venedik, İtalya

En tehlikeli adalar

İtalya'nın kuzeyinde yer alan Venedik ile Lido arasında kurulmuş bu eşsiz ada, göründüğünden çok daha korkutucu! Oldukça karanlık bir geçmişe sahip olan ada, veba mağdurlarının karantinaya alındığı ve sonra gömüldüğü yer olarak kullanıldı. Tahminen 100.000'den fazla kişinin yaşamını kaybettiği ada, çığlık sesleri ve ürpertici hikayeleri ile tehlike saçıyor.

Veba benzeri ölümcül hastalıkları öğrenmek için buraya tıklayın.

2. Bikini Mercan Adası: Marshall Adaları

En tehlikeli adalar

Bu ada Pasifik Okyanusunda bulunan ve Marshall Adalarının bir parçası olarak bilinmektedir. İnsan eli ile yok edilen doğal güzelliklerden bir tanesi olan Bikini Mercan Adası, 1946 yılında ABD'nin nükleer testlerini gerçekleştirdiği bölge olarak biliniyor. Hidrojen bombası dahil olmak üzere 23 nükleer patlama gerçekleştirilen bölgede, yarım asır geçmesine rağmen gıdalar hala zehirli!

3. Izu Adaları: Japonya

En tehlikeli adalar

Aktif bir yanardağa olan Oyama Dağının bulunduğu küçük bir Japon adası olan Izu, toksik ve kükürt buharlarından dolayı adeta ölüm saçıyor! Ada sakinlerinin 7 gün 24 saat gaz maskeleri ile dolaşması zorunlu görünüyor. Adada uzun süre yaşam olanağı bulunmadığı gibi en tehlikeli hastalıklara kolaylıkla yakalanabiliyorsunuz.

4. Ilha da Queimada Grande: Brezilya

En tehlikeli adalar

Brezilya kıyılarına gizlenmiş bu küçük ada, hiçte görüldüğü gibi masum değil. Yılan Adası olarak da bilinen yer, dünyanın en ölümcül vahşileri arasında yer alan zehirli çukur yılanının evi olarak anılıyor. Adada deniz seviyesinin yükselmesi ile mahsur kalan yılanlar her geçen gün nüfusunu arttırarak adapte olmayı başarmış. Peki ya bu türün insana ne yapabileceğini biliyor musunuz? Zehirli çukur yılanı insan ile temasa geçtiğinde doku erimesi, beyin kanaması, böbrek yetmezliği, ani ölüm gibi sonuçlar doğuruyor. Bu nedenle Brezilya donanması bu adaya girişi yasakladı!

Dünya üzerinde bulunan ve zehriyle tehlike saçan canlıları görmek için buraya tıklayın.

5. Ramree Adası: Burma

En tehlikeli adalar

Oldukça eski bir geçmişe sahip olan Ramree Adası, özellikle II. Dünya Savaşı sırasında Japonların İngilizler tarafından yenilmesi ve buradan kaçmaya çalışmaları ile biliniyor. Adayı ölümcül yapan ise sayısız bataklık ve timsahlarla çevrili olması. Guinness Rekorlar Kitabı'na dahil konu olmuş bu tehlikeli ada, insanlar için en büyük felaket listesinde yer alıyor!

6. Enewetal Atoll: Marshall Adaları

En tehlikeli adalar

İnsan eli ile yok edilmiş doğal güzellikler arasında yer alan Enewetal, ABD'nin nükleer denemelerine maruz kalmıştır. Soğuk savaş döneminde 30'dan fazla TNT'nin patlatıldığı adada, radyoaktif kalıntılar ve kirlenmiş toprak ölümcül bir risk taşımaktadır. Masmavi denizi ve yemyeşil doğası ile katledilmiş bu güzel adaya gitmek adeta olanaksız!

7. Reunion Adası: Hint Okyanusu

En tehlikeli adalar

İnanılmaz güzelliği ve doğal harikaları ile tam bir turist cenneti olan Reunion Adası, görünenin dışında ölümcül bir tehlike barındırıyor. Adayı çevreleyen suda sayısız köpekbalığı bulunmasından dolayı ziyaretçiler büyük bir panik yaşıyor. Hatta 2011 ve 2015 yılında 17 ölümcül köpekbalığı saldırısının meydana geldiği adada yüzmek ve sörf yapmak tamamen yasak!

8. Gruinard Adası: İskoçya

En tehlikeli adalar

İnsan eli ile katledilmiş doğal güzellikler arasında yer alan bu İskoç Adasında hiç kimse yaşamıyor. 1920 yılında İngiliz hükümetinin biyolojik silah denemelerine maruz kalan ada, her defasında gizli tutulsa da tüm canlıların katledilmesine sebep olmuş. Bilim adamları yaptığı araştırmada tüm yaşamı bitiren bakterinin Antrax olduğunu ve İngilizlerin bunun üzerinde çalışmalar yürüttüğünü tespit etmiştir.

9. Kuzey Sentinel Adası: Hindistan

En tehlikeli adalar

Hindistan sınırları arasında yer alan ve son derece tehlikeli Sentinel Adası hakkında duyacaklarınıza şaşıracaksınız. Adanın yerel halkı dış dünya ile temasını kesmiş adeta yamyam bir kabileyi barındırmaktadır. Kendi dünyaları olduğuna inanan bu insanlar hiç kimseyle iletişime geçmedikleri gibi, yaklaşmanız durumunda ok ve mızraklarla saldırıyor. 2006 yılında iki Hintli balıkçı adaya yaklaşmasından dolayı feci şekilde öldürüldüğü biliniyor. Araştırmacılar helikopterlerle bölgeyi taradığında, ada halkı taşlar ve mızraklarla uzaklaştırmayı başardı.

Giderseniz hayatınızı kaybedeceğiniz yerleri öğrenmek için buraya tıklayın.

10. Vozrozhdeniya Adası: Özbekistan

En tehlikeli adalar

Dünyanın en tehlikeli 10 adası listemizde 1.sırada Voz Adası yer alıyor. Özbekistan ile Kazakistan arasında yer alan ve Aral Denizi'ne bağlı bu ada, sandığınızdan daha da korkunç. 1948 yılında gizli bir Sovyet laboratuvarı inşa edilmesinin hemen ardından; şarbon, veba, tularemi, çiçek hastalığı ve bruselloz gibi ölümcül hastalıklara karşı bireyler üzerinde sayısız test yapılmıştır. Ayrıca bölgede biyolojik silahlar üzerinde de yapılan deneyler ile tam bir ölüm adası haline gelen Voz Adası, yapılan testlerde insanların hayatını kaybetmesine neden oldu. Sonrasında tahliye edilen ada bu günlerde hayalet bir kasabadan ibaret.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
254
418
146
129
518
164
132
44
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.