Hayatta Kalmanın Şans Olduğu Dünyanın En Tehlikeli 10 Ülkesi

Hayatta Kalmanın Şans Olduğu Dünyanın En Tehlikeli 10 Ülkesi
08.06.201517:45

Bu ülkelerde yaşayanlar her zaman tehlike altında olabilir. İşte Control Risks firmasının yaptığı araştırma sonucunda dünyanın en tehlikeli ülkeleri...

Haber güncelleme tarihi 04.08.2022 10:09

Dünyanın En Tehlikeli Ülkeleri

Uluslararası risk yönetim danışmanlığı veren Londra merkezli Control Risks kurumu, 2020 yılı risk haritası yayınladı. Bu listeye göre ülkelerin tehlikeli olup olmadıkları ortaya çıktı. Dünya da yer alan bazı ülkeler sandığınız kadar güvenli olmayabilir. Bu nedenle de bir yere tatile veya ziyarete gitmeden önce o yer hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Sizler için derlediğimiz bu listede yer alan Ülkeleri gördükten sonra oralara gitmek konusunda fikriniz değişebilir.

İşte hayatta kalmanın şans sayıldığı dünyanın en tehlikeli ve bir o kadar da riskli ülkeleri;

1. Lübnan

En Tehlikeli Ülkeler

Ülkede özellikle terörizm riski hala üst düzeydedir. Yetkililer Beyrut ve diğer bölgelerde yabancılara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuyor.

2. Sudan

En Tehlikeli Ülkeler

Terör tehlikesinin en yüksek olduğu ülkelerden biri de Sudandır. Bu yüzden gidecek olan yabancılar uyarılmaktadırlar.

3. Bangladeş

En Tehlikeli Ülkeler

Bangladeş terör olaylarının yanı sıra bulaşıcı hastalık riskleri yönünden de tehlikeli ülkeler arasındadır. Özellikle sıtma, tifo, dengi ve kolera en çok görülen bulaşıcı hastalıklardır.

4. Afganistan

En Tehlikeli Ülkeler

Afganistan'da özellikle bombalı saldırılar ve adam kaçırma çok yaygın bir şekilde görülmektedir. Bu yüzden buraya giden yabancılar ülke genelinde dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulunulmaktadır.

5. Libya

En Tehlikeli Ülkeler

Libya özellikle terör olayları bakımından tehlikeli ülkeler arasında gösterilmektedir.

6. Nijerya

En Tehlikeli Ülkeler

Nijerya delta bölgesinde silahlı soygunlar yaygın. 2006 yılından bu yana 240'tan fazla yabancı kaçırıldı.

7. Irak

En Tehlikeli Ülkeler

Zengin tarihi ve petrol rezervlerine rağmen Irak karışıklık, umutsuzluk ve şiddetle enkaza dönmüş bir ülke haline geliştir. Ülke genelinde terörizm tehdidi hala devam etmektedir.

8. Pakistan

En Tehlikeli Ülkeler

Terörizm riskinin yüksek olduğu ülkede ayrılıkçı çatışmalar yaşanıyor. İntihar saldırıları yabancıların bulunduğu bölgelerde yapılabiliyor.

9. Hindistan

En Tehlikeli Ülkeler

Mumbai dışındaki bölgelerde yabancılar için pek bir tehlike görülmese de yine de Jammu, Keşmir ve Pakistan sınırında yabacıların dikkatli olması gerekiyor.

10. Meksika

En Tehlikeli Ülkeler

Terörizm riskinin az olduğu ülkede giderek artan şekilde sokak suçları işleniyor. Haziran ile Kasım arasında yaşanan kasırgalar büyük çaplı zararlara yol açabiliyor. Sahilde köpek balığı saldırılarına da maruz kalınabiliyor.

Benzer İçerik Önerileri
Dünyanın En Çok Aranan SuçlularıDünyanın En Tehlikeli 10 Adası
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
8
2
3
5
2
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.