Dünyanın En Tehlikeli 10 Ülkesi

Dünyanın En Tehlikeli 10 Ülkesi
08.06.201517:45

Hırsızlık ve küçük suçlar, gasp, dolandırıcılık, adam kaçırma, terör saldırısı gibi kriterler ışığında yapılan değerlendirmeye göre, Dünya'nın en tehlikeli ülkelerini sizler için araştırdık ve derledik.

Haber güncelleme tarihi 14.06.2021 09:45

Dünya'nın En Tehlikeli Ülkeleri

Uluslararası risk yönetim danışmanlığı veren Londra merkezli Control Risks kurumu, 2018 yılı risk haritası yayınladı. Bu listeye göre ülkelerin tehlikeli olup olmadıkları ortaya çıktı. Dünya da yer alan bazı ülkeler sandığınız kadar güvenli olmayabilir. Bu nedenle de bir yere tatile veya ziyarete gitmeden önce o yer hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Sizler için derlediğimiz bu listede yer alan Ülkeleri gördükten sonra oralara gitmek konusunda fikriniz değişebilir. İşte Dünya'nın en tehlikeli ve bir o kadar da riskli ülkeleri;


10. Lübnan

Ülkede özellikle terörizm riski hala üst düzeydedir. Yetkililer Beyrut ve diğer bölgelerde yabancılara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuyor.

tehlikeli ülkeler-lübnan.jpg


9. Sudan

Terör tehlikesinin en yüksek olduğu ülkelerden biri de Sudandır. Bu yüzden gidecek olan yabancılar uyarılmaktadırlar.

tehlikeli ülkeler-sudan.jpg


8. Bangladeş

Bangladeş terör olaylarının yanı sıra bulaşıcı hastalık riskleri yönünden de tehlikeli ülkeler arasındadır. Özellikle sıtma, tifo, dengi ve kolera en çok görülen bulaşıcı hastalıklardır.

Tehlikeli Ülkeler-banglades.jpg


7. Afganistan

Afganistan'da özellikle bombalı saldırılar ve adam kaçırma çok yaygın bir şekilde görülmektedir. Bu yüzden buraya giden yabancılar ülke genelinde dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulunulmaktadır.

Tehlikeli Ülkeler-afganistan-001.jpg


6. Libya

Libya özellikle terör olayları bakımından tehlikeli ülkeler arasında gösterilmektedir.

tehlikeli ülkeler-libya.jpg


5. Nijerya

Nijerya delta bölgesinde silahlı soygunlar yaygın. 2006 yılından bu yana 240'tan fazla yabancı kaçırıldı.

tehlikeli ülkeler-nijerya-001.jpg


4. Irak

Zengin tarihi ve petrol rezervlerine rağmen Irak karışıklık, umutsuzluk ve şiddetle enkaza dönmüş bir ülke haline geliştir. Ülke genelinde terörizm tehtidi hala devam etmektedir.

tehlikeli ülkeler-irak.jpg


3. Pakistan

Terörizm riskinin yüksek olduğu ülkede ayrılıkçı çatışmalar yaşanıyor. İntihar saldırıları yabancıların bulunduğu bölgelerde yapılabiliyor.

pakistan-001.jpg


2. Hindistan

Mumbai dışındaki bölgelerde yabancılar için pek bir tehlike görülmese de yinede Jammu, Keşmir ve Pakistan sınırında yabacıların dikkatli olması gerekiyor.

tehlkeli ülkeler-hindistan-001.jpg


1. Meksika

Terörizm riskinin az olduğu ülkede giderek artan şekilde sokak suçları işleniyor. Haziran ile Kasım arasında yaşanan kasırgalar büyük çaplı zararlara yol açabiliyor. Sahilde köpek balığı saldırılarına da maruz kalınabiliyor.

tehlikeli ülkeler-meksika.jpg

Önerilen İçerik:Dünya'nın En Kirli ve En Pis Şehirleri

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
7
2
1
4
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.