En İyi 10 Siemens Bulaşık Makinesi Modeli | 2021

En İyi 10 Siemens Bulaşık Makinesi Modeli | 2021
22.09.202016:45

Biriken bulaşıkları yıkamak bazı zamanlar elde yıkamak zahmetli olabilir. Sizi bu sorundan kurtaracak olan Siemens bulaşık makinelerini inceledik ve liste haline getirdik. İşte en iyi Siemens bulaşık makinesi modeller

Haber güncelleme tarihi 18.01.2021 11:50

En Kaliteli Siemens Bulaşık Makinesi Tavsiyeleri

Fiyat ve performans bakımından kullanıcılardan tam not almayı başarmış en iyi Siemens bulaşık makinesi modellerini inceledik. İşte en kaliteli Siemens bulaşık makinesi önerileri...

1. Siemens SN235W00NT Bulaşık Makinesi

1-624.jpg

VarioDrawer, makinenize ek bulaşık kapasitesi sunarak, özel tasarlanan alanı daha büyük hacimli eşyalarınıza yer açmaktadır. Artık alt kısımda çatal kaşık sepeti bulunmamasından dolayı, toplamda 14 tane normal tek kişilik servis için yer bulunmaktadır. RackMatic, rafın üst tarafında olan özel yere basıldığı zaman, üst tarafın yüksekliği 3 kademe şeklinde ayarlanmaktadır. Bu sayede tencere ya da tabaklar için makineyi doldurmak veya boşaltmak daha kolay hale gelmektedir. HygienePlus özelliği yıkamanın son 10 dakikasında ısıyı 70 derecede sabit tutarak bakterilerin %99.9 oranında yok etmektedir. İç küvet kısmı, paslanmaz çelik levha, bazı materyallerle ve özel bir yüzeye sahip olup delinmeye karşı 10 yıl garanti sunmaktadır. iQdrive motor yüksek verimle çalışır aynı zamanda sessizdir. Yüksek bulaşık yıkama performansı için dosageAssist, makineye eklenen deterjanı en iyi şekilde dağıtmaktadır. Düşük ısıda yıkama işlemini yaparak özel cam eşyalarınızı yüksek kalitede temizlemektedir. Cam koruma özelliği eşyalarınıza zarar vermeden özenle yıkamaktadır. Çoklu su koruma sistemi, makinenin hortumunda ya da içeride bir sızıntı oluşmasını engellemektedir.

Siemens SN235W00NT Bulaşık Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Siemens SN235W00NT Bulaşık Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Makineye gelince yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve oldukça memnunum. Sesi yok denilecek kadar az ve üst kaşık çekmecesi hayatımı kolaylaştırdı. Ayrıca üst sepetin üç kademeli olması da başka bir artı. En alttaki sepetin telledi kapatılabildiği için büyük tencere yıkarken yerleştirme sorunu yaşamıyorum. Şu ana kadar en çok 50 ve 65 derecelik programları kullandım. Makinenin kendini temizleme ve ekstra hijyen opsiyonları da iyi düşünülmüş. Açıkçası benim beklediğim ve üreticisinin taahhüt ettiği tüm fonksiyonları başarılı. Almak isteyenler için diyebileceğin şey, daha üst modelleri almaktansa ben bunu aldım ve sonuç başarılı. Ç** A**.

👤 Takip göstergesinin olması çok hoşuma gitti. Kolayca anlaşılabiliyor. Program kapasitesi fena değil ama benim için en önemli olan durum bulaşıkların temizliğinin muhteşem olduğunu görmek. Aslı K.


2. Siemens SN236I02JT Bulaşık Makinesi

2-641.jpg

VarioSpeed Plus butonu sayesinde %66 oranında daha hızlı yıkama ve kurutma imkanı sunmaktadır. AntiFingerprint, paslanmaz çelik yapısı makine üzerinde parmak izi kalmasının önüne geçmektedir. Üst tarafta bulunan sepetin özel yerine basılarak, üst tarafın yüksekliği 3 kademede ayarlanmaktadır. Böylelikle büyük eşyaları yerleştirmek veya boşaltmak zahmetsiz hale gelmektedir. HygienePlus teknolojisi, kirlenmiş eşyalarda bulunan bakterileri yıkamanın son 10 dakikasında ısıyı sabit tutarak mikropların %99 oranında temizlemektedir. Yüksek kaliteli özel iç küvet tasarımı delinmeye karşı tam 10 yıl garanti vermektedir. Yüksek verimliliğe sahip olan iQdrive motor ek olarak sessiz bir şekilde çalışmaktadır. DosageAssist, iyi bir yıkama performansı için deterjanı eşit bir şekilde dağıtmaktadır. Narin cam eşyalarınız için tasarlanan glassCare sistemi hassas cam setlerinize zarar vermeden yıkamaktadır. Su koruma sistemi makinede veya boruda oluşan sızıntıları engellemektedir.

Siemens SN236I02JT Bulaşık Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Siemens SN236I02JT Bulaşık Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Eski makinem bu üründen daha üst bir modeldi. Bu modelden desibel seviyesi çok daha düşük olmasına rağmen (43 db) bu makine bana daha sessiz geldi. 1 saatlik program oldukça tatmin edici. Eski makineme göre kurutma performansı çok daha yüksek. Bulaşıklar sıcak ve kuru çıkıyor. Ekstra durulama ve program hızlandırma var. Bulaşık tabletini sepetteki hazneye fırlatıyor ve tablet kalıntısı bırakmayan bir teknoloji mevcut, bu yönde bir sıkıntı yaşamadım. Mustafa D.

👤 Makineyi birkaç gün oldum alalı. Bende burada yapılan yorumlara bakarak almıştım. Çok iyi bir seçim yaptığımı anladım. Kullanıyorum birkaç gündür gerçekten iyi ve kaliteli bir makina tavsiye ederim. M** S**.


3. Siemens SN235I00JT Bulaşık Makinesi

3-635.jpg

DosageAsisst özelliği tablet deterjanı makinenin her yerine eşit olarak dağıtarak mükemmel yıkama sonuçları elde etmenizi sağlar. VarioSpeed yıkama programı temizlik süresini çok kısa bir süre içinde temizleyerek bulaşıklarınızı hazır hale getirmektedir. HijyenEkstra, fazla yüksek ısıda yıkayarak maksimum temizlik yapmaktadır. Makinenin paslanmaz yüzeyi antiFingerprint ile üzerinde parmak izi bırakmamaktadır. RackMatic, makine sepetinde yer alan ayar yeri, üst rafı 3 kademe şeklinde yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. HygienePlus kirliler de oluşan bakteri veya mikropları ortadan kaldırmak için yıkamanın son 10 dakikasında ısıyı 70 derecede sabit tutarak mikropları ve bakterileri öldürmektedir. Sessiz çalışan iQdrive motoru aynı zamanda düşük enerji kullanmaktadır. Deterjanı tam etkili kullanmak için dosageAssist, eşit bir şekilde dağıtmaktadır. Özel cam koruma teknolojisi eşyalarınıza özen göstererek zarar görmeden yıkamaktadır.

Siemens SN235I00JT Bulaşık Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Siemens SN235I00JT Bulaşık Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Geniş ve tencere yıkamak için bile özel bir programı bulunan bu makineyi almazsam olmazdı tencereleri elimde yıkmadan bıkmıştım artık az enerji ve su tüketimi sayesinde ekonomik kargoya verildikten 3 gün sonra geldi ve servis hemen gelip kurulumunu yaptı. Salih Ş.

👤 5 farklı yıkama programı var uzunca bir süredir kullanıyoruz ve memnun kaldı eşim. Kısa programı çok işine yarıyormuş baya kısaymış. Enerji tasarrufu ile çalışıyor olması da fatura ödemeleri için benim işime çok yaradı. Memnunuz kesinlikle tavsiye ederiz. Erkan K.


4. Siemens SN236W01JT Bulaşık Makinesi

4-644.jpg

Active water ve A++ ile düşük enerji tüketerek çevreyi korumaktadır. VarioSpeed plus düğmesine basıldığı zaman yıkama süresini %66 daha kısa hale getirmektedir. Büyük hacimli eşyaları kolay yerleştirmek için üst sepetin özel bölümüne basılarak yüksekliği 3 kademe şeklinde ayarlayabilirsiniz. Bu sayede tencere gibi büyük eşyaları yerleştirmek ya da boşaltmak kolaylaştırılmıştır. HygienePlus yıkama fonksiyonu oluşan bakterileri ya da mikropları büyük bir ölçüde ortadan kaldırmaktadır. Siemens tüm bulaşık makinelerinde olduğu gibi iç küvetin paslanmaya karşı 10 yıl garanti sunmaktadır. Yüksek verimlilikle çalışan iQdrive motoru düşük ses seviyesinde çalışmaktadır. Eklenilen deterjanı dosageAssist, en iyi yıkama deneyimi için tümünü yaymaktadır. GlassCare özelliği makineye eklediğiniz cam eşyaları güvenli ve en temiz şekilde yıkamaktadır. Çoklu su koruma sistemi, su borusunda oluşan veya makine içinde su sızıntı oluşmasını engellemektedir.

Siemens SN236W01JT Bulaşık Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Siemens SN236W01JT Bulaşık Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Bulaşık makinelerinde yeni ve gelişmiş özelliklerden en beğendim servokilit özelliği. Yani belirli bir açıdan sonra kapağın kendi kendine kapanması olayı çok beğeniyorum bunu. Bu model de var bu özellik ayrıca, akıllı dozaj sistemli 4 sıcaklık ayarı var 12 kişi kapasiteli 6 programlı en kısa programı 29 dakika ve şahane yıkıyor tavsiye ederim. Sema İ.

👤 Bulaşık makinesin de olması gereken tüm özellikler var. Programları ve iç haznesi çok kullanışlı, ayarlanabilir üst sepet favorim birde hızlı yıkama. İq300’lerin en üst modeli. İq500-700’lerdeki fiyat arttıran iç aydınlatma, uzaktan kumanda gibi gereksiz özelliklere para vermek istemiyorsanız siemensin en optimal ürünü. Sessiz ve Ekonomik. Ertesi gün teslimata geldiler ve aynı gün kuruldu. Enver D.


5. Siemens SN557S00MT Bulaşık Makinesi

5-516.jpg

Aquastop su emniyet özelliği sayesinde su sorunlarına karşı makinenizi uzun süreler boyunca koruyabilirsiniz. VarioDrawer, bazı sıkışık durumlarda ek ilave doldurma alanı sunmaktadır. Esnek kullanımı eşyaları yerleştirme konusunda kolaylık sağlamaktadır. Cam eşyaları düşük ısıda yıkayarak süper sonuçlar alınmaktadır. ExtraDry, fazla sayıda plastik tabak yıkanacağı zaman, kurutma sırasında normalden daha yüksek ısı uygular ve kurutma süresini uzatmaktadır. RackMatic üst raf özelliği yerleştireceğiniz eşyaya göre yüksekliği 3 kademeli olucak şekilde ayarlayabilirsiniz. iQdrive verimli motoru sessiz şekilde çalışıp uzun ömürlüdür. Makine çalışırken istenmeyen kapak açılmasını engelleyen mekanik kapı kilidi mevcuttur. AutoProgramme tuşuna basıldıktan sonra, aquaSensör suyun kirlilik oranını, eklenen temiz suyu ve bulaşık temizliği sırasında sıcak seviyesini kontrol etmektedir. Makineye yerleştirilen cam eşyaları glassCare sistemi koruyarak zarar görmeden temizlenmektedir. IntensiveZone, alt rafa yerleştirilen kirli bulaşıklar için su gücünü arttırır. Yukarı rafta, program değişmeden az kirli bulaşıklar yavaşça yıkanmaktadır. Yıkama programlarınızı VarioSpeed ile %66’ya kadar daha kısa sürede yıkamayı bitirmektedir. DosageAssist, deterjanın tüm gücünü kullanarak yüksek yıkama performansı elde edilmektedir. HygienePlus, kirli eşyalarda biriken bakterileri ortadan kaldırmaktadır. Yıkamanın son dakikalarında sıcaklığı 70 derecede tutarak gerçekleştirmektedir. Su hortumunda oluşan hasarları ya da makine içindeki kaçakları aquaStop bu hasarların önüne geçmektedir.

Siemens SN557S00MT Fiyatları Karşılaştır

Siemens SN557S00MT Kullanıcı Yorumları

👤 Çok sessiz çalışan bir bulaşık makinesi. Annemin evindeki makine ile kıyaslarsak hatta hiç ses çıkarmıyor diyebilirim. Inox serisinden yarı ankastre gibi bir özelliği varmış yani görünümü de çok güzel hanı. 7 programda çalışabiliyor. Enerji tasarrufu da yapıyor. Hızlı yıkama özelliğini çok sevdim. Sepeti ayarlandığı için çok daha fazla bulaşık alabiliyor. Bu yüzden de işim çok kolaylaşıyor. Ben çok memnun kaldım. Fiyatı pahalı ama ederinde bir kalitede. Sabri Y.

👤 2 aydır kullanıyorum. Bir ev hanımı olarak herkese tavsiye ederim. İçi tamamı ile çelik kaplama. Hijyen açısından bence çok önemli bir artı. İlk 5 kullanımda plastik bir koku geldi. Zamanla kalmadı. Fiyat kapasite program karşılaştırmasında bence en iyisi bu. Daha fazlasına hiç gerek yok. Şu an fiyatı daha uygun. E** O**.


6. Siemens SN213A00DT Bulaşık Makinesi

6-507.jpg

Farklı boyutlara sahip olan eşyaları yerleştirmek için yer aramanız gerekmez. Ayarlanan esnek üst sepeti sayesinde kolaylık sağlamaktadır. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik iç küveti delinmeye karşı 10 yıl garanti vermektedir. iQdrive motoru sessiz ve yüksek verimlilik ile çalışmaktadır. DosageAssist, makineye eklediğiniz deterjanı etkili şekilde kullanmak için en iyi şekilde dağıtmaktadır. Cam parçalarınızı büyük önem vererek yıkar, bu özellik eşyaların hasar görmeden temizlemektedir. Su borusunda veya makine içerisinde sızıntı çıktığı zaman çoklu su koruması devreye girerek hasar oluşmasının önüne geçmektedir.

Siemens SN213A00DT Bulaşık Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Siemens SN213A00DT Bulaşık Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün harika. Tuz ve parlatıcı kullanmamamıza rağmen gayet iyi yıkıyor. Daha önce başka bir markayı tuz ve parlatıcı ile kullanıp aynı sonucu elde edemiyorduk. Eski makinamıza göre tek farklılık yıkama işlemi bittiğinde makinanın kapağının iç kısmı ıslak kalıyor. Ama bulaşıklar kupkuru. Ayrıca sessizliği de kayda değer. Ö** B**.

👤 Sesli çalışması ve bardakları çizmesiyle ilgili bir kaç yorum okumuştum, ancak söylenildiği gibi sesli değil. Kurulum için Siemensten gelen yetkili oturduğum bölgede suyun yumuşak olduğunu ve bu durumda tuz kullanmaya gerek olmadığını söyledi. Tuz kullanımı bardakları çizebiliyormuş. Yıkama performansı da oldukça iyi, ayrıca hızlı programı ve tek sepet yıkama özelliği de bu ürünü almak için yeterli bence. Nur Y.


7. Siemens SN66D080TR Bulaşık Makinesi

7-635.jpg

VarioDrawer, kirlileriniz için ek kapasite sağlar. Özel tasarımı sadece çatal bıçak için değil hacimli eşyalarınızı yerleştirmenize imkan sunmaktadır. ExtraDry, kurutma aşamasında daha yüksek ısı kullanarak yıkanacak olan plastik tabakları başarılı şekilde kurutacaktır. Üst sepetin özel kısmına basılarak, 3 kademe şeklinde yükseklik ayarlayabilirsiniz. Bu özellik büyük tencere veya tabak yerleştirmenizi sağlamaktadır. Yüksek dayanıklı verimli iQdrive motoru aynı zamanda sessiz bir şekilde çalışmaktadır. GlassCare sistemi, cam eşyaları güvenle yıkama konusunda oldukça başarılıdır. AutoProgramme teknolojisi, suyun ne kadar eklendiği ve yıkama sıcaklığını kontrol etmektedir. DosageAssist, tam güçlü bulaşık yıkama performansı için eklenen deterjanı en etkili şekilde dağıtmaktadır. Oluşan su sorunlarını engelleyen aquaStop özelliği tüm su sıkıntıların önüne geçer.

Siemens SN66D080TR Bulaşık Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Siemens SN66D080TR Bulaşık Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Anneme aldım çok memnun kaldı evimde 2 üst modeli kullanıyorum ama bu model kesinlikle daha iyi yıkıyor. 3 programdan fazlasının gereksiz olduğunu kanıtlayan makine budur. Fazla para verip 6 programlı makinelerin daha iyi yıkayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz ben bu hataya düştüm siz düşmeyin derim. Kötü yorumlarada aldanmayın tuz ve parlatıcısını doğru ayarladıktan sonra pırıl pırıl yıkıyor ek olarak tableti fırlatacağı kısmın önüne tabak çanak koyanlar dikkat etsinler. Üst model makinemi iade edip bu modeli almayı düşünüyorum. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Y** Ö**.

👤 Çeşitli programları var bulaşığınıza göre bir program illaki bulabiliyorsunuz ve ciddi manada çok güzel yıkıyor. Sessiz bulaşık makinesine göre. Çok memnunum tavsiye ederim. Zeki Ü.


8. Siemens SN55D500TR Bulaşık Makinesi

8-574.jpg

GlassCare özelliği cam eşyalarınızı maksimum özenle yıkayarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Üst rafın özel yerine basılarak 3 kademeli yükseklik ayarı büyük tencere veya tabaklarınızı yerleştirmenizi sağlar. Üstün verimli motoru çalışma esnasında düşük ses seviyesinde çalışmaktadır. Oluşabilecek su sorunlarının önüne geçmek adına geliştirilen çoklu su koruma sistemi devreye girerek kısa sürede önlemektedir. DosageAssist, deterjanı tam olarak dağıtarak maksimum temizlik sağlar. Özel Siemens iç küveti paslanmaya ve delinmeye karşı tam 10 yıl garantilidir.

Sıemens SN55D500TR Bulaşık Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Sıemens SN55D500TR Bulaşık Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Pratik ve çok fazla detay istemeyen bulaşık makinesi kullanıcıları için çok ideal bir ürün özellikle bizler gibi bekar kullanıcılara tavsiye ederim. Ömer A.

👤 Güzel bir ürün. Not kırma nedenim eco programının 3 saat sürmesi.3 saatlik yıkamanın neresi ekonomik anlamadım? Mehmet M.


9. Siemens SN615X00DT Bulaşık Makinesi

9-320.jpg

VarioSpeed programı yıkama performansı kaybı yaşamadan %50 daha kısa sürede temizlemektedir. Yüksekliği ayarlanabilir rafların esnek kullanımı sayesinde istediğiniz ürünü istediğiniz yere kolayca yerleştirebilirsiniz. Su hortumunda veya makine içerisinde meydana gelen su sızıntılarını aquaStop teknolojisi makinenin hasar görmesini önlemektedir. Özel tasarım iç küvetin delinme ya da paslanmaya karşı 10 yıl garantisi bulunmaktadır. Düşük ses seviyesinde çalışan iQdrive motoru ek olarak yüksek verimlidir. DosageAssist, yerleştirdiğiniz deterjanı tam olarak dağıtır üstün yıkama performansı sağlanır. Hassas cam parçalarınız için geliştirilen glassCare sistemi cam yapısına sahip olan eşyalarınıza özenle temizlemektedir.

Siemens SN615X00DT Bulaşık Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Siemens SN615X00DT Bulaşık Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Fiyat piyasadaki en uygun fiyattı benim baktığım sorunsuz hızlı bir şekilde teslim aldık Siemens kendini kanıtlamış bir marka. Mustafa C.

👤 Aynı ürünün 6 programlısını kullanıyorum 2 yıldır kalitesi mükemmel bulaşıklarım da en ufak bir çizik dahi yapmadı her yıkamada her şey pırıl pırıl çıkıyor en kısa programda yıkamama rağmen Siemens hayatımda yaptığım en doğru seçimmiş. D** A**


10. Siemens SN236W00JT Bulaşık Makinesi

10-285.jpg

RackMatic esnek üst rafı sayesinde büyük eşyalarınızı yerleştirmenizi kolaylaştırır. Özel butonuna basılarak 3 kademeli yükseklik ayarı yapabilirsiniz. Yenilenmiş iQdrive motoru verimli ve düşük ses seviyesinde çalışarak rahatsızlık vermez. Çoklu su koruma sistemi meydana gelecek su sorunlarını önleyerek makinenizin hasar görmesini önler. Değerli cam ürünlerinizi zarar görmeden yıkayabilen glassCare özelliği cam eşyalarına gerektiği özeni göstermektedir. Alt rafa yerleştirdiğiniz çok kirli ürünleri intensiveZone modu püskürtülen basıncı yükseltmektedir. Yukarı raf kısmının modu değişmez bulaşıklar aynı şekilde temizlenir. VarioSpeed sayesinde bulaşıklarınızı normal süreden yarı yarıya indirerek daha kısa zamanda hazır hale getirmektedir. En iyi yıkama performansı için dosageAssist sistemi devreye girerek deterjanı tam olarak dağıtmaktadır. HygienePlus teknolojisi kirlilerde oluşan bakteriler ya da mikropları ortadan kaldırmaktadır.

Siemens SN236W00JT Bulaşık Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Siemens SN236W00JT Bulaşık Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Bir sene daha dolmadan yeni aldığım ekektrolux bulaşık makinesini birine bağış yaptım. Daha taksiti bile bitmemişti. Önceki Arçelik’in en eski modeliydi. Çok iyi yıkıyordu. Ama yedek parça sorunu vardı. A 3 artı sınıfı bulaşık makineleri suyu cimri kullanıyor. Tüm fonksiyonu cilaya bırakıyorlar. Dolayısıyla sirke kullanan bayanlar yıkamadan memnun kalmıyorlar. Kanser olmak da istemiyorsanız a artı olan ve bu modeli öneriyorum. Sirkeyle de muhteşem sonuç alıyorsunuz. Ben çok memnun kaldım. Şiddetle tavsiye ediyorum. Turmepa veya frosh tablet sodalı öneriyorum. Daha doğal ürünler ve muhteşem sonuç. Çay lekesi bardakta özellikle sodalı frosh tablette kalmıyor. Çamaşır suyu ihtiyacınız da olmuyor. D** Y**.

👤 Yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz. Genel olarak sorunsuz.  Yıkama ve temizleme performansı yüksek. Program sayısı ve kullanışlılık uyumlu, gereksiz bir program yok. Eko modunda yıkama uzun sürüyor ama az elektrik ve su kullanıyor. Makinayı gece başlatacaksanız bu programı tercih etmeniz akıllıca. Kısa program ve normal yıkama programlarıda gayet başarılı. Üst raf yüksekliğinin raf dolu olduğu zaman ayarlanabilmesi güzel bir özellik. Gelelim zayıf bulduğum yönlere. Kurutma performansı düşük. Program bittiğinde yıkananlar kurumamış olabiliyor. Ayrıca malzeme kalitesini markaya göre düşük buldum. Sonuç olarak Fiyat/performans kriterine göre makinadan memnun kaldığımı söyleyebilirim. Fethi Ş.


Önerilen İçerik: En İyi Samsung Bulaşık Makinesi Modelleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.