Yüksek Çözünürlüğe Sahip En İyi LED TV Tavsiyeleri | 2021 Fiyat & Performans

Yüksek Çözünürlüğe Sahip En İyi LED TV Tavsiyeleri | 2021 Fiyat & Performans
19.09.202012:07

LED tvler, görüntü kalitesiyle günümüzde en çok tercih edilen televizyon modelleri arasında yer alıyor. Bu içeriğimizde en çok satılan LED tv modellerine yer verdik. İşte en iyi LED tv modelleri, fiyatları ve kullanıcı yorumları..

Haber güncelleme tarihi 08.05.2021 15:49

Yılın en çok tercih edilen Samsung, Sony, LG, Vestel ve Philips marka led tv modellerini listeledik.


Uygun Fiyatlı En İyi 10 LED TV Önerisi

Hangi LED TV daha iyi? Yüksek enerji tasarrufu ve güçlü performanslarıyla öne çıkan en iyi LED tv modellerini listeledik. İşte 2021'in en iyi ve en çok satan LED televizyon modelleri:

1. Philips The One 58PUS8505 Ambilightlı 4K UHD Android TV

Philips The One 58PUS8505 Ambilightlı 4K UHD Android TV

Philips The One, dünyanın en güçlü görüntü işlemcisi olan P5 ile yayınlanan videolarda pürüzsüz ve titreşimsiz görüntü sağlamaktadır. Bu eşsiz televizyonu dilerseniz Google Asistan veya Amazon Alexa üzerinden sesli komut ile kontrol edebilirsiniz. Dolby Vision, film yapımcıları tarafından eklenilen 3D ses özelliğini destekleyerek sinema hissi sağlamaktadır.

ARTILAREKSİLER
Ambilight varSubwoofer yok
Smart TV3D görüntü yok
Sesli kontrol 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Kullanıcı Yorumları

👤 Daha önce çalışma odası için kullandığımız televizyonda Philips ve ambilight özelliğine sahipti. Bu yüzden beğenerek kullandık salona televizyon alacağımız zaman da hemen yine bu özelliklerde olan bir televizyon tercih ettik ambiyans ışıkları sayesinde hem Olduğundan daha büyük gözüküyor hem de çok hoş bir hava yaratıyor  Fuat B.

👤 Görüntü kalitesini mağazada deneyimledim çok net bir görüntüye sahip büyük ekran olmasına rağmen görüntü hem uzaktan hem de yakından bozulmuyor 4K Ultra HD görüntü kalitesi sayesinde film izlemek sinema tadında oluyor. Birol G.


2. LG 65SM8000PLA 4K Nanocell UHD Smart TV

LG 65SM8000PLA 4K Nanocell UHD Smart TV

LG’nin en gelişmiş LED TV'si olan bu cihaz; nano color ve nanocell özelliği ile yaklaşık 1 nm’lik nano kullanarak yüksek görüntü deneyimi sağlamaktadır. Hangi açıdan bakarsanız bakın, Nanocell teknolojisi başarılı renk göstermeye devam eder ve televizyonu farklı açılardan görenlerin dahi aynı kaliteyi hissetmesini sağlar. 4K Active HDR, ince detaylar ya da güçlü renkler ekleyerek görüntüyü optimize eder. Bu sayede videoları üstün HDR kalitesinde izleyebilirsiniz.

ARTILAREKSİLER
4K Active HDRSubwoofer yok
4 çekirdekli işlemci3D görüntü yok
Nanocell teknolojisi 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor Trendyol Hepsiburada ₺

Kullanıcı Yorumları

👤 Hem ekran boyutu hem de çözünürlüğü görüntü oldukça canlı ve net hale getirdi kullandığımız salonda pencerelerden çok fazla Gün ışığı geliyor Buna rağmen ekran yansıma yapmıyor ve rahatlıkla seyredebiliyoruz 4K ultra HD çözünürlük sayesinde de ekrana yakınlaştığımızda da görüntüde bozulma olmuyor  Mustafa Y.

👤 Salonum genişlik olarak değil ama çok uzun olduğu için büyük bir ekran tercih etmek durumunda kaldım 165 ekran benim için ideal bir boyut oldu özellikle 4K çözünürlük seçtiğim içinde yakından da uzaktan da görüntü bozulmadan seyredebiliyoruz  Burhan Ş.


3. Samsung 50TU7000 4K CRYSTAL UHD TV 

Samsung 50TU7000 4K CRYSTAL UHD TV

4K UHD TV, normal bir FHD’den 4 kat daha fazla piksele sahiptir, böylelikle keskin görüntü sunarak gerçeğe yakın bir izlenim sağlar. Yüksek Dinamik Aralık özelliği (HDR), karanlık sahnelerde otomatik olarak parlaklığı yükselterek kaliteyi arttırır. Ekran optimizasyonu ile gecikmeleri azaltarak size daha fazla kontrol imkanı veren televizyonun oyun iyileştirici özelliği de bulunmaktadır.  

ARTILAREKSİLER
Kristal ekranSubwoofer yok
Kablo saklama bölmesi3D görüntü yok
Ekran yansıtması 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Kullanıcı Yorumları

👤 Kullandığı kristal panel sayesinde diğer televizyonlara göre çok daha parlak olduğu için tercih ettik bizim için gerçekçi renklerden ziyade canlı ve parlak olması önemliydi üzerinde bulunan Smart ekran sayesinde de rahatlıkla interneti kullanabiliyoruz Yağmur F.

👤 Fazla televizyon özelliklerini bilmediğim için başkalarına göre daha fazla araştırarak tercih yaptım benim için güzel göstermesi kadar çerçevesini ince olması ve estetik olarak hoş durması da önemliydi her İki anlamda da ihtiyacımı karşıladı 4K çözünürlük olduğu için odanın her yerinden rahatlıkla izlenebiliyor  Filiz A.


4. Philips 43PUS7505/62 UHD LED Smart TV

 Philips 43PUS7505/62 UHD LED Smart TV

Philips UHD LED TV, HDR10+ ve Dolby Vision özelliği sayesinde gölgeleri derinleştirebilir, parlak yüzeyleri ışıldatır ve renklerin normalden çok daha fazla canlı gözükmesini sağlar. Bu eşsiz televizyon HDR10+ teknolojisinden en iyi şekilde faydalanacak şekilde geliştirilmiştir. Hızlı ve sezgisel bir işletim sistemi olan SAPHI, televizyonunuzu daha keyifli kullanmanızı sağlar. 

ARTILAREKSİLER
HDR10+Subwoofer yok
Canlı görüntü3D görüntü yok
Kolay kontrol 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Kullanıcı Yorumları

👤 İkinci bir televizyon olarak satın aldım. O da çok büyük olmadığı için 43 inç yeterli oldu 4K Ultra HD görüntü kalitesi sayesinde çok net ve canlı bir görüntüye sahip aynı zamanda ses kalitesi de çok iyi özellikle film izlerken sinemadaki gibi ses ve görüntü ile izleyebiliyorum  Ali B.

👤 İkinci bir televizyon olarak satın aldım. Kalabalık bir Aile olduğumuz için sürekli program çatışması yaşıyorduk Ayrıcı çocuklarda eğitimleri uzaktan Net bir şekilde izleniyor smart özelliği sayesinde aynı zamanda çocuklarda uzaktan eğitimlerini rahatlıkla takip edebiliyorlar  Emre Ü.


5. Samsung 50RU7105 4K UHD TV

Samsung 50RU7105 4K UHD TV

Samsung UHD Tv güçlü işlemcisi sayesinde daha canlı renkler sunmaktadır. HDR özelliği, en parlak ya da karanlık görüntülerde ayrıntıları net bir şekilde göstermektedir. PurColor teknolojisi, izlediğiniz içerikleri aynı gerçek renklermiş gibi yansıtmaktadır. UHD özellikli bu televizyonun FHD TV’den farkı 4x daha fazla piksele sahip olması, daha keskin ve net görüntü kalitesi vermesidir. Dilerseniz televizyonu akıllı telefonunuza veya hoparlöre bağlayabilirsiniz. Google Assistant özelliğini kullanarak ses komutu ile televizyonu kontrol edebilirsiniz.

ARTILAREKSİLER
HDRSubwoofer yok
Smart TV3D görüntü yok
Sesli kontrol 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada 

Kullanıcı Yorumları

👤 Oyun oynarken ve film izlerken keyif alacağınız bir tv. Özellikle keskinlik ve renkler yanına kadar girseniz de sırıtmıyor. İlk olarak teknosada gördüm ve biraz araştırma yaptığımda olumlu yorumları ile karşılaştım. Samsung tv lerin geneli seviliyor diye gözlemledim. Ben de bu sebeple bir yorum yazmak istedim.  Burak A.

👤 Ben bu ürünü bir hafta önce istedim gelmesi en az 2 hafta sürer diyordum hafta sonu teknosa dan istedim 3 günde elime ulaştı hemen bir gün sonra servis gelip kurdu görüntü kalitesi süper beklediğinin üstünde kaliteli çıktı gerçekten Adem Ö.


6. Vestel 65U9500 4K UHD Smart TV

Vestel 65U9500 4K UHD Smart TV

Vestel’in patentli görüntü kalitesini yükselten Pixellence özelliği, ekrandaki görüntüleri normalden daha iyi bir biçimde yansıtır. Dijital sinema sistemleri anlamına gelen DTS teknolojisi, sinema salonlarında olan profesyonel ses sistemlerini bu televizyonla beraber evinize getiriyor. Vestel 4k UHD Smart TV, pc girişi ile monitör olarak kullanıma uygundur. . Vestel Smart Center uygulaması televizyonunuzla uyumlu akıllı cihazlara bağlanarak en basit yoldan fotoğraf ya da görüntü aktarmanıza da olanak verir.

ARTILAREKSİLER
Yüksek görüntü kalitesi3D görüntü yok
Smart TV 
Pc girişi 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Kullanıcı Yorumları

👤 Vestel televizyonlar hem Türk üretim hem de Türk malı olması sebebiyle daha çok sevdiğim modeller. Diğer tv ler de iyidir ama benim için yerli olması destek vermek amacıyla iyi. Televizyona gelecek olursam ekran boyutu tam istediğim gibi ve çözünürlüğü de netliği de renkleri de çok güzel. Mehmet K.

👤 Arkadaşımıza ev hediyesi olarak aldık ziyaret ettiğimde kendim de çok beğendim özellikle ince bir Tasarımın olması duvarda çok şık durmasını sağlamış görüntü kalitesi yüksek 4K Ultra HD olması yakından da uzaktan da seyredildiğinde görüntü kaybı yaşatmıyor. netflix uygulaması için de geldiği için çok beğendiler rahatlıkla filmlerini buradan seyredebiliyorlar. Ümit K.


7. Samsung 40T5300 FHD Smart TV

Samsung 40T5300 FHD Smart TV

Full HD çözünürlük ile izlemeye doyamadığınız TV görüntüleri artık iki kat çözünürlük ve canlı renkler sayesinde adeta gerçeğe dönüşüyor. Yüksek dinamik aralık teknolojisi, en karanlık sahnelerde TV parlaklığını arttırarak ayrıntıları fark etmenize yardımcı olmaktadır. Ayrıca PurColor özelliği ekrandaki renkleri en canlı hale getirerek keyifli bir izleme deneyimi sağlar. 

ARTILAREKSİLER
Full HDSubwoofer yok
Canlı renkler3D görüntü yok
Kablosuz bağlantıHDR yok

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Kullanıcı Yorumları

👤 İkinci bir televizyon olarak satın aldım Full HD görüntü kalitesine sahip bir televizyon görüntüler çok gerçek renkler canlı ve parlak 40 inç ekran büyüklüğü bizim için yeterli oldu. Hem çocuklarım rahatlıkla derslerini takip edebilirler Hilal E.

👤 Hem ölçü olarak izleme mesafemiz e baktığımızda yeterli geldi hem de yüksek çözünürlüğü sayesinde yakından da uzaktan da herhangi bir görüntü kaybı yaşamıyoruz kullandığı HDR teknolojisi sayesinde gelen görüntüler eski televizyonunuza göre oldukça canlı ve parlak FHD çözünürlüğü sayesinde de ekranı büyük olmasına rağmen bozulma olmuyor sesi de yeterli ekstra ses sistemi almaya da gerek duymadık. Kazım K.


8. Grundig 43 GEF 6935 A Full HD (FHD)

Grundig 43 GEF 6935 A Full HD (FHD)

Grundig 43 GEF, HDR teknoloji sayesinde beyaz ve siyah renklerin kontrastını yükselterek gerçekçi görüntüler elde etmektedir. Magic Fidelity özellikli televizyon; kaliteli ve 3D ses deneyimi sunarak izlenen görüntüden yüksek keyif almanızı sağlayacaktır. Geniş ekranlı Grundig 43 GEF'nin çözünürük oranı ise 1920 x 1080 pikseldir. 

ARTILAREKSİLER
4 çekirdekli işlemciSubwoofer yok
Smart TV3D görüntü yok
HDR 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Kullanıcı Yorumu

👤 Görüntü kalitesi ve ses kalitesiyle muhteşem. Kumandası küçük ama kullanışlı. Gayet ince. Kanal geçişleri ortalama. YouTube, Netflix kumanda üstündeki tuşlarda mevcut. Bu da kullanımı kolaylaştıran ayrı bir faktör. Bence alınabilir. M** S**.

👤 Ürün fiyatına göre gayet güzel, smart tv kullanışlı, bana göre tek sıkıntısı karanlık ortamda kanal geçişlerinde ve üst kısım ekran aydınlatma ışıkları çok belirgin bir şekilde görülüyor. M** K**.


9. LG 55NANO956NA Ultra HD (8K)

LG 55NANO956NA Ultra HD (8K)

LG NanoCell teknolojisiyle izlediğiniz görüntüler artık çok daha parlak ve net. LG Nanocell'in kullandığı 3. Nesil a9 işlemcisi televizyonun yüksek görüntü ve ses performansı göstermesine yardımcı olmaktadır. Dolby Atmos, izlediğiniz görüntünün seslerini size en iyi şekilde ulaştırarak sinema keyfinizi arttıracaktır. 

ARTILAREKSİLER
HDR 10 Pro3D görüntü yok
Smart TV 
8K çözünürlük 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Kullanıcı Yorumu

👤 Üstün kalite. Görüntü muhteşem. Çok sezgisel işletim sistemi. Ses ve görüntü formatlarından daha fazlasını isteyemezsiniz. Hepsi var. Çok başarılı siyahlar. Yeni nesil konsolları oynamak için ideal. R** A**.

👤 Televizyonun görüntüsü harika beklediğimden çok daha iyi çıktı. Teşekkürler. H** G**.


10. Sony KD-75XH8096 Ultra HD (4K)

Sony KD-75XH8096 Ultra HD (4K)

Yüksek performanslı işlemcisiyle daha gerçekçi renkler sunarak izleme deneyiminizi arttıran Sony KD LED tv, çok boyutlu ses teknolojisine de sahiptir. Sony’nin TRILUMINOS özelliği, renk aralığını büyüterek normal televizyon modellerine göre daha çok renk üretmektedir. Yüksek hızlı işlemcisiyle beraber Smart TV uygulamaları arasında çabucak geçiş yapabilirsiniz.

ARTILAREKSİLER
Çok boyutlu sesSubwoofer yok
Smart TV3D görüntü yok
Dolby VisionB enerji sınıfı

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Kullanıcı Yorumu

👤 Görüntü kalitesi, ses kalitesi ve de android işletim sistemi ve kapasitesi ile çok iyi performans. R** N**.

👤 Tasarımına hayran kaldım görüntüsü çok iyi düşünmeden satın alabilirsiniz. G** K**.


LED TV Modelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

LED TV ne demektir?

Klasik LCD ekranların daha gelişmiş bir sistemi olan LED TV'ler ekran parlaklığı ve renklerin canlılığı konusunda oldukça önde olan cihazlardır. Renklerin ve piksellerin LED kalitesiyle ışıklandırılması görüntü de berraklığı arttırır ve daha net bir ekran sunar.

LED TV Ekranı Nasıl Temizlenir?

LED ekranlar oldukça narin bir tasarıma sahip olup temizlenirken özen gösterilmesi gerekir. Öncelikle cam temizleyici ürünleri direkt olarak ekran üzerine püskürtmemeye özen gösterin. Bunun yerine hafif nemli bir bez ile ekran üzerinden hafifçe geçin. Bu işlemi yaparken elinizde yumuşak mikrofiber bez olması daha iyi bir temizlik sunacaktır. Ayrıca temizlik sırasında televizyonun elektriğe bağlı olmadığına emin olun. 

LED TV alırken nelere dikkat edilmelidir?

Enerji tasarrufu ve görüntü kalitesi bakımdan ideal ürünler olan LED tvler uzun yıllar boyunca kalitesinden ödün vermemek üzere tasarlanmıştır ancak gelişen teknoloji bir önceki nesil cihazların her zaman daha fazla ısınma ve kasma sorunları yaşamasına sebep olabiliyor. Bu sebeple ekran yenileme hızı en az 100 Hz olan LED TV modellerini tercih etmelisiniz.

En iyi LED TV modelleri hangileridir?

 • Philips The One 58PUS8505 Ambilightlı 4K UHD Android TV
 • LG 65SM8000PLA 4K Nanocell UHD Smart TV
 • Samsung 50TU7000 4K CRYSTAL UHD TV 
 • Philips 43PUS7505/62 UHD LED Smart TV
 • Samsung 50RU7105 4K UHD TV
 • Vestel 65U9500 4K UHD Smart TV
 • Samsung 40T5300 FHD Smart TV
 • Grundig 43 GEF 6935 A Full HD (FHD)
 • LG 55NANO956NA Ultra HD (8K)
 • Sony KD-75XH8096 Ultra HD (4K)
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
2
3
1
3
2
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.