Pürüzsüz Bir Cilt İçin En İyi 10 Kapatıcı Tavsiyesi | 2024

Bu içeriğimizde göz çevresindeki kusurları en iyi şekilde saklayan kapatıcıları derledik. Listemizde tüm ciltlere uygun kapatıcıları bulabilirsiniz.
Pürüzsüz Bir Cilt İçin En İyi 10 Kapatıcı Tavsiyesi | 2024

Kapatıcı Markaları ve Önerileri

En önemli makyaj malzemelerinden biri olarak kabul edilen kapatıcı modelleri göz çevresi ve yüzde oluşan lekeleri ortadan kaldırmak için kullanılıyor. Farklı formda ve renk tonunda olan bu kapatıcı modelleri sıvı, katı ve toz halinde bulunabiliyor. Bu içeriğimizde kadınlar tarafından en çok kullanılan kozmetik markalarının kapatıcı modellerini sizler için listeledik.

En İyi Kapatıcı Listesi

SıraMarkalarEtkisineoldu Puanı
1Clinique Gözaltı KapatıcısıAydınlık10/9.9
2Valmont Perfecting PowderTatlı Koku10/10
3L'Oreal Paris Infaillible24 Saat Etkili10/9.6
4Maybelline New York InstantRahatlatıcı10/9.5
5NYX Professional Makeup KapatıcıNem Dengeleyici10/9.4
6Rimmel London Match Perfection ConcealerGöz Çevresi Aydınlatır10/9.7
7Pastel Porcelain Profashion Liquid ConcealerYağlanma Karşıtı10/9.8
8Farmasi Full Coverage Likit KapatıcıKırışık Karşıtı10/9.8
9Avon Color Trend KapatıcıParlaklık10/9.8
10Pierre Cardin Actressready Stick ConcealerYumuşaklık10/9.6
Amazon
Fiyatlarını Gör
Kapatıcı
Markaları
Aradığın
Fiyatları Gör

En İyi 10 Kapatıcı Markası Tavsiyesi

En kaliteli kapatıcıları ve leke giderici bb krem markalarını sizler için listeledik. Pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak kapatıcı markalarını maddeler halinde inceledik.

İşte en iyi kapatıcı markaları:

1. Clinique Gözaltı Kapatıcısı

Göz Altı Kapatıcı Tavsiyesi

Amazon
Fiyatını Gör
Clinique
Kapatıcı
Aradığın
Fiyatı Gör

En iyi kapatıcı listemize Clinique markasının bu modeliyle başlıyoruz. Göz çevresindeki kırışıklık görünümünün azaltılmasına yardımcı olan kapatıcı, göz altını düzgün hatlarla düzeltiyor. Aydınlık veren içeriği sayesinde göz altındaki morlukları, şişikleri ve kırmızılıkları örten ürün, bu sayede daha eşit bir cilt tonu oluşturuyor. Son olarak bu ürünün kalıcılığının uzun olduğunu belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

? Kapatıcılığı güzel aynı zamanda hafif aydınlatıcı etkisi var. Sürümü çok yumuşak değil fiyat performans olarak güzel. H**** Ç.

? Fiyat olarak çok uygun, sürekli kullandığım ve beğendiğim bir ürün kesinlikle tavsiye ediyorum. S*** G.

2. Valmont Perfecting Powder Kapatıcısı

Göz Altı Kapatıcı Tavsiyesi

Amazon
Fiyatını Gör
Valmont
Kapatıcı
Aradığın
Fiyatı Gör

Cilt parlaklığını artıran Valmont, yüksek fiyatıyla adından söz ettirmeyi başarıyor. Alan kullanıcıların neredeyse tamamının olumlu yorumlar yaptığı ürün, bizce de en iyi kapatıcılar arasında yer alıyor. Hafif kokusuyla rahatsızlık vermeyen kapatıcı, kusurları maskelemede diğer kapatıcılardan daha iyi iş çıkarıyor.

Kullanıcı Yorumları

? Yüksek etkili güzel bir kapatıcı. G**** Y.

? Gayet iyi bir ürün, fiyatını hak ediyor. Porselen kapatıcı olması daha iyi çok belli olmuyor. C**** A.

3. L'Oreal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı

Göz Altı Kapatıcı Tavsiyesi

Amazon
Fiyatını Gör
Loreal
Kapatıcı
Aradığın
Fiyatı Gör

9 farklı renk seçeneği sayesinde tüm ciltlere uygulanabilir olan bu kapatıcı, hafif yapısıyla doğal sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Tüm yüze uygulanabilir olması sayesinde daha eşit bir cildi destekleyen ürün, yeni nesil formülüyle 24 saat boyunca yüksek kapatıcılık sunuyor. Ek olarak bu kapatıcının cildi kurutmadığını söyleyelim.

Kullanıcı Yorumları

? Yüksek kapatıcılığına rağmen asla kalıp gibi durmuyor. Herkesin makyaj koleksiyonunda olması gereken kurtarıcı ürün. G**** C.

? Hayatımda kullandığım en güzel kapatıcı. Rengi açık tenliler için bana tam oldu göz önünde bulundurarak alın. B*** A.

4. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Göz Altı Kapatıcı Tavsiyesi

Amazon
Fiyatını Gör
Maybelline
Kapatıcı
Aradığın
Fiyatı Gör

En iyi kapatıcılardan bahsederken Maybelline New York markasını atlasak büyük yanlış olurdu. Özel formülü sayesinde göz çevresindeki yorgunluk izlerini gizleyerek kusurları kapatan ürün, benzersiz kullanım ucuyla kolay bir şekilde uygulanabiliyor. Güçlü formülüyle gün boyunca kalıcılık sunan kapatıcı, yoğun etkisiyle cildinizin daha aydınlık olmasını sağlıyor. Son olarak bu ürünü her yaştan ve cilt tipi fark etmeksizin herkesin kullanabileceğini ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

? Favori kapatıcım, 5 ayda bitirdim. Herhalde her gün kullansanız 4 ay gider. Boyu o kadar da küçük değil. N**** K.

? Küçük fakat uzun süre dayanıyor. Ben sadece göz altı için kullanıyorum. S**** A.

5. NYX Professional Makeup Kapatıcı

Göz Altı Kapatıcı Tavsiyesi

Amazon
Fiyatını Gör
NYX
Kapatıcı
Aradığın
Fiyatı Gör

Herhangi bir hayvansal bileşen içermeyen ve tamamen vegan formüle sahip olan bu concealer, sivilce gibi kapanması zor kusurları bile tek kullanımda kapatıyor. Sıcak veya soğuk hava fark etmeksizin her türlü koşulda kalıcı olan ürün, koyu halkalar gibi ayarlanması zor renk farklılıklarını bile eşitliyor. Bu sayede hem daha canlı hem de daha parlak cilde sahip olursunuz.

Kullanıcı Yorumları

? İlk kapatışta aşık oldum. Çizgilere dolmuyor, çok iyi kapatıyor. Fiyatına da bakılırsa şu günden sonra favori kapatıcım. D**** Ö.

? Kapatıcılığı çok güzel çok beğendim. Tanıtım fiyatıydı çok uygundu. Devamını alırım gibi geliyor. M*** D.

6. Rimmel London Match Perfection Concealer

Göz Altı Kapatıcı Tavsiyesi

Amazon
Fiyatını Gör
Rimmel
Kapatıcı
Aradığın
Fiyatı Gör

Hafif yapısıyla uygulaması kolay olan bu kapatıcı, yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırarak daha canlı bir cildi destekliyor. İlk kullanımdan itibaren göz çevresinin aydınlanmasını sağlayarak cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olan ürün, kırışıklıklara dolmayan ve kalıp gibi durmayan yapısı sayesinde çok beğeniliyor. Ayrıca bu ürünün yağlı ciltlerde bile gün boyunca kalıcılığını koruduğunu belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

? Göz altlarına çizgiler asla dolmuyor sırf bu yüzden kullanılır orta kapatıcılıkta aydınlık dursun isteyenler tercih edebilir. Ö**** K.

? Önceden kullandığım bir üründü. Kapatıcılığı bir çok ürüne göre çok daha iyi. Doğru kullanımda çok iyi kapatabilirsiniz gözaltınızı. E**** Ü.

7. Pastel Porcelain Profashion Liquid Concealer

Göz Altı Kapatıcı Tavsiyesi

Amazon
Fiyatını Gör
Pastel
Kapatıcı
Aradığın
Fiyatı Gör

Yağ içermeyen özel formülüyle cilt dokusuna ve tonuna adapte olan concealer, 5 farklı renk seçeneğiyle tüm cilt tonlarına uyumludur. Ciltteki kızarıklıkları, sivilceleri, siyah noktaları ve diğer kusurları doğal bir şekilde gizleyen kapatıcı, bu sayede daha kusursuz bir görünüme kavuşmanıza yardımcı oluyor. Son olarak bu ürünün kullanımının oldukça kolay olduğunu belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

? Sürekli kullandığım bir ürün. Yaz için çok ideal. İnce dokulu bir kapatıcı. Ancak göz altlarında çizgilenme yapmıyor asla. Diğer bütün kapatıcılarda yaşağıdım çizgilenme sorununu bu markada yaşamıyorum. Paketleme fiyat performans güzel. M**** V.

? Ürün fiyat performans açısından beni yeterince tatmin etti. Özel günler için çok uygun değil ancak gündelik makyaj için tekrar tercih edebilirim. D**** A*** G.

8. Farmasi Full Coverage Likit Kapatıcı

Göz Altı Kapatıcı Tavsiyesi

Amazon
Fiyatını Gör
Farmasi
Kapatıcı
Aradığın
Fiyatı Gör

En iyi kapatıcıları listelerken Farmasi markasının bu ürününü atlasak büyük yanlış olurdu. Kremsi dokusu sayesinde ciltte kolay bir şekilde dağılan kapatıcı, bu sayede çizgilere ve çukurlara dolmuyor. Gözenek, çizgi ve kırışıklık görünümünün azaltılmasına yardımcı olan ürün aynı zamanda daha eşit cilt tonunu destekliyor. Son olarak bu ürünün sivilce, morluk ve kızarıklık gibi kapatılması zor ürünleri bile rahat bir şekilde gizleyebildiğini belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

? Kuru bir yapısı var ben kapatıcılığını aydınlatıcılığını beğeniyorum. İkinci kez aldım. Küçük ama fiyatı çok uygun. B**** K.

? Göz kuruluğu yaşayan birisi olarak söylüyorum kesinlikle kötü bir görüntü bırakmıyor. Y**** Ç.

9. Avon Color Trend Kapatıcı

Göz Altı Kapatıcı Tavsiyesi

Amazon
Fiyatını Gör
Avon
Kapatıcı
Aradığın
Fiyatı Gör

Kremsi yapısı sayesinde oldukça rahat bir sürümü olan ve çabucak kuruyan bu kapatıcı, cilt tonundaki farkları eşitleyerek daha düzgün bir cilde sahip olmanızı destekliyor. Göz altındaki koyu halkaları ve morlukları örterek daha canlı ve doğal bir görünüm kazanmanıza yardımcı olan ürün aynı zamanda sivilce gibi zor kusurları bile kapatabiliyor. Bu sayede sivilce gibi istenmeyen kusurlarda bile daha parlak bir yüze sahip olursunuz.

Kullanıcı Yorumları

? Ürün elime bugün ulaştı göz kapağıma ve göz altı çevresine uyguladım, belirgin bir şekilde aydınlandım. İnanılmaz yüksek performans bir performans beklemiyordum fiyatına göre fakat, umduğumdan iyi geldi. İ**** A.

? Bence mükemmel bir kapatıcı sürekli kullanıyorum. Ben çok açık tenliyim bazen bana bile açık geldiğini düşünüyorum. Çok açık tenli olmayanlar diğer tonunu kullansa daha iyi olur gibi. D**** B.

10. Pierre Cardin Actressready Stick Concealer

Göz Altı Kapatıcı Tavsiyesi

Amazon
Fiyatını Gör
Pierre
Cardin Kapatıcı
Aradığın
Fiyatı Gör

En iyi kapatıcıları listelediğimiz içeriğimizi Pierre Cardin'in bu ürünüyle bitiriyoruz. Yüzünüzdeki yorgunluk izlerine ve lekelere bir silgi çekmek istiyorsanız bu ürün tam size göre! 3 farklı renk seçeneği ile istediğiniz renk tonunu yüzünüze uygulayabileceğiniz bu kapatıcı, kızarıklık ve lekeleri kapatarak daha parlak bir görünüme sahip olmanızı sağlıyor. Ayrıca kolay sürülebilen yapısı sayesinde çok beğenilen ürün, yumuşak yapısıyla doğal bir bitiş sağlıyor. Bu sayede çizgilenme gibi bir durum yaşamazsınız.

Kullanıcı Yorumları

? Ürün hem çanta da hem masanızda vs istediğiniz her yerde taşıyabilirsiniz. Yapısı hafif ama gayet kapatıcı. Göz altlarınızı kapatırken aynı zamanda aydınlık bir görünüm sağlıyor. Alın aldırın derim müthiş doğal. Y**** T.

? Yumuşak dokulu renk tonu ve kapatıcılığı güzel. C*** K.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Beyazlatıcı KremlerGece Kremleri
Kapatıcı Nasıl Seçilir?

2024'ün en iyi kapatıcı hangisi?

En iyi kapatıcı tavsiyelerine gelecek olursak; Clinique, Valmont, L'Oreal Paris, Flormar, Maybelline, NYX, Pastel , L'oreal Paris, kalıcılık, doğallık, koruyucu, canlılık, pürüzsüz, koruma ve gün boyu kalıclık sağlayan özelliğe sahip marka olarak biliniyor. 

Kapatıcı nasıl kullanılır?

İlk önce yüzünüzün temiz ve nemli olduğundan emin olmanız gerekiyor. Sonra maskara kullanımından kalabilecek olan koyuluğu ortadan kaldırın. Bunun için makyaj temizleyici ve pamuklu çubuk kullanabilirsiniz. Daha sonra fondöten ile cilt tonunuzu eşitleyin. Son olarak kapatıcıyı cildinizdeki lekelerin üzerine, göz altlarına ve kontür yapmak istediğiniz bölgelere uygulayın.

Fondöten mi önce sürülür kapatıcı mı?

İlk önce fondöteni daha sonra kapatıcıyı sürmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü ilk olarak kapatıcıyı sürerseniz göz çevrenizdeki kusurları gizlemeniz için daha fazla ürün kullanmanız gerekebilir. Bu yüzden ilk önce fondöten ile cilt tonunuzu eşitleyin ve daha sonra kapatıcıyla kusurlarınızı gizleyin.

Kapatıcı seçimi nasıl olmalı?

Kapatıcı seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Çünkü yanlış tondaki rengi seçerseniz cildinizle uyumsuz olabilir ve ürünü çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden cilt tipinize ve tonunuza göre bir kapatıcı seçmeniz büyük önem taşıyor. Eğer yağlı ve gözenekleri geniş bir cilde sahipseniz mat kapatıcıları kullanmak sizin için daha iyi olacaktır. Aynı zamanda renk tonu seçimi de büyük önem taşıyor. Bu yüzden kapatıcınızı seçerken bir örnek üzerinde test etilmiş olduğundan emin olun ve seçiminizi ona göre yapın.

Konsiller kapatıcı ne demektir?

Concealer kelimesi tam anlamıyla kapatıcı demek olup göz altı morlukları, cilt lekeleri, sivilceler v.b istenmeyen cilt sorunlarını kapatmaya yarayan ürünlerdir. Sıradan fondötenlere göre daha yoğun bir formüle sahip olan Concealer ürünleri cilt tonunu eşitlemek ve doğru rengi bulmak konusunda kullanıcısına kolaylık sağlıyor. Ayrıcabu ürünler yüksek kapatıcılık özelliğine sahiptir.

<

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.