Düşük Desibel, Yüksek Emiş Gücü: En İyi 10 Davlumbaz Modeli

Düşük Desibel, Yüksek Emiş Gücü: En İyi 10 Davlumbaz Modeli
23.11.202020:10

Mutfakta yaptığınız yemeklerin kokusunu ve çıkardığı dumanı en etkili şekilde ortadan kaldıran en iyi davlumbaz modelini inceledik ve liste haline getirdik. İşte en iyi 10 davlumbaz modeli.

Haber güncelleme tarihi 12.05.2021 16:02

En İyi Davlumbaz Modelleri

Davlumbazlar, yemek pişirirken ortaya çıkan koku, duman, is vb. durumları emerek hapseden mekanik bir fan cihazıdır. Bu yazımızda düşük ses, yüksek emiş gücü özelliğine sahip makineleri sıraladık. Mutfakların olmazsa olmazı en iyi 10 davlumbaz modeli tavsiyesi:

1. Luxell Da6-835 Beyaz Cam Davlumbaz

Luxell Da-835 Beyaz Cam Davlumbaz

Dokunmatik ekranı ya da uzaktan kumandası üzerinden kontrol edebileceğiniz model, 56Dba ses seviyesinde çalışmaktadır. 3 kademeli hız ayarı bulunan ürünü istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Luxell Da-835'in filtresini belirli aralıklarda yıkayarak güç kaybını en aza indirin. 650 m3/h emiş ve 190 W motor gücüne sahip olan Luxell, performansıyla kullanıcıları fazlasıyla mutlu etmeyi başarmış durumda.

ARTILAREKSİLER
Dokunmatik ekranYıkanabilir filtre
56 dB 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada 

Luxell Davlumbaz Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün görselle aynı. Gürültü ses seviyesi çok düşük yazılmış sanırım verilen değer 1. kademe için gerçekte 3. seviye fan açıkken yüksek ses var. Kalite ve servisten memnun kaldım. A** Y**.

👤 Bu fiyata bu kalite mükemmel. Aldığım gün montajını yaptırdım ve kullanıyorum. Çok memnun kaldım. Yüksek fiyatlı emsal ürünlerden çok daha kaliteli. Tavsiye ederim. Melih Ö.


2. Beko ADP61420I Davlumbaz

davlumbaz modelleri

60 cm genişliğinde üretilen Beko ADP61420I, duvar tipi kullanıma uygundur. Çalışma sırasında 68 dB ses çıkaran modelin 2 adet kaset filtresi bulunmaktadır. Ayrıca ürünün 3 farklı hız ayarını mekanik butonları üzerinden ayarlayabilirsiniz.

ARTILAREKSİLER
A enerji sınıfı 
Yıkanabilir filtre 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Beko ADP61420I Kullanıcı Yorumları

👤 Mutfağımda resmen koku kalmadı harika bir ürün teşekkürler. E** D**.

👤 Rahatlıkla kızartma yapabiliyorum artık koku derdim yok. K** G**.


3. KUMTEL Da6-835 Davlumbaz

KUMTEL Da6-835 Davlumbaz

56 dB ses seviyesiyle çalışma sırasında sizi fazla rahatsız etmeyen Kumtel Da6-835, 3 kademeli hız ayarına sahiptir. Dokunmatik paneliyle kullanım kolaylığı sağlayan model, 650 m3/h emiş gücüyle etkili bir şekilde filtreleme yapabilmektedir. Eğimli bir yapıda tasarlanan bu davlumbaz, 60 cm genişliğindedir.

ARTILAREKSİLER
56 dB 
3 kademe seviye 
Dokunmatik panel 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

KUMTEL Davlumbaz Kullanıcı Yorumları

👤 Ürünü yaklaşık 4 aydır kullanıyorum gayet güzel 3 kademeli ve 3. Kademede de öyle sizi rahatsız edecek bir ses yok. Ürün geldiğim yetkili servisi çağırdık hemen gelip kurulumu yaptılar ve içinde ki filtre de çok kolay yıkanıp takılabiliyor. Güzel bir emiş gücü var diyebilirim, öyle lüks pahalı ürünler almanıza gerek yok bence, Almaktan çekinmeyin yani. Kadir A.

👤 Arkadaşlar american mutfak kullanıyorsan tavsiye etmem ama görünüş ve havalandırma olarak mükemmel american neden tavsiye etmiyorum çok sesli çalışıyor. Furkan K.


4. White Daisy Gusto İnox Davlumbaz

White Daisy Gusto İnox Davlumbaz

Yıkanabilir özellikli alüminyum filtresiyle uzun süreler kullanabileceğiniz White Daisy'nin Inox kaplamalı gövdesi çizilmeye karşı dirençli yapıdadır. 3 kademeli hız ayarı bulunan modeli, bacalı veya bacasız olarak mutfağınıza yerleştirebilirsiniz. Ek olarak ürünü bacasız olarak kullanacaksanız ekstra aktif karbon almanız gerekmektedir.

ARTILAREKSİLER
Alüminyum filtre 
Bacalı ya da bacasız kullanım 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

White Daisy Gusto İnox Davlumbaz Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün için servis bulamadım ve kendim kurdum. Matkap ile kurulum işi tamam ancak jelatin i çıkarmak yorucu ve leke bırakma konusu diğer yorumlarda ki gibi doğru. Ürün kullanım için eski evimdeki davlumbaz ile aynı diyebilirim ve kullanışlı, sesi bana çok fazla gelmedi. Çekimi ideal gibi emsallerine göre alınabilir bir ürün. Emre M.

👤 Fiyatının ürünü. Tuş takımı ve ışığı güzel. Ses yüksek ama diğer davlumbazlarda sessiz değil zaten. Şiddetle alanlara tavsiyem; ürün koruyucu jelatin ile geliyor. Kurmadan önce jelatini sökün öyle monte edin. İkincisi ise elinize eldiven giyin, kurulum esnasında köşe metaller elinizi keser. Çağdaş D.


5. Ferre D016 Siyah Dokunmatik Cam Davlumbaz

Ferre D016 Siyah Dokunmatik Cam Davlumbaz

60 cm genişliğinde olan eğik yapılı cihazın 3 adet hız kademesi bulunmaktadır. İsteğinize göre bacalı ya da bacasız şekilde kullanımını yapabilirsiniz. Modelin dokunmatik panelinden tüm kontrollere erişebilirsiniz. Yıkanabilir özellikli alüminyum kaplamalı filtresi, dayanıklılığıyla ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bacasının yüksekliğini mutfağınıza göre ayarlayabilirsiniz.

ARTILAREKSİLER
Dokunmatik kontrolSesli çalışma
Yıkanabilir filtre 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Ferre Davlumbaz Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün servis tarafından ücretsiz şekilde kuruldu. Sesli diyenler daha önce ses duymamışlar bence. Gayet şık ve fiyatı da çok uygun. Kesinlikle tavsiye ederim. Esma K.

👤 Ürün fiyat performans ürünü kesinlikle diğer markalara deli paralar vermeye değmez. Filtreli olarak ilk defa kullanıyorum yıllardır bacalı kullanarak ne hata etmişim onu anladım. Çekiş gücü iyi evet sesi var ama bu fiyata sessiz davlumbaz ne yazık ki yok. Onu da göz önüne alın. Servis ilgili hemen gelip taktılar. Halil K.


6. Arçelik P 27 YI Davlumbaz

davlumbaz modelleri

3 farklı hız kademesiyle mutfağınızda koku bırakmayan Arçelik P 27 YI'nın kontrol tipi mekaniktir. 60 cm genişliğinde olan bu ürün, 68 dB ses seviyesinde çalışmaktadır. Arçelik P 27 YI, duvar tipine uygun olarak tasarlanmıştır.

ARTILAREKSİLER
Yıkanabilir filtreE enerji sınıfı

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Arçelik P 27 YI Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün gayet iyi ve fazla ses çıkartmıyor aydınlatması da gayet başarılı. R** S**.

👤 Ürün dışarıya göre fiyatı oldukça uygun. Kargolama da çok güzel. E** K**.


7. CVS DN 1154 Tufan Piramit Davlumbaz

davlumbaz modelleri

İnox pramit gövdeli CVS DN 1154, 3 kademeli hız ayarıyla tüm kokuları bulunduğu ortamdan kaldırabilmektedir. İsteğinize göre bacalı veya bacasız kullanımı yapabileceğiniz modeli mekanik kontrol tuşlarından kontrol edebilirsiniz. Düşük gürültü seviyesiyle dikkat çeken CVS DN 1154 sadece 56 dB ses çıkartmaktadır. 

ARTILAREKSİLER
Yıkanabilir filtreSesli çalışma
Bacalı ya da bacasız 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

CVS DN 1154 Kullanıcı Yorumları

👤 Ucuz ve kurulum kolay, fakat sesi biraz fazla sanki motor tam içine oturtulmamış gibi, çok sallama yapıyor alacak olanların bilgisine ses rahatsız edici. A** K**.

👤 Gürültü pek fazla yok ama bana gönderilen 3. Kademesi çalışmıyor ışık idare eder 3 kademeli ama 3. Çalışmıyor onun dışında iyi. İ** M**.


8. Bosch DWA06E661 Davlumbaz

en iyi davlumbaz

Dokunmatik kontrol panelini kullanarak davlumbazın tüm ayarlarını kolayca yapabilirsiniz. Bosch DWA06E661'in yağ filtrelerini kirlendikçe makinenizde yıkayarak yeniden kullanabilirsiniz. Modelin 3 farklı çalışma ayarı sayesinde performansı etkili olsa da C enerji sınıfında tüketim yapmasını dezavantaj olarak sayabiliriz. 

ARTILAREKSİLER
Dokunmatik panelC enerji sınıfı
Çelik yağ filtresi70 db ses seviye

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Bosch DWA06E661 Kullanıcı Yorumları

👤 Fiyatını fazlasıyla hak ediyor alırken tereddütlerim vardı ama artık yok. F** C**.

👤 Yüksek kalite yüksek fiyat diyeceklerim bu kadar. H** N**.


9. CVS DN 1153 Tufan Davlumbaz

CVS DN 1153 Tufan Davlumbaz

Ön kısımda yer alan düğmeleriyle tüm kontrol işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz ürünün, 3 kademeli hız veya ışık ayarını rahatlıkla isteğinize göre seçebilirsiniz. 450 m3/h çekiş gücüyle bu davlumbaz, mutfağınızda oluşan tüm duman ve kokuları tamamen ortadan kaldırarak evin içerisine yayılmasını önler. Bacalı ya da bacasız olarak kullanımını yapabileceğiniz CVS DN 1153, çalışırken 56 dB seviyesinde gürültü çıkartmaktadır.

ARTILAREKSİLER
Bacalı bacasız kullanım 
Düşük ses 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

CVS DN 1153 Tufan Davlumbaz Kullanıcı Yorumları

👤 Aynısını esnafta saçma bir marka basımı ile 5 katı fiyata sattıklarını görünce yorum yazmak istedim. Kitap gibi malzeme. Tavsiye ederim, sorunsuz. Zaten davlumbaz en pahalısı da olsa yağlanınca motoru falan temizlenmiyor. Ucuzunu alacaksın bir süre sonra atacaksın yenisini alacaksın. Temiz iş. Süleyman B.

👤 Fiyat performans ürünü pahalı ürün almanıza gerek yok. Bu ürünün çekiş gücü gayet iyi ve LED ışıkları gayet şık duruyor, pahalı ürünlerden eksiği yok fazlası var. Veli S.


10. Beko ADC 61620 Davlumbaz

Beko ADC 61620 Davlumbaz

2 adet Led lambasıyla yeterli oranda aydınlatma sağlayan Beko ADC 61620'nin yağ filtresini bulaşık makinenizde yıkayabilirsiniz. Davlumbazın 3 adet hız ayarını basmalı düğmeler yardımıyla seviyeler arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca bu davlumbaz, 70 dB ses seviyesinde çalışarak mutfağınızda kokusuz bir ortam oluşturmaktadır.

ARTILAREKSİLER
3 adet hız ayarı70 db ses seviyesi
Yıkanabilir filtre 

#işbirliği ile avantajlı fiyatları gör;

Gittigidiyor ₺Trendyol ₺Hepsiburada ₺

Beko ADC 61620 Davlumbaz Kullanıcı Yorumları

👤 Hızlıca araştırıp karar verdim. Doğru karar verdiğime inanıyorum. Beko'nun kendi sitesine göre 1/3 fiyatına aldım. Fiyat / Performans ürünü diyebilirim. Atilla D.

👤 Fiyat olarak kesinlikle mükemmel. Kargo da gayet hızlıydı. Kurulum daha yapılmadı yani koliyi daha açmadık. Ama bu fiyata bu özellikte bir davlumbaz bulmak imkansız. Kesinlikle düşünmeden alın. Esma A.


Davlumbazlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mutfağınızda yaptığınız yemeklerin kokusunu ve dumanını ortadan kaldıran davlumbazlar, evlerin olmazsa olmazı haline gelmeyi başarmış durumda. Farklı tasarımlara sahip davlumbazlar hakkında gelen soruları sizler için cevapladık. İşte davlumbazlar hakkında sıkça sorulan sorular.


❓ Davlumbazımın çekim gücü azaldı. Sorun nedir?

Bu durumun tek nedeni cihazınızın filtresinin kirlenerek tıkanmış olmasından dolayıdır. Filtrenin tıkanmasıyla performans düşüklüğü yaşarken aynı zamanda yangın gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.


❓ Davlumbazımın karbon filtresini ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Karbon filtreleri yıkayarak yeniden kullanamazsınız. Bu filtreler 4-5 ayda bir değişmesi gerekmektedir. Değişim süresi kullanımınıza göre değişmektedir.


❓ Davlumbaz nasıl temizlenir?

Temizlik yapmadan önce fişi çekerek işleme başlayabilirsiniz. Düzenli olarak yapacağınız temizlik cihazın ömrünü uzatmaktadır. Temizlenmeyen davlumbazlar yangın çıkartabilir.


❓ Davlumbazımın karbon filtresi mi metal filtresi mi olduğunu nasıl anlarım?

Tüm modellerde bir adet yağ filtresi bulunmaktadır. Bazı farklı modellerde yağ filtresine ek olarak karbon filtresi de bulunmaktadır. Cihazınızın hangi filtreye sahip olduğunu anlamak için kullanım kılavuzuna bakmanız yeterlidir.


Önerilen İçerik: En İyi Drone Multikopter Modelleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
1
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.