• DOLAR5,77640.11
  • EURO6,38850.11
  • ALTIN271,426-0.04
  • BIST108.8690.19

Gurbet Sözleri - En Güzel Gurbet Sözleri, Duygusal Hasret Sözleri

Gurbet Sözleri - En Güzel Gurbet Sözleri, Duygusal Hasret Sözleri
23.05.201607:41

Hasrete dair en güzel gurbet sözlerini sizler için bir araya getirdik. Okurken özlem duyacak, çok uzaklara gideceğiniz bu hüzün dolu sözlerle duygularınız depreşecek. Sevdaya dair bu gurbet yüklü sözleri özlem duyduğunuz kişilerle paylaşabilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 25.11.2019 15:55

Sözler kategorisinde yer alan ve güzel sözler arasında kendisine yer bulan Gurbet sözlerini sizler için bu içerikte bir araya getirdik. Özenle hazırlanan bu içeriğimizde en güzel gurbet sözlerini, duygusal hasret sözlerini, resimli gurbetlik sözlerini, sevgiliye hasretlik sözleri ve anneye gurbetlik sözlerini bulabilirsiniz.

gurbet sözleri


Gurbet Sözleri - En Güzel Gurbetlik Sözleri, Hasretlik Sözleri

Yoruldum artık gurbet ellerde memleket özlemi yüreğimde.

Yardan ayrılmak ne zormuş, gurbet yardan daha zormuş.

gurbet sözleri

Ahmet Arif’i hasretinden prangalar eskitmiş, beni böyle eskitense prangalı hasretin.

Gurbet acı gelir sözlerime, dayanamaz oldum hasretine.

Sevdiğine uzak olan her yer, gurbettir.

Yar, zaten gurbet üşütür içimi. Bir de sen soğuk soğuk esme yüreğime.

gurbet sözleri

Kör olasın sen gurbet, sılaya hasret koydun.

Turnalardan haber verin, yari çok özledim ben.

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

Kendimiz dışında nereye koştuysak, gurbette kaldık.

gurbet sözleri

Hiçbir diI gurbeti anlatacak kadar güçIü değil. İnsan bu yüzden özledikçe sessizleşir.

Şimdi saat sensizliğin ertesi, yıldız doğmuş gökyüzü ayaydın, avutulmuş çocuklar çoktan uyudu. Bir ben kaldım tenhasında gecenin, bir avutulmamış ben.

Severken anlamıyoruz değeri, gidince biliyoruz kıymeti, hasret elde öğrendim sevgiyi, gurbet ellerde anladım değerini!

Gurbet acı gelir sözlerime, dayanamaz oldum hasretine.

gurbet sözleri

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel çünkü gülüşünü ‘ÇOK ÖZLEDİM.’

Hasret vurdu yüreğime, sensizlik sanki işkence, bu karanlık gecede gurbet şarkıları benimle!

gurbet sözleri

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, seni severken senden uzakta olmak.

Seni senin yanında özlerken, sensiz kalmak beni derinden etkilerken, bir de üstüne gurbet nöbetlerim gelirken bu hasrete yürek dayanmaz birtanem!

gurbet sözleri

Siz hiç yar saçının telinden, kendinize gurbet yaptınız mı?

Işıkları kaldırıp attım bir kenara!!! Anlıyor musun? Gökyüzü güneş olsa, sensiz karanlıktayım.

Gurbetlik ne uçsuz bucaksız mavi denizde olmak ne de bir çöl ortasında tek başına olmaktır. Gurbetlik sevdiklerinden uzak ve yalnız kalmaktır.

Yoruldum artık gurbet ellerde, memleket hasreti yüreğimin ta derinlerinde.

gurbet sözleri

Bir anımsın okuyup da bitiremediğim, bir özlemsin yalvarıp da hükmedemediğim, bir sensin merhaba deyip de elveda diyemediğim. Bir tek bildiğim var sensiz ben bir hiçim.

Seni benden gurbet bile ayıramazken ölüm vız gelir sevgilim!

Yardan ayrılmak ne zormuş, gurbet yardan daha zormuş.

Kör olasın sen gurbet, sılaya hasret koydun.

gurbet sözleri

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde ne de sıcak çöllerde olmaktır, yalnızlık bu şehirde seni arayıp da bulamamaktır.

Gurbet elde garip kaldım ağlarım. Ateş aldım yüreğimi dağlarım. Garip kaldım yüreğime dert oldu. Ellerin vatanı bana yurt oIdu.

Severken anlamıyoruz değeri, gidince biliyoruz kıymeti, hasret elde öğrendim sevgiyi, gurbet ellerde anladım değerini!

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

gurbet sözleri

Özledim seni çok özledim, bekliyorum gelmeni biricik sevgilim. İçimde hasret türküsü ve sen varsın gözbebeklerimde beklenen biriciğim!

Turnalardan haber verin, yari çok özledim ben.

Hasret dolu geceleri öldüreceğim! Bir gün bu ayrılık şarkısını kurşuna dizeceğim ve seni benden şu anda uzak tutan kaderimi mahkemeye vereceğim!

Sevdiğin nerede nefes alıyorsa, geri kalan her yer sana gurbettir.

gurbetlik sözleri

Şimdi saat sensizliğin ertesi, yıldız doğmuş gökyüzü ayaydın, avutulmuş çocuklar çoktan uyudu. Bir ben kaldım tenhasında gecenin, bir avutulmamış ben.

Havanın serinliği tenini ürpertmesin, bedenim yanında olmasa bile, ruhum hep senin yanında.

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel çünkü gülüşünü çok özledim.

Yarınlarım seninle dolu, her günümde olduğu gibi bugün de adını anarak bitireceğim bugün de hasretinle seni özleyeceğim.

gurbetlik sözleri

Benden çok uzakta olsan da, sana sarılıp dokunamasam da, sana sesimi duyuramasam da, kalbimizin bir olduğunu ve senin de beni ben kadar özlediğini biliyorum.

Gurbet eller dinlemez ferman, bendeki bu aşk bitmez inan, hasret rüzgârları ebedi inan, bu sevda başkasına haram!

Sensizliğimde öğrendim hasret türkülerini, sensizliğimde öğrendim hasretin anlamını, nasıl aşkı seninle öğrendiysem hasreti de seninle öğrendim sevgilim!

gurbet-sozleri-021.jpg

Hasretin başımda duman, bir gerçek sen varsın gerisi yalan, hasretin kucağında adını sayıklarım, ben sadece seninle yaşarım bebeğim.

Gurbette düşünürüm anılarımızı, her anı daha dün gibi gözlerimde canlanır, senin gülüşünü hayal ederim, boş odamda seni düşünerek zamanı geçiririm.

Bir hasret türküsü var dudaklarımda, seninle başlayıp seninle biten. Bir sen varsın içimde, aldığım her nefeste adını haykıran kalbimde!

gurbetlik sözleri

Bayram olur seninle günlerim, hasret çekerim sensiz iken güzelim, gurbet elde sensiz biterim, ayrılık olursa bu aşkın sonu, kural tanımam ezer geçerim!

Hasret kalmış yüreğim sevgiye, damarlarımda gezer aşkın delice, sensiz gurbet ellerde dilimde tek hece ”seni seviyorum delice.”

gurbetlik sözleri

Hasretin şehrinde düşünüyorum seni, yaktım bir sigara, hayal ediyorum gözlerini, bir gün bitecek kavuşacak ellerim ellerine, o zaman inadına güleceğiz hasretle biten günlere!

Gurbette hasret kaldım gülen gözlerine, hasret kaldım sıcacık nefesine, nasıl özledim seni bir bilsen, hasretim senin her şeyine bir tanem!

Anneye Gurbet Sözleri – Aileye Gurbet Sözleri

Senden daha iyi dost yokmuş meğer bana annem, senden daha iyi derdime derman olacak kimsecikler yokmuş bu dünyada. Yanımda olsaydın da dinleseydin, çare bulsaydın derdime annem…

En büyük mutluluğum hep sen olmuştun canım annem ama şimdi yoksun ve en büyük hüznüm sen oldun benim bir tanecik annem…

gurbetlik sözleri

Eğer yanımda olsaydın kimse kıramazdı kalbimi, kimse üzemezdi küçük yavrunu ama şimdi o kadar uzaklardasın ki ne sesim yetiyor sana kendimi duyurmaya ne de ellerim uzanıyor ellerini tutmaya…

Ne olurdu gelseydin ve sarılsaydın sımsıkı. Rüyalarımda değil, gerçekte duysaydım o güzel kokunu annem…

Gittiğinde önüne geçip, “beni de götür” dememek için neler vermezdim benim melek annem ama yapamadım. Sadece gözlerimiz buluştu ve sessizce çekip gittin. Seni çok özledim canım annem…

Ne sana kızgınım ne de kırgın, sadece yorgunum annem Seni özlemekten ölesiye yorgun ve çaresizim.

gurbetlik sözleri

Beni bu kör karanlıktan bir tek sen kurtarabilirsin benim canım annem. Gel ve beni sensizliğe mahkûm etme artık daha fazla bir tanem…

Bu dünyada bir annesi olmalı insanın. Doyasıya sarılabileceği, birlikte gülebileceği… Ama en önemlisi onunla birlikte, onun kadar ağlayan bir annesi olmalı…

Bu koca ve acımasız dünyada bir tek sen gerçeksin annem. Beni sana gönderen Allah’ıma binlerce kez teşekkürler…

gurbetlik sözleri


Sevgiliye Gurbetlik Sözleri

Hüzünlü hasret sözleri, duygulu hasret sözleri, sevgiliye hasret sözleri, en manalı hasret sözleri, Facebook hasret sözleri, yürek yakan hasretlik sözler;

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

Geceler çığlığımı duymuyor, yorgun düşüyorum sabaha, gözlerim gözlerini arıyor, esir oluyorum hasretine yine çaresiz, uykusuz, mutsuzum en önemlisi bir tanem sensizim.

gurbetlik sözleri

Seni düşünmeden aldığım solukları saymıyorum nefesten, seni içine sığdıramadığım damlaları saymıyorum gözyaşından, saymıyorum tebessümden sensiz kahkahalarımı.

Dostu yok gecelerin, geceler çok uzun, geceler bir ömür ömür dediğin bir tutam ümit, ümidi yok yarınların, tıpkı senin yokluğun gibi ve ben biraz daha sana hasret.

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

gurbetlik sözleri

Parmak kaleme hasret, kalem kâğıda hasret, kâğıt kelâma hasret, kelâm ilhama hasret, âşık sazına hasret, sazı sözüne hasret, yarın umuda hasret, umut düşüne hasret.

İçimde bir sıkıntı bir kasvet bir duman… Dünya dar gelir inan seni düşündüğüm an, titreyen ellerimde sevgimiz arap saçı, umrumda değil zaman, çalsa da bilmem kaçı zincirlere vurulur umutlar liman liman.

Yedi iklim yedi devlet dolaştım yer üstünde yer altında çalıştım her cefaya her eleme alıştım. Alışılmaz, dayanılmaz bu hasret.

gurbetlik sözleri

Hasretin yetti cana, gel gayrı gel canım cananım, ömrüm yoluna feda bitsin ayrılık.

Hasretle baktıkça sana, kanlı yaşlar dökülür gözlerimden. Kirpik oklarını gördükçe, delinir bağrım ta derinden.

Şimdi tarlalarda güneş vardır. Karlar donmuştur otların uçlarında. Artık akşamları dinlenemem başım avuçlarında. İçi korku dolu kış gecesi hiç yatağın yok mu? Sıcak dağları dolduran kır çiçeği, hangi rüzgârlar seni koklayacak! Saçlarımı kesip rüzgâra atacağım ki haber götürsün bir gün sana!

Hasret koparıp atıyor bitmez bu kara geceler, hasret dolanıp duruyor bitmez bu keder.

gurbetlik sözleri

Gel gel berü ki savm u salatin kazası var, sensiz geçen zaman-ı hayatın kazası yok.

Hasret vuruyor gecenin koynunda, anılar vuruyor göz yaşlarıma. Çılgın bulutlar dönüyor başımda, uykusuz geceler kapımda. Yıkılsa dünya kıyamet kopsa yine da vazgeçmem, ölürüm derdimden. Kar beyazdır ölüm ellerinden gülüm, yine yoksun diye düşmanım her güne. Dursun dünya, dönmesin sensiz. Yaşatmasın off Allah’ım sensiz.

gurbetlik sözleri

Hasretinle yandı gönlüm, yandı yandı söndü gönlüm. Evvel yükseklerden uçtu, düze indi şimdi gönlüm. Aramızda karlı dağlar, hasretin bağrımda kışlar... Başa geldi olmaz işler, yokluğundan öldü gönlüm. Gözlerimde kanlı yaşlar, hasretin bağrımda kışlar... Başa geldi olmaz işler, yokluğundan öldü gönlüm.

Ben sensiz bir avare kayboldum, yangınlarda toz duman düşer hayalin gözlerime. Ben hala eski günlerde sevgiyi ararken kor alevler yanıp durur yüreğimde.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
117
54
202
23
21
34
76
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.