Gurbet Sözleri | Etkileyici Hasretlik ve Gurbetlik Mesajları

Hasrete dair en güzel gurbet sözlerini sizler için bir araya getirdik. Okurken özlem duyacak, çok uzaklara gideceğiniz hüzünlü sözler burada.
Gurbet Sözleri | Etkileyici Hasretlik ve Gurbetlik Mesajları

Gurbet Sözleri

Ben gurbette değilim, gurbet benim içimde...

Bu dünya insana gurbettir, memleket isteyen Allah'a hicret etsin.

"Söyleyin memleketten bir haber mi var? Yoksa yarin gözyaşları mı yağmurlar?"
- Özdemir Erdoğan

Senden ayrılmak sensiz uzaklarda yaşamak ne kadar da zor imiş.

İnsan için en büyük gurbet, Rabbine uzak kalmasıdır!

Yar, zaten gurbet üşütür içimi. Bir de sen soğuk soğuk esme yüreğime.

Kör olasın sen gurbet, sılaya hasret koydun.

Turnalardan haber verin, yari çok özledim ben.

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

 Kendimiz dışında nereye koştuysak, gurbette kaldık.

Gurbet Sözleri

Seni benden gurbet bile ayıramazken ölüm vız gelir sevgilim!

Yoruldum artık gurbet ellerde memleket özlemi yüreğimde.

Yardan ayrılmak ne zormuş, gurbet yardan daha zormuş.

Hergün seni düşünen ben beni düşündüren sen..

Sevdiğine uzak olan her yer, gurbettir.

Gurbet Sözleri

Yardan ayrılmak ne zormuş, gurbet yardan daha zormuş.

Kör olasın sen gurbet, sılaya hasret koydun.

Gurbet acı gelir sözlerime, dayanamaz oldum hasretine.

En Güzel Gurbetlik Sözleri, Hasretlik Sözleri

Gurbet Sözleri

Hiçbir dil gurbeti anlatacak kadar güçlü değil. İnsan bu yüzden özledikçe sessizleşir.

Şimdi saat sensizliğin ertesi, yıldız doğmuş gökyüzü ayaydın, avutulmuş çocuklar çoktan uyudu. Bir ben kaldım tenhasında gecenin, bir avutulmamış ben.

Severken anlamıyoruz değeri, gidince biliyoruz kıymeti, hasret elde öğrendim sevgiyi, gurbet ellerde anladım değerini!

Gurbet acı gelir sözlerime, dayanamaz oldum hasretine.

Gurbet Sözleri

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel çünkü gülüşünü ‘ÇOK ÖZLEDİM.’

Hasret vurdu yüreğime, sensizlik sanki işkence, bu karanlık gecede gurbet şarkıları benimle!

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, seni severken senden uzakta olmak.

Seni senin yanında özlerken, sensiz kalmak beni derinden etkilerken, bir de üstüne gurbet nöbetlerim gelirken bu hasrete yürek dayanmaz birtanem!

Gurbet Sözleri

Siz hiç yar saçının telinden, kendinize gurbet yaptınız mı?

Işıkları kaldırıp attım bir kenara!!! Anlıyor musun? Gökyüzü güneş olsa, sensiz karanlıktayım.

Gurbetlik ne uçsuz bucaksız mavi denizde olmak ne de bir çöl ortasında tek başına olmaktır. Gurbetlik sevdiklerinden uzak ve yalnız kalmaktır.

Yoruldum artık gurbet ellerde, memleket hasreti yüreğimin ta derinlerinde.

Bir anımsın okuyup da bitiremediğim, bir özlemsin yalvarıp da hükmedemediğim, bir sensin merhaba deyip de elveda diyemediğim. Bir tek bildiğim var sensiz ben bir hiçim.

Gurbet Sözleri

Ahmet Arif’i hasretinden prangalar eskitmiş, beni böyle eskiten ise prangalı hasretin.

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde ne de sıcak çöllerde olmaktır, yalnızlık bu şehirde seni arayıp da bulamamaktır.

Gurbet elde garip kaldım ağlarım. Ateş aldım yüreğimi dağlarım. Garip kaldım yüreğime dert oldu. Ellerin vatanı bana yurt oIdu.

Severken anlamıyoruz değeri, gidince biliyoruz kıymeti, hasret elde öğrendim sevgiyi, gurbet ellerde anladım değerini!

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

Gurbet Sözleri

Özledim seni çok özledim, bekliyorum gelmeni biricik sevgilim. İçimde hasret türküsü ve sen varsın gözbebeklerimde beklenen biriciğim!

Turnalardan haber verin, yari çok özledim ben.

Hasret dolu geceleri öldüreceğim! Bir gün bu ayrılık şarkısını kurşuna dizeceğim ve seni benden şu anda uzak tutan kaderimi mahkemeye vereceğim!

Sevdiğin nerede nefes alıyorsa, geri kalan her yer sana gurbettir.

Şimdi saat sensizliğin ertesi, yıldız doğmuş gökyüzü ayaydın, avutulmuş çocuklar çoktan uyudu. Bir ben kaldım tenhasında gecenin, bir avutulmamış ben.

Havanın serinliği tenini ürpertmesin, bedenim yanında olmasa bile, ruhum hep senin yanında.

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel çünkü gülüşünü çok özledim.

Gurbet Sözleri

Yarınlarım seninle dolu, her günümde olduğu gibi bugün de adını anarak bitireceğim bugün de hasretinle seni özleyeceğim.

Benden çok uzakta olsan da, sana sarılıp dokunamasam da, sana sesimi duyuramasam da, kalbimizin bir olduğunu ve senin de beni ben kadar özlediğini biliyorum.

Gurbet eller dinlemez ferman, bendeki bu aşk bitmez inan, hasret rüzgârları ebedi inan, bu sevda başkasına haram!

Sensizliğimde öğrendim hasret türkülerini, sensizliğimde öğrendim hasretin anlamını, nasıl aşkı seninle öğrendiysem hasreti de seninle öğrendim sevgilim!

Hasretin başımda duman, bir gerçek sen varsın gerisi yalan, hasretin kucağında adını sayıklarım, ben sadece seninle yaşarım bebeğim.

Gurbette düşünürüm anılarımızı, her anı daha dün gibi gözlerimde canlanır, senin gülüşünü hayal ederim, boş odamda seni düşünerek zamanı geçiririm.

Gurbet Sözleri

Bir hasret türküsü var dudaklarımda, seninle başlayıp seninle biten. Bir sen varsın içimde, aldığım her nefeste adını haykıran kalbimde!

Bayram olur seninle günlerim, hasret çekerim sensiz iken güzelim, gurbet elde sensiz biterim, ayrılık olursa bu aşkın sonu, kural tanımam ezer geçerim!

Hasret kalmış yüreğim sevgiye, damarlarımda gezer aşkın delice, sensiz gurbet ellerde dilimde tek hece ”seni seviyorum delice.”

Hasretin şehrinde düşünüyorum seni, yaktım bir sigara, hayal ediyorum gözlerini, bir gün bitecek kavuşacak ellerim ellerine, o zaman inadına güleceğiz hasretle biten günlere!

Gurbette hasret kaldım gülen gözlerine, hasret kaldım sıcacık nefesine, nasıl özledim seni bir bilsen, hasretim senin her şeyine bir tanem!

Anneye Gurbet Sözleri – Aileye Gurbet Sözleri

Gurbet Sözleri

Senden daha iyi dost yokmuş meğer bana annem, senden daha iyi derdime derman olacak kimsecikler yokmuş bu dünyada. Yanımda olsaydın da dinleseydin, çare bulsaydın derdime annem…

En büyük mutluluğum hep sen olmuştun canım annem ama şimdi yoksun ve en büyük hüznüm sen oldun benim bir tanecik annem…

Eğer yanımda olsaydın kimse kıramazdı kalbimi, kimse üzemezdi küçük yavrunu ama şimdi o kadar uzaklardasın ki ne sesim yetiyor sana kendimi duyurmaya ne de ellerim uzanıyor ellerini tutmaya…

Ne olurdu gelseydin ve sarılsaydın sımsıkı. Rüyalarımda değil, gerçekte duysaydım o güzel kokunu annem…

Gurbet Sözleri

Gittiğinde önüne geçip, “beni de götür” dememek için neler vermezdim benim melek annem ama yapamadım. Sadece gözlerimiz buluştu ve sessizce çekip gittin. Seni çok özledim canım annem…

Ne sana kızgınım ne de kırgın, sadece yorgunum annem Seni özlemekten ölesiye yorgun ve çaresizim.

Beni bu kör karanlıktan bir tek sen kurtarabilirsin benim canım annem. Gel ve beni sensizliğe mahkûm etme artık daha fazla bir tanem…

Bu dünyada bir annesi olmalı insanın. Doyasıya sarılabileceği, birlikte gülebileceği… Ama en önemlisi onunla birlikte, onun kadar ağlayan bir annesi olmalı…

Bu koca ve acımasız dünyada bir tek sen gerçeksin annem. Beni sana gönderen Allah’ıma binlerce kez teşekkürler…

Sevgiliye Gurbetlik Sözleri

Gurbet Sözleri

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

Geceler çığlığımı duymuyor, yorgun düşüyorum sabaha, gözlerim gözlerini arıyor, esir oluyorum hasretine yine çaresiz, uykusuz, mutsuzum en önemlisi bir tanem sensizim.

Seni düşünmeden aldığım solukları saymıyorum nefesten, seni içine sığdıramadığım damlaları saymıyorum gözyaşından, saymıyorum tebessümden sensiz kahkahalarımı.

Dostu yok gecelerin, geceler çok uzun, geceler bir ömür ömür dediğin bir tutam ümit, ümidi yok yarınların, tıpkı senin yokluğun gibi ve ben biraz daha sana hasret.

Seni sensiz, senden uzakta yaşamak ne zormuş.

Parmak kaleme hasret, kalem kâğıda hasret, kâğıt kelâma hasret, kelâm ilhama hasret, âşık sazına hasret, sazı sözüne hasret, yarın umuda hasret, umut düşüne hasret.

Gurbet Sözleri

İçimde bir sıkıntı bir kasvet bir duman… Dünya dar gelir inan seni düşündüğüm an, titreyen ellerimde sevgimiz arap saçı, umrumda değil zaman, çalsa da bilmem kaçı zincirlere vurulur umutlar liman liman.

Yedi iklim yedi devlet dolaştım yer üstünde yer altında çalıştım her cefaya her eleme alıştım. Alışılmaz, dayanılmaz bu hasret.

Hasretin yetti cana, gel gayrı gel canım cananım, ömrüm yoluna feda bitsin ayrılık.

Hasretle baktıkça sana, kanlı yaşlar dökülür gözlerimden. Kirpik oklarını gördükçe, delinir bağrım ta derinden.

Gurbet Sözleri

Şimdi tarlalarda güneş vardır. Karlar donmuştur otların uçlarında. Artık akşamları dinlenemem başım avuçlarında. İçi korku dolu kış gecesi hiç yatağın yok mu? Sıcak dağları dolduran kır çiçeği, hangi rüzgârlar seni koklayacak! Saçlarımı kesip rüzgâra atacağım ki haber götürsün bir gün sana!

Hasret koparıp atıyor bitmez bu kara geceler, hasret dolanıp duruyor bitmez bu keder.

Gel gel berü ki savm u salatin kazası var, sensiz geçen zaman-ı hayatın kazası yok.

Hasret vuruyor gecenin koynunda, anılar vuruyor göz yaşlarıma. Çılgın bulutlar dönüyor başımda, uykusuz geceler kapımda. Yıkılsa dünya kıyamet kopsa yine da vazgeçmem, ölürüm derdimden. Kar beyazdır ölüm ellerinden gülüm, yine yoksun diye düşmanım her güne. Dursun dünya, dönmesin sensiz. Yaşatmasın off Allah’ım sensiz.

Hasretinle yandı gönlüm, yandı yandı söndü gönlüm. Evvel yükseklerden uçtu, düze indi şimdi gönlüm. Aramızda karlı dağlar, hasretin bağrımda kışlar... Başa geldi olmaz işler, yokluğundan öldü gönlüm. Gözlerimde kanlı yaşlar, hasretin bağrımda kışlar... Başa geldi olmaz işler, yokluğundan öldü gönlüm.

Ben sensiz bir avare kayboldum, yangınlarda toz duman düşer hayalin gözlerime. Ben hala eski günlerde sevgiyi ararken kor alevler yanıp durur yüreğimde.

Gurbet Sözleri


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Aileye Duyulan Özlem ile İlgili SözlerUzak Mesafeyle İlgili Güzel Sözler
Birini Unutamamakla İlgili SözlerDuyguyla İlgili Anlamlı Sözler
Sevdiğini Beklemekle İlgili SözlerBeklentinin Olmaması ile İlgili Sözler
Kara Sevdayı Anlatan Güzel Sözlerİstanbul İle İlgili En Güzel Sözler
Geçmişe Duyulan Özlem SözleriÖzlem Dolu Memleket Sözleri
Ölen Babaya Duygusal Özlem SözleriDedeye Özlem Dolu Sözler

YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum