Emin Haluk Ayhan Kimdir? & Hakkında Bilgi

Milliyetçi Hareket Partisi Denizli Milletvekili olan Emin Haluk Ayhan, 14 Kasım 1957'de Denizli Güney'de doğmuştur. Baba adı Hüseyin Rifat, annesinin adı Sıdıka'dır. İşte Emin Haluk Ayhan'ın biyografisi!
Emin Haluk Ayhan Kimdir? & Hakkında Bilgi

Emin Haluk Ayhan Biyografisi

Emin Haluk Ayhan, 14 Kasım 1957'de Denizli Güney'de doğdu. Başarılı çalışma hayatı ve siyasi hayatı ile dikkat çeken Emin Haluk Ayhan hakkında merak edilenleri bu içeriğimizde bir araya getirdik. Ayhan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

emin-haluk-ayhan-biyografisi.jpg


Emin Haluk Ayhan’ın Eğitim ve Çalışma Hayatı 

Ege Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamladı. New York Üniversitesinde Ekonomi ve Sağlık Ekonomisi, Colorado Ekonomi Enstitüsünde İnsan Kaynakları ve Risk Yönetimi, New York College of Insurance'ta hayat ve sağlık sigortası eğitimi gördü. DPT uzmanı olarak çalıştı. Sağlık Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığında danışmanlık, Özelleştirme İdaresinde Daire Başkanlığı yaptı. Şeker Kurulu, Türk Akreditasyon Kurulu, Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş., Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. Tarımsal Destekleme Kurulunda DPT ve DTM temsilciliklerini üstlendi. DTM Müsteşar Yardımcılığı ve İGEME Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Konut Müsteşarlığı görevini yürüttü. MHP Genel Başkan Başdanışmanı oldu. TBMM'nin idari kapasitesinin artırılması projesinde danışmanlık yaptı.

emin-haluk-ayhan’in-egitim-ve-calisma-hayati .png


Emin Haluk Ayhan'ın Siyasi Hayatı

23. Dönemde Denizli Milletvekili seçildi ve 24. Dönemde’de görevine devam etmektedir. TBMM’de Milliyetçi Hareket Partisini, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi olarak temsil etti. 21 Mart 2015 tarihinde yapılan 11. Olağan Genel Kuruluna Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. Bunun akabinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısından sonra Başkanlık Divanı üyesi olarak seçilmiştir. Başkanlık Divanı üyesi seçilen Ayhan, AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Emin Haluk Ayhan, 25. ve 26. Dönem seçimlerinde yeniden Milliyetçi Hareket Partisi Denizli Milletvekili olarak meclise girmiştir. 

emin-haluk-ayhanin-siyasi-hayati.jpg

Önerilen içerik;

 MHP MYK Üyeleri

NeOldu.com 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.