Ünlü Yıldız Emilia Clarke Hakkında Az Bilinen Gerçekler

Gülüşüyle, sade güzelliğiyle ve etkileyici oyunculuğuyla birçok insanın beğenisini kazanmış Emilia Clarke kimdir? Bu içeriğimizde Emilia Clarke hakkında bilinmeyen ilginç bilgileri araştırdık ve derledik. İşte Emilia Clarke hakkında bilgiler;
Ünlü Yıldız Emilia Clarke Hakkında Az Bilinen Gerçekler

Bir çok insanın Game Of Thrones dizisi ile tanıdığı güzel oyuncu Emilia Clarke kimdir? İşte etkileyici oyunculuğuyla ve güzelliğiyle kısa süre içerisinde milyonlarca hayran kitlesi elde etmeyi başaran Emilia Clarke hakkında bilinmeyenler.

Kaşlarını Aldırmak İstemiş

emilia-clarke-hakkinda-bilinmeyenler.jpg

Emilia Clarke küçük yaşlarda kaşları yüzünden arkadaşları tarafından rencide edilmiştir. Annesine kaşlarının çok kalın olduğunu ve aldırmak istediğini söylediğinde annesi kaşlarına asla dokundurmamıştır. Şimdilerde Clarke, kaşlarını aldırmadığı için annesine minnettar.

Anevrizma Hastası

emilia-clarke-hakkinda-bilinmeyenler-001.jpg

Emilia Clarke anevrizma hastasıdır. Game of Thrones dizisinin ilk sezonu bittikten sonra antrenörüyle birlikte spor yaparken bayılan oyuncu hastalığıyla ilk orada yüzleşmiştir. Ciddi sakatlıklara veya beyin kanamasına yol açan hastalık Clarke'ın 4 gün yoğun bakımda kalmasına neden olmuştur.

Anevrizma, kan damarlarının duvarında zayıflama sonucu baloncuk gibi genişlemelerdir. Bu baloncuklar, patlayarak hayati tehlike yaratabilecek kanamalaraya yol açabilir. Anevrizmalar vücudun herhangi bir yerinde oluşabilir, ancak en sık beyin ve aort damarlarında görülür.

Dil Konusunda Çok Yetenekli

emilia-clarke-hakkinda-bilinmeyenler-002.jpg

Emilia Clarke Game Of Thrones'ta konuştuğu Dothraki dilinin yanı sıra 4 dil daha bilmektedir. Bu diller, İngilizce, Fransızca, Hintçe ve Almanca'dır.

Müzik Konusunda da Yetenekli

emilia-clarke-hakkinda-bilinmeyenler-003.jpg

Emilia Clarke, şarkı söylemeyi ve müzik aletlerini çalmayı çok sevmektedir. Clarke, gitar, piyano ve flüt çalabilmektedir.

Bu onu çok yönlü ve ilginç bir sanatçı yapıyor.

Parmağındaki Dövme

emilia-clarke-hakkinda-bilinmeyenler-004.jpg

Emilia Clarke'ın parmağında minik bir arı dövmesi bulunmaktadır. Bu dövmenin anlamı bilinmemektedir.

Belki Clarke bir gün dövmenin anlamını açıklar.

Yaşayan En Çekici Kadın Seçilmiştir

emilia-clarke-hakkinda-bilinmeyenler-005.jpg

Güzelliği ile gözleri kamaştıran Emilia Clarke 2015 yılında Esquire dergisi tarafından "Yaşayan En Çekici Kadın" ünvanına layık görülmüştür.

Bu, Clarke'ın sadece güzelliğinden öte, karizması ve yeteneği ile de takdir gördüğünü gösteriyor.

Grinin 50 Tonu Teklifini Reddetti!

emilia-clarke-hakkinda-bilinmeyenler-006.jpg

Emilia Clarke'a "Grinin 50 Tonu" adlı filmde oynaması için teklif gelmiş fakat Clarke teklifi kabul etmemiştir. Kabul etmeme nedeninin ise şöyle açıklamıştır; "Muazzam işler yapan yönetmen Sam- Taylor Johnnson ile birlikte çalışmayı çok isterdim, fakat filmde çok fazla çıplak sahne olacağı için teklifini geri çevirdim. Hiçbir zaman çıplak olarak rol yapmam demedim, daha önce yaptım. Ancak, bu rolün beni dışarı çıkmak için mücadele edeceğim şekilde etiketleyeceğini düşündüm."

Oyuncu Seçmelerinde Tavuk Dansı Yaptı!

emilia-clarke-hakkinda-bilinmeyenler-007.jpg

Emilia Clarke Game of Thrones dizisinin oyuncu seçmelerinde tavuk dansı yapmış ve olumlu tepki almıştır. Bu dans onu "Ejderhaların Annesi" yapmıştır.

Bu özgün ve beklenmedik hamle, Clarke'ın rol için ne kadar istekli olduğunu gösterdi.

İlk Filmi 3.1 IMDb Puan Almış!

emilia-clarke-hakkinda-bilinmeyenler-008.jpg

Emilia Clarke'ın ilk oynadığı "Triassic Attack" yani "Dinozor Saldırısı" adlı film 3.1 Imdb puanı almıştır. Bu film 2010 yılında çekilmiştir.

Bu film, Clarke'ın oyunculuk kariyerindeki ilk adımlardan biri olarak öne çıkıyor.

6 Farklı İşte Çalışmış!

emilia-clarke-hakkinda-bilinmeyenler-009.jpg

Emilia Clarke öğrencilik yıllarında büyük geçim sıkıntıları çekmiştir. Clarke, evine gelen kirayı ödemek için 6 farklı işte çalışmaktaydı.

Bu zorluklara rağmen Clarke, oyunculuk hayalinden asla vazgeçmemiştir.

Ödüller

  • 2011 - EWwy Awards- en iyi yardımcı kadın oyuncu, Game of Thrones’deki rolü için

Filmler

  • 2015 - Terminatör 5 (Terminator: Genesis)
  • 2011 - 2014 - Game of Thrones (dizi)
  • 2013 - Overdrive
  • 2013 - Spike Island
  • 2013 - Dom Hemingway
  • 2010 - Dinozor Saldırısı (Triassic Attack)
  • 2009 – Doctors

 Yazar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum