El Yazınız Kişiliğinizi Anlatıyor

El Yazınız Kişiliğinizi Anlatıyor
05.06.201513:41

Nasıl bir kişiliğe sahipsiniz; özgür bir ruha mı yoksa içine kapanık, asosyal bir kişi misiniz? Yazınıza bakarak bunları anlamak çok kolay. Yazdığınız yazıların sizin karakterinizi yansıttığını biliyor muydunuz?

Haber güncelleme tarihi 29.11.2019 13:12

Yapılan araştırmalar sonucu yazı yazış şekliniz, kalemi tutuşunuz, harfleri yazış biçiminiz sizi ele veriyor. Grafoliji, yani kişinin el yazılarını tahlil eden bilim dalı, yazınızdan yola çıkarak karakteriniz hakkında bilgiler veriyor. Yazınızı göze alarak aşağıdaki bilgiler doğrultusunda kendinizi çözebilirsiniz. İşte el yazınıza göre kişilik analizi;

yazi-yazmak.gif


1. Yazınızın Boyutu

Karınca duası gibi küçük harflerle yazıyorsanız; bu sizin çekingen, utangaç, titiz ve çalışkan olduğunuzu söylüyor. Büyük puntolu yazanlar ilgi seven, dışa dönük insanlarla kaynaşmayı seven bir kişi olduğunuza delalettir. Eğer harf boyunuz orta ise bu sizin iki taraftan da özellik aldığınıza işarettir. Uyumlu ve ölçülü bir insan olduğunuza, durumuna göre çekingen ve dışa dönük olabiliyorsunuz.

yazinizin-boyutu.jpg


2. Harflerin Dar ve Geniş Olması

Harfleriniz yukarı ve yana çekilmiş ince uzun ve darsa, bu sizin duygularınızı söylemekten çekingen, gizemli ve başkalarının duygularından etkilenmeyen bir insan olduğunuzu gösterir. Daha geniş ve açık harflerle yazılıyorsa daha rahat, açık görüşlü bir insan olduğunuz anlamına geliyor.

harflerin-dar-ve-genis-olmasi.jpg


3. Harflerin Şekli

Yuvarlak ve dağınık şekilliyse harfleriniz bu sizin yaratıcı ve sanatçı bir ruha sahip olduğunuza işarettir. Harfleriniz kenarları sivri ise bu sizin agresif, zeki bir insan olduğunuzu gösteriyor. Eğer yazınız bir birini bağlıyorsa bu sizin gerçekçi olduğunuzu gösterir.

harflerin-sekli.jpg


4. Yazı Hızınız

Bu da insanın karakteri hakkında bilgi veriyor. Hızlı bir şekilde karmaştıracak şekilde yazan insan sabırsız, bir şeyi ertelemekte hoşlanmayan, bugünün işini yarına bırakmayan insandır. Yavaş ve dikkatli yazıyorsanız, kendine güvenen, temkinli, planlı yaşayan bir insan olduğunuzu gösteriyor.

yazi-hizi.jpg


5. Yazı Eğimi

İtalik yazı stili ile yazıyorsanız bu sizin yeni şeylere açık ve öğrenmeyi çok sevdiğinizi gösteriyor. Sola eğilimli yazıyorsanız gizli kapaklı ve arkadan iş çevirmeyi sevdiğinizi gösteriyor. Yazınızda bir eğim yok, düz yazıyorsanız duygularınızdan asla taviz vermeyen, iyi bir şekilde düşünen mantıklı ve pratik bir insan olduğunuzu gösteriyor.

yazi-egimi.jpg


6. "O" Harfini Yazma Şekliniz

O Harfi kesintisiz ve kapalı bir yuvarlak ise sizin içe dönük ve duygularınızı paylaşmayan bir insan olduğunuzu, bu harfteki bir açıklık ise konuşkan ve kendini ifade edebilmeyi gösterir.

o-harfini-yazma-sekliniz.jpg

Önerilen İçerik; Öykü Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Neoldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
0
1
1
2
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.