Dünyanın En Zehirli 10 Hayvanı

Dünyanın En Zehirli 10 Hayvanı
05.06.201515:48

Suda, havada ve karada yaşayan bir çok canlı türün zehir ile savunma mekanizmaları mevcut. Peki en zehirlilerini hangisi? İşte en zehirli canlılar...

Haber güncelleme tarihi 25.06.2022 09:47

Dünyanın En Zehirli Canlıları

Dünya üzerinde sadece insanlar değil binlerce çeşit canlı türü yaşamaktadır. Bazıları canılar kendilerini koruyabilmek için tıpkı bir asker gibi silahlarla donatılmıştır. Bu silahların en güçlüleri de zehirleridir. Bu içeriğimizde sizler için dünyanın en zehirli hayvanlarını bir araya getirdik. En zehirli canlılar listemizde birbirinden tehlikeli yılanlar, deniz canlıları ve örümcekler bulunuyor. İşte dünyanın en tehlikeli canlıları...

1. Dort Poison Frog (Zehirli Ok Kurbağası)

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Dünyanın en zehirli canlısıdır. Kolombiya da yaşar. 2 cm boyundadır. Boyuna aldanmayın zehri bir insanı anında öldürebilecek türdedir.

2. Blue Ringed Octopus (Mavi Halkalı Ahtapot)

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

En zehirli ikinci yaratıktır. Zehri iki dakika da bir canlıyı kolaylıkla öldürebilir. Japonya’da yaşar.

3. Cone Snail (Mermer Yüzeyli Salyangoz)

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Tuzlu sularda yaşayan bu deniz canlısının boyu küçük ama etkisi çok büyüktür. Zehrinin tek damlası bile bir kişiyi öldürmeye yeter. En zehirli hayvanlar listesinde 3. Sırada yer alır.

4. Box Jelly Fish (Kutu Denizanası)

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Hint Pasifiğinde yaşayan bu deniz canlısının zehri ise oldukça etkilidir. Saldırdıktan 5 dakika sonra ölüm gerçekleşir. Bu korkutucu hayvandan korunmanın ilginç bir yöntemi vardır. O da kadın çorabı giymek. En erkeksi cankurtaranlar bu yüzden tayt giymekten hiç gocunmazlar.

5. Inland Taipan (Büyük Patron)

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Dünya'daki en zehirli yılan türüdür. Bir ısırığıyla 120 insanı öldürebilir. Zehri 5 metre uzaktan çok etkilidir. Kobradan 100 kat daha güçlüdür.

6. Death Stalker (Ölüm Avcısı)

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Sarı akrep halk arasında bilinen adıdır. Zehri bir insanı bir saatte öldürür.1 mg zehri bile 100 fareyi öldürecek güçtedir.

7. Ophiophagus Hannah

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Çin ve Hindistan ormanlarında yaşayan en zehirli hayvanlardan bir tanesidir. Kurbanını çok ilginç bir zehirleme yöntemiyle öldürme gücüne sahiptir. Kurbanının gözlerinin içine zehrini tükürür. Hemen müdahale edilmezse ölüm gerçekleşir.

8. Heloderma Suspectum (Gila Canavarı)

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Dünya'da ki en zehirli kertenkelelerden bir tanesidir. Amerika da yaşar. Isırdığı yere hemen müdahale edilmezse, kurbanını yavaş yavaş gelen bir ölüm beklemektedir.

Bu içeriğimizdeki gibi tehlikeli hayvanların bulunduğu "Dünya'nın En Tehlikeli Hayvanları" içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

9. Taş Balığı

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Denide yaşayan en zehirli hayvanlardan bir tanesidir. Sırtında yer alan zehirli dikenleri sayesinde kurbanını ağrılı, acılı bir ölüme sürükler. Hemen müdahale edilmezse felç gerçekleşir.

10. Muz Örümceği

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Muz örümceği Dünya Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en zehirli hayvanı seçilmiştir. Kurbanlarına çok acılı bir son hazırlayan bu örümcek felç, kas kontrolü kaybı ve sonucunda ölüme kadar neden olan zehre sahiptir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
514
2013
200
457
1612
129
834
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.