Dünyanın En Güzel 15 Şehri

Dünyanın En Güzel 15 Şehri
20.05.201510:03

Dünyanın en güzel şehirleri diye bir liste yapsaydınız içerisinde hangi şehirleri koyardınız? Siz hiç zahmet etmeyin. Bizler sizler için dünyadaki en güzel şehirleri detaylı olarak bir araya getirdik. İşte İstanbul’unda yer aldığı en güzel şehirleri...

Haber güncelleme tarihi 28.05.2019 12:14

Farklı ülkelerin gazetelerinde ya da dergilerinde her yıl dünyanın en güzel şehirleri isimli bir içerik yer alır. Bu aslında bir yarışma gibi adlandırılır ama aslında o şehirlerin gerçek güzellikleri yansıtılarak bir nevi reklamı yapılır. Bu şehirlerde aslında bu reklamı hak eden şehirlerdir.

Peki, dünyadaki en güzel şehirler içeriğinde hangi şehirler yer almaktadır? İşte, daha önce gittiğiniz ya da duyduğunuz ve en önemlisi hayranlık duyduğunuz dünyanın en güzel şehirleri…

Bu listenin yanı sıra aynı zaman Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Şehirler içeriğini de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Cape Town- Güney Afrika

dünyanın en güzel şehirleri

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Cape Town gerek turistik mekanları, gerek ılıman iklimi, adrenalin dolu aktiviteleri ile turistlerin uğrak yeri haline gelmiştir. Cape Town Güney Afrika Cumhuriyeti'nin üç başkentinden biridir. Nüfusu yaklaşık 3.500.000 olup yaklaşık 500 bin - 1 milyon Müslümanın yaşadığı bir şehirdir. Afrika kıtasının Avrupa'ya en uzak ucundadır. Şehirde yaklaşık 300 Türk yaşamaktadır. Cape Town, Güney Afrika'nın nüfus bakımından en büyük ikinci şehridir. Cape town, Güney Afrika'nın tam güneybatı ucunda yer alır. Cape Town'da Afrika, Hollanda ve İngiliz kültürleri harmanlanmıştır. Bu bilgileri yanı sıra Cape Town Gezilecek Yerler içeriğini ziyaret edip şehir hakkında daha detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.


Vancouver- Kanada

dünyanın en güzel şehirleri

Bir çok ünlü film ve dizilere, olimpiyat ve  dünya şampiyonasına ev sahipliği yapan, bünyesinde farklı etnik grupları barındıran dünyanın güzel şehirleri arasında yer alan Vanouver adeta bir metropoldür. Vancouver kozmopolit bir şehir ve buradaki nüfusun %60’ı Asya kökenli.Vancouver yeni bir yerleşim.Şehirde eski tarihi binaları görmeniz pek mümkün değil. Vancouver’a geldiğinizde Granville Adasınıve köprüsünü görebilirsiniz.Burada çok büyük bir yat limanı da mevcut. Gökdelenler genellikle cam malzemeyle dizayn edilmiş. Vancouver Gezilecek Yerler içeriğini de ziyaret edip Kanada'nın bu güzel şehri hakkında tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.


Venedik- İtalya

dünyanın en güzel şehirleri

Venedik için yeryüzünün en güzel şehridir desek yalan olmaz herhalde. Tarihi,doğal güzelliği ve müthiş mimarisiyle ünlü Venedik’in dünyanın en güzel şehirleri arasında olması kaçınılmazdır. Kuzeydoğu İtalya'da birbirinden kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kuruludur. Şehir, kıyı şeridi boyunca uzanan Venetian Lagoon bataklığında, Po ve Piave nehirlerinin deltaları arasına kuruludur. Su üstünde yüzer gibi görünen bu şehir kanalları, gondolları ve romantik turları ile dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Bu şehirde gezilecek yerler hakkında daha detaylı bilgi almak için Venedik Gezilecek Yerler içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


İstanbul – Türkiye

dünyanın en güzel şehirleri

Türkiye'nin ve dünyanın en güzel şehirleri arasında gösterilen İstanbul, birçok müzisyenin bestelerine, ünlü şairlerin şiirlerine konu olmuş olan  bir şehir. Tarihi yapıtları ve muhteşem boğazı ile dünyanın dört bir yanından gelen turistleri kendine hayran bıraktıran bir yer. Şehirde birçok müze, saray, sur, hisar turistik açıdan İstanbul’a katkı sağlamaktadır. Yılın her mevsimi Türkiye’den ve dünyadan birçok yerli ve yabancı turist şehri ziyarete gelerek İstanbul’a önemli miktarda turizm geliri bırakmaktadır. Geçmişte birçok toplumun hüküm sürdüğü İstanbul, her daim dünyanın en görkemli ve güzel şehirleri arasında yerini alacaktır. İşte, güzel şehrimiz hakkında daha detaylı bilgiler alacağınız İstanbul Gezilecek Yerler içeriği...


Sidney- Avusturalya

dünyanın en güzel şehirleri

Tam bir kültür sentezi, stressiz rahat 7/24 eğlenceli mekanlarıyla ünlü modern hayattan nasıl keyif alınabileceğinin en güzel örneklerindendir Sidney. Avustralya'nın başkenti olmamasına rağmen, Sidney birçok açıdan ülkenin en önemli kenti sayılır. Sidney; kültürü, Dünya'nın en büyük doğal limanı olan Sidney Limanı ve sahilleriyle gidilebilecek dünyanın en güzel turistik şehirlerden biri olarak kabul edilmektedir.2000 Dünya Yaz Olimpiyatlarına da evsahipliği yaparak popülaritesini biraz daha arttırmış ve kendinden başarıyla söz ettirmeyi başarmıştır. Dünyanın bu güzel şehrinde gezilip görülmesi gereken yerleri Sidney Gezilecek Yerler içeriğinde daha detaylı bulabilirsiniz.


San Francisco- Abd

dünyanın en güzel şehirleri

Şehir merkezinin sık sık sisle kaplandığı meşhur tepelerinden kentin muhteşem manzarasıyla, baş döndüren gökdelenleriyle, eski tarihi evleriyle ünlü dünyanın en güzel şehirleri arasına girmeyi başarmış dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi... Günümüzde San Francisco bir uluslararası finans, ulaşım ve kültür merkezidir. Şehir ayrıca yaz sisleri, dik kayaları, ilginç tramvay sistemi, Çin mahalleleri ve içlerinde Golden Gate Köprüsü'nü de bulunduran modern ve Viktorya Mimarisi ile popüler bir turizm merkezidir. 


New York-ABD

dünyanın en güzel şehirleri

Hiç uyumayan şehir adını almış olmasından da anlaşılacağı üzere 24 saat hayatın durmadığı, turistlere cazip gelen New York, dünyanın en güzel şehirlerinden biridirŞehir; ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektöründe önemli katkı yaptığından dolayı küresel kent olarak anılmaktadır. Önemli bir uluslararası diplomasi merkezi olan kent, Birleşmiş milletler genel merkezine de ev sahipliği yapmaktadır ve dünyanın kültür başkenti olarak tanımlanır. Peki New York'ta nerelere gidilmelidir. İşte bu sorunun cevabını size sunan New York Gezilip Görülmesi Gereken Yerler içeriği...


Tokyo- Japonya

dünyanın en güzel şehirleri

Tokyo, dünyayı kendisine hayran bırakan şehirlerin başında gelmektedir. Öyle ki, bu şehre ziyarete, gezmeye ya da iş amaçlı gelen her kim olursa olsun, şehrin havasına kendisini kaptırmadan yapamamaktadır. Oldukça renkli olan bu şehirde çok güzel vakitler geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Sizlere daha detaylı bilgi vermek amacıyla Tokyo Gezilecek Yerler içeriğini hazırladık. Bu içeriği ziyaret ederek Tokyo'da gezilecek yerler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Rio De Janeiro- Brezilya

dünyanın en güzel şehirleri

Rio denince akla ilk gelen her sene düzenlenen karnavaldır.Bu karnaval sayesinde binlerce insan Rio’yu ziyaret etmektedir.Dünyanın en güzel şehri arasında olmasında bu karnavalın önemi büyüktür. Yaklaşık 1200 km2'lik bir alanı kaplar ve Brezilya'nın en hızlı büyüyen ve en kalabalık şehirlerinden biridir. Rio'da Gezilecek Yerler içeriğini ziyaret ederek, Dünyanın bu güzel şehrini daha yakından tanıyabilirsiniz.


Floransa- İtalya

dünyanın en güzel şehirleri

Sanat şehri olarak adlandırılabilecek bir çok ünlü sanatçının yaşamış olduğu dünyanın güzel şehirlerinden bir tanesi de Floransa’dır. Şehir kültürel, finansal, sanatsal ve mimari bir mücevher olarak kabul edilir. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Floransa, sizi kendisine aşık edecektir. Peki, Floransa'da görülmesi gereken yerler nerelerdir? İşte, bunun cevabını da Floransa Gezilecek Yerler içeriğinde bulabilirsiniz.


Roma- İtalya

dünyanın en güzel şehirleri

Avrupa'nın en eski şehirlerinden bir tanesi olan Roma, günümüzde dünyanın en güzel şehirleri arasında yer almaktadır. İtalya’nın başkenti Roma'da seyahat ve gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Antik dönemden bu yana 3.000 yıllık görkemli tarihiyle, yalnızca Avrupa’nın değil dünyanın da merkezi olmuş şehirlerden birisi olan Roma’da çok fazla görülmesi gereken mekan ve tarihi yapı mevcuttur.


Barcelona- İspanya

dünyanın en güzel şehirleri

Tarihi yapıları ve doğal güzelleriyle bir çok ziyaretçinin dikkatini çekmeyi başarmış olan bu şehir dünyanın en güzel şehirleri arasına girmeyi başarmıştır. Kendine özgü kültürü ve güzelliğiyle ün yapan Barcelona'nın, Gaudi'nin başını çektiği modernizm akımıyla planlanmış, 1900'lerden kalma ızgara planlı modern bölümü ilgi çekmektedir. Yaygın dil Katalancadır. 1992 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmıştır. Avrupa Birliği sınırları içindeki altıncı büyük metropoliten alandır. Barcelona hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için de Barcelona Gezilecek Yerler içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


Sevilla- İspanya

dünyanın en güzel şehirleri

Romantik, gizemli, sakin bu şehir sizi içine çekmeyi çok iyi başarıp güzelliği pek çok insan tarafından farkedilmiştir. Bir iç liman olarak Endülüs'ün en önemli ve İspanya'nın dördüncü büyük kentidir Sevilla. Geçmişte de bir kültür merkezi, Müslüman İspanya'nın başkenti ve Yeni Dünya'ya düzenlenen keşif seferlerinin başlangıç noktası olarak önem taşır.

Sevilla Gezilecek Yerler


St Petersburg- Rusya

dünyanın en güzel şehirleri

Dostoyevski romanlarına konu olan pek çok ünlü yazarın eserlerinde hayat bulan St Petersburg kültür sanat merkezi ve güzelliğiyle ünlüdür. Geniş bulvarları, dingin suları, köprüleri ve çarlık mimarisinin bazı örnekleri, şehrin Kuzey'in Venedik'i olarak anılmasına sebep olmuştur. Şehirdeki Hermitage Müzesi çarların geniş özel sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapar ve dünyanın en büyük müzelerinden biridir.

St Petersburg Gezilecek Yerler


Krakow- Polonya

dünyanın en güzel şehirleri

Kralların şehri olarak bilinen, Polonya’nın kalbi olarak adlandırılmıştır. En önemli özelliği sokaklarının buram buram tarih kokmasıdır. Krakow, geleneksel olarak ülkenin bilim, kültür ve sanat merkezi olmuştur. Yerli ve uluslararası turizm yoluyla yılda yedi milyon turisti ağırlamaktadır. İşte, Krakow Gezilecek Yerler hakkında daha detaylı bilgiler...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
137
12
50
15
117
20
210
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.