Dini İnancını Değiştiren 8 Ünlü İsim!

Dini İnancını Değiştiren 8 Ünlü İsim!
31.10.201815:51

Dini inanç, bireyin kendi benliğini oluşturan en önemli unsurudur. Herkes istediği dini yaşamakta ve değiştirmekte özgürdür. Biz de sizlere dini inancını değiştiren ünlülerin isimlerini listeledik.

Haber güncelleme tarihi 06.04.2021 08:50

Kimisi inancını veya bu konudaki düşüncelerini paylaşmaktan çekiniyor olsa da pek çok ünlü hem konuşmaktan hem de sosyal paylaşım yapmaktan kaçınmıyor. Bizde sizler için dinini değiştiren hatta değiştirdikten sonra pişman olup eski dinine tekrar dönen ünlüleri araştırdık.


1. Julia Roberts - Hinduizm

Ünlü oyuncunun ismini basında en çok dini konularda duymaya başladık. Son olarak geçtiğimiz yıllarda Hristiyanlıktan Hinduizm'e geçiş yaptığını açıklamıştır.

julia-roberts-001.jpg


2. Mehmet Öz - Müslüman

Dünyanın tanıdığı ünlü Cerrah Mehmet Öz'ün sözlerine göre kendisinin müslüman olmasında babasının payı büyük. Babası cuma namazlarını hiç kaçırmazmış. Ayrıca babasının gelenek, göreneklere bağlı kalması yönünde mücadele edip iyi bir Müslüman olarak yetişmesini sağladığını dile getirmiştir.

mehmet-oz-001.jpg


3. Richard Gere - Budizm 

En ünlü Hollywood Budisti de Hristiyan inancında doğmuştu, ancak on sekiz yaşında meditasyon ile ilgilenmeye başlayınca Budizm'e geç yapmıştır.

richard-gere-budist-mi.jpg


4. Tuğçe Kazaz - Müslüman

Eski manken olan Tuğçe Kazaz, 2005 yılında Hristiyan olmuştur. Yunan bir oyuncu ile klisede evlenmiştir. "Namazla boyun ağrılarımdan kurtuldum" sözleriyle 2014 yılında dikkatleri üzerinde çeken Tuğçe Kazaz'ın geçmişte Budizm'e inandığını sonra Hristiyan olduğunu biliyoruz. Ancak en sonunda tekrar İslam dinine geri dönmüştür.

tugce-kazaz.jpg


5. Madonna - Musevilik

Dünyaca ünlü yıldız din tercihi konusunda sürekli gündeme gelmektedir. En son Katolik Klisesi tarafından aforoz edildiği açıklanmıştı. Daha sonra ünlü şarkıcının Musevilik dinine geçmiştir.

madonna-wallpaper.jpg


6. Almeda Abazi - Müslüman

Survivor yarışmasında hayran kitlesini kat ve kat arttıran oyuncu Almeda, Müslüman olduğunu duyurmuştur. Zaten Arnavutlukta yaşadığı dönemde dinine bağlı olmadığını dile getirmiştir. Türkiye'ye geldiğinde Müslümanlığa daha çok bağlandığını ve namaza başladığını açıklamıştır.

almeda-abazi.jpg


7. Brad Pitt - Ateist

Brad Pitt, çok dindar bir ailede yetiştiğini ama şu an da ateist olduğunu söylemiştir. Pitt, çocukluk çağlarında çok sıkı bir dini terbiye alarak büyüdüğünü de sözlerine eklemiştir.

bradd-pit-resmi.jpg


8. Orlondo Bloom - Budizm

Orlando 2007'de Budizme dönmüştür. Ruhsal olarak kendisini geliştirmeyi hedeflemek için bir duraklama yaptığını açıklamıştır. Bloom arkadaşlarının tepkisi üzerine şu sözleri söyledi. “Benim benimsediğim felsefe, bir ağacın ve meditasyonun altında oturmakla uğraşmaz. Hayatını ve gelişimini anlamakla ilgilidir."

orlondo-bloom.jpg


BONUS

Sinead O'Connor - Müslümanlık

8 Aralık 1966 yılında İrlanda'da doğan Dünyaca ünlü Rock yıldızı Sinead O'Connor Müslüman olduğunu sosyal medya hesaplarından açıkladı. Herkesi şaşkına çeviren kararı ile gündeme gelen Sinead O'Connor, İslam dinini seçip ismini de değiştirdi. Yeni ismi Shuhada Davitt olan yıldız dünya basınında geniş yer aldı.

İsmini değiştirmesinin ardından dinini de değiştirmeye karar veren Shuhada Davitt katolik hristiyanlık inancını değiştirerek Müslüman olmayı seçti. "Çeşitli araştırmalar yapıp doğru yolu buldum." açıklamasını yaptı.


Önerilen İçerik; ''Ünlü İsimlerin Eski Meslekleri!''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
438
791
111
140
90
67
325
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.