Çok Sevilen 12 Fal Baktırma Uygulaması

Günümüzde ise kahve falına baktırmak teknolojiyle birlikte hem kolay hem de eğlenceli bir hal almaya başladı. İşte AppStore, Google PlayStore ve Windows Phone Store’da indirilebilen fal baktırma uygulamalarını sizler için derledik.
Çok Sevilen 12 Fal Baktırma Uygulaması

Çok Sevilen Fal Baktırma Uygulamaları

Fala inanma falsız da kalma demiş eskiler. Kahve Anadolu’ya Yavuz Sultan Selim döneminde gelmiştir. Fal ise Osmanlı sarayından çıkmıştır. Saraydaki cariyelerin söylemek istediklerini kahve fincanlarına bakarak anlatmaları zamanla kahve falını ortaya çıkarmıştır. Günümüzde ise kahve falına baktırmak teknolojiyle birlikte hem kolay hem de eğlenceli bir hal almaya başladı. AppStore, Google PlayStore ve Windows Phone Store’da indirilebilen fal baktırma uygulamaları ile fal baktırmak kolay bir hal aldı. Her geçen gün sayıları ve kullanıcıları artan fal baktırma uygulamaları, ücretli, ücretsiz ya da koşullu olarak mobil marketlerde yerini almakta. Peki kahve severler en çok hangi falcı uygulamalarını kullanıyor?


1. Kaave Falı

Fal uygulamaları arasında belkide en popülerlerinden birisidir. Günlük neredeyse 10 bin kullanıcısı olan Kaave Falı isimli uygulama genellikle iOS kullanıcıları tarafından kullanılıyor. Kadınların kullanım oranının yüksek olduğu uygulama en çok 19-25 yaş aralığında olan kullanıcılar tarafından rağbet görüyor. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulama falın uzunluğuna göre ücrete tabi oluyor. Eğer daha uzun bir şekilde yorum isterseniz ya da , aşk, başarı gibi bir konu üzerine yorum yapılsın isterseniz üye olmanız gerekmektedir. 

kahve falı


2. Falcı Bacı

Daha çok Android kullanıcılarının ilgi gösterdiği Falcı Bacı uygulaması ise 3 reklam videosuna 1 fal hakkı veriyor. Fal baktırmadan önce isminizi, ilişki durumunuzu ve cinsiyetnizi yazmanız gerekiyor. Aynı zamanda uygulama burç yorumu da yapmakta. 

falcı bacı


3. Derya Abla

Hem Android hem de iOS kullanıcılarının sevdiği bir başka fal baktırma uygulaması da Derya Abla. Uygulamayı indirdikten sonra kaydolmanız gerekiyor. Yine aynı şekilde ilişki cinsiyet ve yaşınızı yazdıktan sonra kahve fincanını çekip yollayablirsiniz. Derya Abla’nın diğerlerinden farkı yorumlarının biraz uzun ve ücretsiz olması. 

derya abla


4. Binnaz Abla

Binnaz Abla fal baktırma uygulamasını fal meraklıları binnazabla.com’dan bilirler. Site kullanıcları memnun etmek amacıyla uygulamayı hazırlayıp, mobil marketlere yüklemiş. Uygulamada sadece kahve falı değil aynı zamanda tarot ve astroloji yorumları da bulunmakta.
 

binnaz abla


5. Kahve Falı Evi

Uygulamanın içerisine farklı yorumcular bulunmaktadır. Kahve Falı Evi’nde canlı olarak fal baktırmak mümkündür. Otomatik olarak fal yorumu göndermeyen uygulama ücretlidir. 

kahve evi


6. Kahve Cini

Ücretli olan fal uygulamalarından bir tane daha. İOS kullanıcılarının kullanımına sunulan uygulama ücretli olarak falları yorumlamakta. Bilgilerinizi girmeye gerek kalmadan sadece yorumcunuzu seçerek kullandığınız uygulama falınızda çıkan şekilleri size yollayıp yorumluyor. Yani falınızda balık şekli varsa bunu ne anlama geldiği ve sizi nasıl etkileyeceği hakkında bilgi veriyor.

kahve cini


7. Faladdin

En çok dikkat çeken kahve falı uygulamalarından biri de Faladdin. Zira yorumlarının uzun ve detaylı olması fal meraklılarının ilgisini daha çok çekiyor. Üstelik daha çok hangi konuda fal baktırmak istiyorsanız onu seçebiliyorsunuz. Uygulamanın İngilizce seçeneği de var. Yani yabancı arkadaşlarınıza da fal baktırabilirsiniz.

faladdin.jpg


8. Fal Diyarı

Fal Diyarı’nın mobil uygulamasının yanı sıra internet sitesi de var. Çoğu fal uygulaması gibi burada da kredinize göre farklı falcıları tercih edebiliyorsunuz. Öte yandan, Fal Diyarı yalnızca kahve falıyla sınırlı değil. Tarottan yıldıznameye, dert anlatmadan rüya yorumlatmaya pek çok alanda hizmet veriyor.

fal-diyari.jpg


9. Fal Vakti

Fal Vakti’nin mottosu ‘%100 gerçek falcılar tarafından bakılan kahve falı uygulaması’ olarak biliniyor. Sesli özelliğiyle de fal yorumlarını dinleme imkanı sunuyor.

fal-vakti.png


10. Fal Kutusu

Fal Kutusu uygulamasında da kahve falının yanı sıra tarot, yıldızname ve rüya yorumu var. Uygulamada günde 3 adet ücretsiz fal baktırma hakkınız bulunuyor.

fal-kutusu.png


11. Efsun Abla

Efsun Abla uzun ve detaylı yorum yapan uygulamalardan biri olduğu için çok seviliyor. Tasarım olarak Kaave Falı’na benziyor ve burada da günlük fincan limitiniz bulunuyor. Günlük limitin üstünde fal baktırmak için kredi kullanmanız gerekiyor. Efsun Abla uygulamasının kahve falının yanı sıra melek kartları ile ayrı bir fal seçeneği de var.

efsun-abla.png


12. Hürrem ile Kahve Falı

Diğer uygulamalara nazaran Hürrem ile Kahve Falı’nda içtiğiniz kahve fincanının ve tabağının fotoğrafını çekip yollamıyorsunuz. Sade, orta ve şekerli seçeneklerinden birini seçiyorsunuz. Rastgele bir kahve fincanı karşınıza çıkıyor ve onu yorumluyor. Türk kahvesi sevmeyen ama fal baktırmadan da duramayanlar için alternatif bir uygulama.

hurrem-ile-kahve-fali.jpg

Önerilen İçerik: Balta Falı Nedir? Nasıl Bakılır?

NeOldu.com 

YORUMLAR (11)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum