Büyü Nedir, Çeşitleri ve Belirtileri Nelerdir?

Büyü çok eski tarihlerden beri insanlarca kullanılan bir kötü yöntemdir. Peki, büyü nedir, çeşitleri nelerdir ve büyünün belirtileri var mıdır?
Büyü Nedir, Çeşitleri ve Belirtileri Nelerdir?

Büyü geçmişten bugüne uzanan, karşı tarafı zarara uğratmaya odaklanmış ve tüm dinlerde yasaklanan manevi bir inanıştır. Peki sizler büyü hakkında ne kadar bilgi ve detay sahibisiniz Bu içeriğimize büyüyle ilgili merak edilen her şeyi derledik.

Büyü Nedir?

Büyü Nedir?

Maddi ya da manevi bakımdan kendine çıkar sağlamaya, karşı tarafı zarara uğratmaya çalışan kişilerin yaptığı, tüm dinlerin yasakladığı doğa üstü ve kötü bir yöntemdir. İnsanlığın tarihi kadar eskidir ve kim tarafından ilk kez nasıl yapılmış bilinmemektedir. Semavi dinlerin hepsinde büyü yapmak ya da yaptırmak yasaklanmıştır. Müslümanlıkta da büyü haram kılınmış ve yapan yaptıran kişiye lanet edilmiştir.

Büyü geçmişten günümüze dek kendini korumuş bir uygulamadır. Eskiden büyü yapan kişilere büyücü ya da cadı denmekteyken şimdi bakımcı, klirvoyant gibi adlar kullanılmaya başlanmıştır. Yapılan işlemler genelde aynıdır. Hep birilerinin menfaati için başkalarına zarar gelmesini istemesinden ibarettir. Bazı durumlarda kadının ya da kocanın kendine bağlama büyüsü yaptırdığı da görülmüştür fakat bu da günahtır ve kesinlikle yasaklanmıştır.

En Sık Yaptırılan Büyüler Nelerdir?

Büyü Nedir?

Büyünün birçok çeşidi bulunmaktadır. Günümüzde büyü yapanların reklamını yaparmış gibi her şeye çare bulunur diyen insanlara rastlıyoruz. Genel olarak toplumun çoğunda çıkmaza düştüğünde yapılacak son çare olarak büyü fikrinin hakim olduğunu görüyoruz. Büyü hiçbir sorunun çaresi değildir unutmayın. Büyü yapılan kişinin vebali sizin boynunuzdadır.

Araştırmalara göre en çok yaptırılan büyüler şunlardır;

 • Bir insanı büyü ile kendine aşık etmek, yapay bir sevgi yaratmak için
 • Kadının ya da kocanın bağlanması için
 • Kadın ile kocanın boşanması için
 • Bekar kimselerin evlenmesine mani olmak için
 • Kadın ve erkeklerin kısır kalmaları için
 • Birinin hastalanması ya da ölmesi için
 • Birisinin hayvanlarının sütten kesilmeleri için
 • Bir kişinin mal ve ticaretinin bozulması için
 • Kişiyi insanlar arasında kötü düşürmek için
 • Bir kişinin tarlasının mahsul vermemesi için

En çok kullanılan büyülere baktığımız zaman neredeyse tamamının bir insanın kötülüğüne sebebiyet vermesi için yapıldığını görüyoruz. Aralarından sadece bir tanesi karı-koca ilişkisinin düzelmesi gibi iyi bir neden için yapılıyor olsa da büyünün iyisi ya da kötüsü diye bir durum yoktur. Her büyü kötüdür. Kesinlikle uzak durulmalıdır.

Büyünün Belirtileri Nelerdir?

Büyü Nedir?

Büyü yapılan kişide bir takım değişik haller meydana geldiği görülmektedir. Hareketlerinde ve huylarında bu değişiklikler görülüyorsa ve şüphelenilen bir durum ya da kişi varsa büyü yapılmış olma ihtimali vardır. Büyü yapılan kişilerde genellikle görülen belirtiler şunlardır;

 • Ruhsal değişiklikler ve fiili yapılan hareketler sonucu kendini tanıyamaz duruma gelir.
 • Korkunç rüyalar görmeye başlar. Gece korkarak ya da sıçrayarak uyanmalar olur.
 • Rüyada sık sık kedi ve köpek gibi hayvanlar görülür.
 • Geceleri kalp veya ciğer hastalığı olmadığı halde göğüste ağrı ve nefeste daralma olur.
 • Aşırı yorgunluk görülür.
 • Tedirginlik, uyuşukluk belirtileri ve bariz bir tembellik görülür.
 • Takip ediliyormuş hissi oluşur, gölgesi onu takip ediyormuş gibi hisseder.
 • Yalnız kalmaktan korkma ya da tam tersi aşırı yalnızlık isteği olur.
 • Ayak tabanlarında yanma ve sabahları el ve kollarda uyuşma hissi meydana gelir.

En sık görülen belirtiler yukarıdakilerdir. Bunlarla birlikte ruh halinde görülen aşırı etkilere müdahale edilmediği takdirde kişilerde akli sorunlar meydana gelebilmektedir. Beyin iradesiyle bunları yok etmek mümkündür fakat kişiye yardım edilmesi gerekir.

Yukarıdaki belirtilerin psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde görülmesi normaldir. Büyü de aslında benzer etkilere sebep olmaktadır ve yaşam kalitesini bozmayı hedeflemektedir. Yengeç, aslan, ikizler, oğlak, kova ve yay burcuna sahip insanlar büyü konusunda daha hassas olmaktadırlar. Son yıllarda toplumun çoğunda bu belirtileri görmek mümkündür. Bunun sebebi psikolojik etmenlerdir. Günlük yaşamdaki sıkıntılar, koşuşturmaca, trafik, iş stresi vb. durumlar yüzünden psikolojik anlamda zayıflayan kişilerde yukarıdaki belirtiler görülebilir. Bu belirtileri gören herkes büyü yapılmış hissine kapılmamalıdır. Psikolojik destek alınarak bunların tedavisi mümkündür.

Büyü herkes tarafından yapılabilen bir şey değildir. Aynı zamanda yapılan her büyü de o kimseye tesir etmeyebilir. Kesin etkili olur gibi söylemler yalandır. Ortalıkta büyücü diye dolanan çoğu insan aslında dolandırıcıdan ibarettir. İnsan psikolojisini bildikleri için sizi nasıl ikna edeceklerini ya da kandıracaklarını bilirler. Bende büyü var şüphesiyle gidip böyle şarlatan kimselere paranızı kaptırmayın. Ruhsal sorunlarınızı psikologlardan destek alarak çözün.

Size Yapılan Büyü Nasıl Bozulur?

Büyü Nedir?

Evinizde muska büyüsü buldunuz ve büyüden kurtulmak yani büyüyü bozmak mı istiyorsunuz? aşağıdaki maddeleri tek tek yaparak size yapılan muska büyüsünü bozmak mümkün. İşte büyüyü imha etme yöntemleri;

 • Evinizin içerisinde muska çıktığı zaman ilk yapmanız gereken muskaya zarar vermeden dikkatli bir şekilde muskanın kaplamasını çıkarmaktır.
 • Ambalajından çıkardıktan sonra muskayı metal bir kabın içerisine koyun.
 • Bu metal kabın içerisine okunmuş sirke dökün.
 • Okunmuş sirke olması çok önemlidir. Okunmuş sirkeyi bilen birine yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Sirkeyi muskaların olduğu metal kabın içine döktükten sonra bu kabı 1 gün evin içinde bekletin.
 • Ertesi günü sirkenin içindeki muskaları dikkatli bir şekilde çıkartarak kurutmaya bırakın.
 • Kuruma süresini hızlandırmak için fön makinesi gibi kurutucu aletler kullanabilirsiniz.
 • Son olarak muskaları ayrı bir metal kap içerisinde kül kalana kadar yakıyoruz.
 • Yaktığımız muskanın küllerini ve sirkeyi toprak bir alana gömüyoruz.
 • Artık size yapılan muska büyüsünden kurtulabilirsiniz.

Büyüden Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?

Büyü Nedir?

Büyü herkes üzerinde etki göstermez. Öncelikle bunu belirtmekte fayda var. Büyülerden korunmak için yapacağınız tek yol vardır o da dua etmek ve Allah’ a sığınmak. Eğer size birisinin büyü yaptığını düşünüyorsanız bol bol dua edin ve karşılığını Allah’tan bekleyin. Büyü yaptıran kişilerin imanı gitmedikçe büyü geçerli olmaz denir. Eğer imanını kaybetmiş biri tarafında büyüye maruz kalındığında yine dua ederek ve psikolojik destek alarak kurtulmak mümkündür. Koruyucu dualar olarak bilinen Ayete’l-Kürsi, Felâk ve Nâs sureleri, Fâtiha ve İhlas sureleri nazar ve büyüye karşı kalkandırlar. Büyü bozdurmak için bakımcıya, hocaya , medyuma vs. gitmek çözüm değildir. Büyünün çaresi için büyü yaptırmak kısır döngüden ibarettir ve kesinlikle uzak durulmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cadı Nedir, Nasıl Ortaya Çıkmıştır?Büyü Konulu Cadı Filmleri

Büyü gerçek mi?

Büyünün gerçekliği tartışmalı bir konudur. Bazıları büyünün gerçek olduğuna ve etkili olduğuna inanırken, diğerleri bunun sadece bir efsane olduğunu düşünmektedir.

Hangi amaçlar için büyü yapılır?

Büyü, birçok farklı amaç için kullanılabilir. Bunlar arasında aşk büyüleri, kariyer büyüleri, sağlık büyüleri, kara büyü ve koruyucu büyüler gibi çeşitli kategoriler bulunmaktadır.

Büyü yapmak tehlikeli midir?

Büyü yapmak, doğru şekilde yapılmadığında tehlikeli olabilir. Yanlış uygulama sonucunda kişi kendini veya başka bir kişiyi zarar verebilir. Bu nedenle, büyü yapmak ciddi bir konudur ve özenli bir şekilde yapılması gerekir.

Büyü yapmak yasal mıdır?

Büyü yapmak genellikle yasal bir aktivite olarak kabul edilmez. Bazı ülkelerde büyü yapmak veya büyüye teşvik etmek yasal olarak suç kabul edilir ve hapis cezası gibi ciddi cezalar getirebilir.

Büyü yapmak için ne tür malzemelere ihtiyaç var?

Büyü yapmak için ihtiyaç duyulan malzemeler büyü türüne ve uygulama şekline göre değişebilir. Genellikle, büyü yapmak için mumlar, tütsüler, özel bitkiler, kristaller, tuz, su ve özel hazırlanmış semboller gibi malzemeler kullanılır.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
28 Yorum