Bülent Turan Kimdir? & Hakkında Bilgi

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili olan Bülent Turan, 17 Ocak 1975'de Çanakkale'de doğmuştur. Babasının adı Sadettin, annesinin adı Sebahat'tır. Bu içeriğimizde Bülent Turan hakkında merak ettiklerinizi bir araya getirdik.
Bülent Turan Kimdir? & Hakkında Bilgi

Bülent Turan Biyografisi

Bülent Turan, 17 Ocak 1975 tarihinde Çanakkale'de dünyaya geldi. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Turan, lise eğitimini tamamladıktan sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde okumaya başladı. İyi düzeyde İngilizce bilen Turan, evli ve iki çocuk babasıdır.

bulent-turan-001.jpg


Bülent Turan Eğitim ve Çalışma Hayatı

Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde aldıktan sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini aldı. Lise ve üniversite yıllarında bir çok sivil toplum kuruluşunda ve öğrenci organizasyonunda görevler aldı. Kurucusu ve sahibi olduğu Turan Hukuk Bürosu’nun yöneticiliğini yaptı. Hukukçular Derneği’nde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. Bir çok sivil toplum kuruluşunda yönetim, denetim ve genel kurul üyeliği görevleri devam etmektedir.

bulent-turan-egitim-ve-calisma-hayati.jpg


Bülent Turan’ın Siyasi Hayatı

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinin ardından AK Parti İstanbul Teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 12 Haziran 2011’de yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’nin ardından 24. Dönem AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili olarak TBMM’de göreve başlayan Turan, şu anda TBMM’de Adalet Komisyonu Üyesi ve  İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi olarak Adalet ve Kalkınma Partisini temsil etmektedir. Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olan Turan, TBMM Grup Başkanvekili olarak görev yapmaktadır. 

bulent-turan’in-siyasi-hayati.jpg


Bülent Turan’ın Entelektüel Hayatı

Türkiye'de ve dünyanın bir çok ülkesinde kendi objektifine yansıyan fotoğrafları ve bu fotoğrafların hikâyelerini "Bir Mola" adını verdiği bir foto-kitapta derledi. Adalet ve Kalkınma Partisi 24. Dönem Bursa Milletvekili olan Bülent Turan, 25. ve 26. Dönem’de Çanakkale’den AKP Milletvekili adayı olmuş ve meclise girmiştir. 

bulent-turan’in-entelektuel-hayati.jpg

Önerilen İçerik;

 Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyeleri

NeOldu.com

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.