Aşkta Doğru İnsanı Bulmanın 10 Yolu

Doğru insanı bulmak zaman geçtikçe zorlaşıyor ne yazık ki. Bu içeriğimizde doğru insanı bulmanın bazı yollarını inceleyeceğiz.
Aşkta Doğru İnsanı Bulmanın 10 Yolu

Aşkta Doğru İnsanı Bulmanın Yolları

Richard Templar, Optimist Yayınları'ndan çıkan 'Aşkın Kuralları' isimli kitabında aşkı ve doğru kişiyi bulmanın yollarını anlatıyor. İşte tüm ilişkilerimizi derin ve kalıcı kılmak için yapılması gerekenler... 

1. Rol Yapmayın

Gerçekten hoşunuza giden biriyle karşılaştığınızda, o karşı koyulmaz dürtüyü siz de hissediyor olmalısınız. 'Kendinizden yepyeni birini yaratmak ya da o kişinin aradığı kişi olmaya çalışmak.' Elbette kendini geliştirmek güzeldir ama rol yapmayın. 

Rol Yapmayın

2. Kendinizi İyileştirin

Hayat hepimizi hırpalar ve yaralar, bu kaçınılmazdır. O zaman kendinize bir iyilik yapın. Yaralarınızı iyileştirirken gidip bir yerde saklanın. Arayışa koyulduğunuz zaman da, sizin yaptığınız gibi yaralarını az çok iyileştirmiş birini seçmeye çalışın. Böylece her ikiniz de birbirinizi gerçek yüzlerinizle görebilir ve ilişkinizi sağlam bir başlangıcın üzerine kurabilirsiniz.

Kendinizi İyileştirin

3. Mutlu Olmayı Öğrenin

Kendi başınıza mutlu ve güvende olmayı öğrenmek zorundasınız. Böylece hiçbir zaman, yalnız kalma korkusuyla kötü bir duruma katlanmak zorunda kalmazsınız.

Mutlu Olmayı Öğrenin

4. Sizi Güldüren Birini Seçin

Eşinizi dış görünüşüne, toplumsal konumuna, hatta kişiliğinin geri kalanına bakarak seçerseniz, sonunda pişman olabilirsiniz. 

Sizi Güldüren Birini Seçin

5. Hataları Tekrarlamayın

Elbette, derinlere işlemiş tutumları değiştirmek zordur. Bu kalıbın farkına varın ve sonra da buna neden saplanıp kaldığınızı anlamaya çalışın. 

Hataları Tekrarlamayın

6. Bazıları Yasak Bölgedir

Bazı insanların yasak bölge olduğunu bilecek karakter bütünlüğüne sahip olmak gerekir. Böyle birine aşık olsanız bile, içinizde tutun. Kaçamak bile yapmayın. Bunu ne kadar ileri götürürseniz, atlatmanız da o kadar uzun sürecek. O yüzden hiç başlamayın. 

Bazıları Yasak Bölgedir

7. Onu Değiştiremezsiniz

Sevgiliniz ilk birkaç ay ya da birkaç yıl davranışını kontrol altında tutabilir, ama eninde sonunda, eski alışkanlıklarına geri dönecek. Uyarmadı demeyin. 

Onu Değiştiremezsiniz

8. Seks Her Şey Değildir

İyi seks harika bir şeydir. Ve başlangıçta bile arada cinsel bir çekim yoksa o ilişkinin pek fazla şansı olamaz. Fakat en iyi ilişkiler bir ömür boyu sürer ve libidonuz bu kadar uzun ömürlü olmayabilir. Yatak odasındaki hareketli bir seans sorunların çoğuna bir çözüm getirmez. Şehveti, sevgiyle karıştırmak tehlikelidir. 

Seks Her Şey Değildir

9. Size Değer Vermeli

Bazı insanlar çok iyi sevgili olur, bazıları da olamaz. Bir süre sonra, varlığınız sıradanlaşmaya başlayabilir. Keyfinizin olmadığı anları fark ettikleri halde sorunlarınıza ayıracak zamanları yoktur. Kısacası, size yeterince değer vermezler. Dışarılarda bir yerde, size her bakımdan hak ettiğiniz değeri verecek birisi var. Bunu yapmayacak birine bağlanarak kendinize haksızlık etmeyin. 

Size Değer Vermeli

10. Yeni Sevgili Başka Biridir

Sevgiliniz sizi muhtemelen hiç tanımadığınız eski bir sevgilinin standartlarıyla değerlendirseydi ne hissederdiniz? Eski ilişkilerinizden yanınızda getirdiklerinizi bu ilişkiye karıştırırsanız, var olmayan birçok sorun yaratırsınız. Bugünlük noktayı koymadan önce zaten bildiğiniz bir konuyu da hatırlatmadan geçemeyeceğiz. Güven yoksa ilişki yoktur. Güven ilişkilerin vazgeçilmez koşuludur. 

Yeni Sevgili Başka Biridir
 


Önerilen İçerik: Cinsel İlişkinin İnsan Sağlığına 15 Faydası!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum