Anonymous'un Yaptığı 10 Örnek Davranış

Anonymous'un Yaptığı 10 Örnek Davranış
29.12.201516:18

Dünyanın önde gelen hacker gruplarından biri olan Anonymous, birçok ülkenin devlet dairelerine yaptığı siber saldırılarla tanınıyor. Peki, bugüne kadar yaptığı bu saldırıların amacı ne? Yaptığı en önemli saldırılar hangisi? İşte detaylar...

Haber güncelleme tarihi 16.05.2017 09:52

Anonymous, çeşitli siyasi ve toplumsal olaylar karşısında genellikle devlet dairelerine saldırılarda bulunan bir hacker grubudurSon zamanlarda Türk hackerlar ile dünyanın önde gelen hacker gruplarından teki olan Anonymous arasında siber savaşlar yaşanıyor. Anonymous'un bizimle yaptığı siber savaşları bir köşeye bırakırsak, Anonymous bugüne kadar çok önemli eylemlerde bulundu.

hacker-grubu-001.jpg

Türk hackerlar ile Anonymous arasındaki siber saldırıların olmasından dolayı medyada Anonymous’tan kötü şekilde bahsediliyor. Ancak Anonymous bugüne kadar birçok önemli projelere imza attı ve ezilen Müslüman halkın da yanında yer aldı. Sadece siyasi değil, tüm insanlık adına önemli eylemlerde bulunan Anonymous, yaptığı her hamlede birçok tartışmaya neden oldu. Ancak altında binlerce neden yatan bu eylemlerden en önemli 10 tanesini sizler için derledik. İşte Anonymous'un en önemli eylemleri:

 

#OpSafeWinter

yoksullar-evsizler-001.png

#OpSafeWinter, Anonymous’un kış aylarında sokaklarda kalan evsizler, maddi zorluk çekenler için geçtiğimiz yıl başlattığı ve bu yılda devam ettireceği bir kampanya. Yoksullara yardım etmeyi teşvik eden bu kampanya ile herkesin bu işe el uzatmasını sağlıyor. Bunun için Anonymous’un hükümetlere düzenlediği operasyonların amacı; hükümetlerin yoksul kişilere sahip çıkması gerektiğini hatırlatmak.

 

#OpDeathEaters

faili-mechul.jpg

Anonymous, bugüne kadar işlenmiş faili meçhul cinayetlere de el atıyor. Akıl almaz şekilde işlenen büyük suçların faillerini ortaya çıkararak adalete teslim etmeyi amaçlıyor. İnternetin karanlık yüzünde yamyamlığın da dahil olduğu canice işlenmiş suçları ve insan ticaretini tespit ederek bunları sosyal medya üzerinden paylaşılmasını sağlıyor.

#OpCheetahTrade

cita-satisi.jpg

Anonymous’un insanlığa yaptığı hizmetler dışında hayvanları da koruyor. Doğaya olan düşkünlüğü ile bilinen Anonymous, nesli tükenmekte olan çıtaların alınıp satılmasını önlemek için büyük çaba harcıyor. Avrupa ülkelerinde yasaklanan çita ticareti, Ortadoğu’nun birçok yerinde rahatlıkla yapılıyor. Bunun için Anonymous, çita alım satımı yapan internet sitelerine DDoS saldırıları düzenleyerek kullanılamaz hale getiriyor.

 

#OpIsrael

israil-savasi.jpg

Anonymous hakkında Müslümanlara karşı olduğu ve bu nedenle sürekli olarak Müslümanlara karşı siber saldırılarda bulunduğu görüşü hakim. Ancak Anonymous bu görüşün tam tersine Filistin’de insanlık suçu işleyen İsrail’e karşı 2013 yılında başlayan ve 2014 yılında da devam eden #Oplsrael operasyonu düzenledi. Bu operasyon sonucunda Anonymous, İsrail’i internet üzerinden silmeyi hedefliyordu.

 

#OpRefugee

multeci-sorunu.jpeg

Anonymous, dünyada oldukça zorlu bir hayat süren mültecilere de yardım eli uzatıyor. Anonymous, hükümetlerin mültecilere karşı çözüm üretememesinin altını çizerek siber saldırıdan ziyade sosyal medya kampanyası şeklinde yaptığı son derece önemli bir operasyondur.

 

#OpFootage

isid-savas.jpg

Anonymous, IŞİD’e karşı sürekli bir siber saldırı operasyonları düzenliyor. Bu operasyonlardan teki Operation Footage’tir. Bu operasyonun amacı tamamen IŞID üyeleriyle ilgili delil toplamak. Bu deliller (infaz, işkence, savaş suçları vb.) daha sonra IŞID hakkında yapılacak olan yargılamalarda bu örgütün başındakilerin en büyük cezaları alması için toplanıyor.

 

#OpCharitin

hollandali-cocuklar.jpg

Hollanda'daki çocuk bakım ve koruma yetkililerinin, çocukları annelerinden usulsüz şekilde alıkoyulmasına karşı tepki göstermek için başlattıkları bir operasyondur. Bu operasyon sadece Hollanda'da değil dünya genelinde bu tarz problemler yaşayan annelerin sesini dünyaya duyurma amaçlıyor. Bu kapsamda dikkat çekilen nokta ise mülteciler ya da çocuk koruma yetkilileri olmayan yerlerde usulsüzce çocukların alıkonulup, çocuk koruma yetkililerinin bu işten para kazanmalarıAnonymous, bu suçun önüne geçmek sürekli olarak bu işi yürüten yerlere müdahaleler gerçekleştiriyor. 

 

#OpPeshawar

pakistan-teroru-002.jpg

2014 yılında Pakistan’ın Peşaver şehrinde radikal Islamcılar’ın düzenlediği saldırıda 132 çocuk 7 terörist tarafından canice katledilmişti. Anonymous, bu durum karşısında sessiz kalmayarak #OpPeshawar operasyonunu başlattı.

 

#OpFreeWaters

nil-nehri-005.jpg

Anonymous, Nil nehri üzerinde yapılacak olan barajın bölge ekosistemini bozacağı düşüncesiyle #OpFreeWaters operasyonunu başlattı. Çevre halkın yardım çağrılarına ses vererek bu projeyi yürüten şirkete karşı siber saldırılarda bulunuyor.

 

#OpTrump

donald-trump.jpg

ABD’li iş adamı ve siyasetçi Donald Trump’un Müslümanlara karşı ırkçı söylemleri üzerine Anonymous devreye girerek, Trump’a karşı siber saldırılar düzenlemeye başladı. Bu kapsamda Trump’a ait olan bir web sitesine DDoS saldırılar düzenleyerek sitenin kapatılmasını sağladı. Operasyonlarına devam eden Anonymous, Donald Trump’ın peşini bırakmayacağa benziyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
30
2
58
0
1
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.