Ali Özkaya Kimdir? & Hakkında Bilgi

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili olan Ali Özkaya, 1970 yılında Afyonkarahisar doğmuştur. Bu içeriğimizde Ali Özkaya hakkında merak edilenleri derledik.
Ali Özkaya Kimdir? & Hakkında Bilgi

Ali Özkaya Biyografisi 

1970 tarihinde Afyonkarahisar İli Dinar İlçesi Çayüstü Köyünde doğdu. Baba adı Mitdat, anne adı Zeynep’tir. Özkaya, evli ve üç çocuk babasıdır.

ali-ozkaya-biyografisi .jpg


Ali Özkaya’nın Eğitim ve Çalışma Hayatı  

1992 yılında da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra 1993 yılında serbest avukatlığa başladı. 1993-1995 yıllarında, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Özel Hukuk Dalında çalışması oldu.  Kasım 2003 - Mayıs 2007 tarihleri arasında Ak Parti Çankaya İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 1995-2004 yılları arasında; Hukukçular Birliği Vakfı İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı, Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Genel Başkan Yardımcılığı ve Ankara Şubesi Kurucu Başkanlığı yaptı.  2010-2011 yıllarında Kütahya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeliğinde bulundu.

ali-ozkaya’nin-egitim-ve-calisma hayati- .jpg


Ali Özkaya'nın Siyasi Hayatı

2012 yılında  Ak Parti Genel Merkezi Hukuk Müşaviri ve dönemin Genel Başkan ve Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlığı görevini üstlendi. 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde; 6271 sayılı Cumhurbaşkanlığı Seçim Kanunu gereğince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın YSK’ya karşı resmi temsilcisi ve vekili olarak görev yaptı. Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Mütevelli Heyeti ve Denetim Kurulu üyesi, Ankara Sosyal Bilimler Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerde bulundu. Ali Özkaya, Adalet ve Kalkınma Partisi 25.ve 26. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili olarak meclise girdi. 

ali-ozkayanin-siyasi-hayati.jpg

Önerilen İçerik;

 Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri

NeOldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum