Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri

Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri
17.11.201816:41

Ak Parti Mezkez Disiplin Kurulu Üyeleri güncellendi, Ak Parti Merkez Disiplin kurulu üyeleri hakkında bazı bilgileri araştırdık ve derledik. İşte Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyelerinin hayatı hakkında kısa bilgiler.

Haber güncelleme tarihi 20.11.2018 11:12

14 Ağustos 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkın Partisi, Türkiye Büyük Millet Meclisinde en fazla milletvekiline sahip parti konumundadır. Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin son derece donanımlı ve deneyimli kişiler oldukları gözümüzden kaçmadı. İçerisinde Ahmet Aydın ve Ali Özkaya gibi oldukça saygı değer Merkez Disiplin Kurulu üyelerinden oluşan Ak Parti Disiplin Kurulu, üyeleri için son değişimleri gerçekleştirdi. Bu içeriğimizde AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyelerinin hayatı hakkında kısa bilgileri sizler ile paylaşacağız.

adalet ve kalkınma partisi


Adalet ve Kalkın Partisi Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri Hakkında Bilgi

Özenle ve dikkatle seçilen Merkez Disiplin Kurulu üyeleri görev yerlerini aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin hayatı hakkında kısa bilgileri ve biyografilerini bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

ak parti


Ak Parti Merkez Disiplin Kurlu Üyeleri;

 • Abdulkadir Özel
 • Ali Özkaya
 • Ahmet Aydın
 • Behiye Eker Albayrak
 • Betül Altınsoy Yanılmaz
 • Fatma Öncü
 • Kerem Ali Sürekli
 • Osman Mesten
 • Serap Yahşi Yaşar
 • Serkan Bayram
 • Türk İslam Karakoç

adalet ve kalkınma partisi 


1. Abdulkadir Özel

1979 Yılında Hatay'ın İskenderun ilçesinde doğan ve orada büyüyen Abdulkadir Özel, ortaokul ve liseyi ise Hatay/Yayladağı İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini okuyarak avukat olan Albdulkadir Özel başarılı bir eğitim hayatı geçirmiştir.

Abdulkadir Özel


2. Ali Özkaya

20 Nisan 1970 yılında Afyonkarahisar'da dünyaya gelen Ali Özkaya, babasının adı Mitdat, annesinin adı ise Zeynep'tir. 1980 yılında ilkokulu, 1987 yılında Isparta/Keçiborlu İmam-Hatip Lisesini, 1992 yılında da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Aynı zamanda Ali Özkaya 1993-1995 yıllarında, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Özel Hukuk Dalında çalışmalarda da bulunmuştur.

Ali Özkaya Biyografisi

Ali Özkaya


3. Ahmet Aydın

Adıyaman'da 1971 yılında doğan ve orada büyüyen Ahmet Aydın, lise hayatını Ankara Keçiören de geçirmiştir. Aynı zamanda Ahmet Aydın, Kamu hastanelerinde Radyoloji Teknisyeni olarak çalıştı. 1991-1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gördü. Serbest avukatlık yapmıştır.

Ahmet Aydın Biyografisi

Ahmet Aydın


4. Behiye Eker Albayrak

1979 yılında Mersin'de dünyaya gelen Behire Eker Albayrak, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2001 yılında mezun olmuştur. Aynı zamanda işletme alanında yüksek lisans yapan Behire, kendisine ait hukuk bürosunda avukat olarak çalışmaktadır.

Behiye Eker Albayrak


5. Betül Altınsoy Yanılmaz

1984 Yılında Ankara da doğan Betül Altınsoy Yanılmaz, lise eğitimini Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Üniversite sınav sisteminde 28 şubat döneminin eşitsiz ve ayrımcı uygulaması olan kat sayı sistemine rağmen ÖSS Türkiye 20.’cisi olarak Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

Betül Altınsoy Yanılmaz


6. Fatma Öncü

Erzurum'un İspir ilçesinde dünyaya gelen Fatma Öncü, İlk ve Ortaöğrenimini İzmir Karşıyaka Gazi Lisesinde tamamladı. Aynı zamanda Fatma Öncü, D. Üniversitesi Hukuk Fakültesinde mezunu olmuştur.

Fatma Öncü


7. Kerem Ali Sürekli

1970 Yılında Kahramanmaraş da dünyaya gelen Kerem Ali Sürekli,2001 yılında AK Parti İzmir İl teşkilatının kurucusudur. Hukuk alanın da fazlasıyla başarısı olan Kerem Ali Sürekli Adalet ve Kalkınma Patisi Merkez Disiplin kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kerem Ali Sürekli Biyografisi

Kerem Ali Sürekli


8. Osman Mesten

Bursa'nın Keles ilçesinde doğan Osman Mesten, 1. Murat İlkokulundan mezun olduktan sonra Ortaokulu Eskişehir İmam Hatip Lisesinde, Liseyi Bursa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ardından Osman Mesten, İ.Ü. Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Osman Mesten


9. Serap Yahşi Yaşar

1965 yılında Adana da dünyaya gelen Serap Yahşi Yaşar, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Strasbourg Science Human ve Nancy 2 Üniversitelerine devam etti. Okulunu bitirdikten sonra bir süreliğine avukat olarak çalıştı. Günümüzde ise AK Parti Merkez Disiplin Kurulu üyeleri arasında yer almaktadır.

Serap Yahşi Yaşar


10. Serkan Bayram

1 Nisan 1974 yılında Erzincan'ın Refahiye ilçesinde dünyaya gelen Serkan Bayram, uzun yıllar Erzincan da kaldı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Serkan Bayram, bir süre avukatlık yapmıştır.

Serkan Bayram


11.Türk İslam Karakoç

1970 Yılında Kahramanmaraş da doğan ve orada büyüyen Türk İslam Karakoç, liseye Elbistan Mükrimin Halil Lisesinde başladı, Ankara Sincan Lisesinden mezun oldu. Ardından 1988 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi  Hukuk Fakültesinden 1993 yılında Mezun olan Türk İslam Kararkoç günümüzde Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Disiplin Kurulu üyeleri arasında yer almaktadır.

Türk İslam Karakoç

Neoldu.com 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.