Akıllı Telefonların Vazgeçilmez 15 Uygulaması

Mesajlaşma, yer bildirimi yapma, görüntülü konuşma gibi çok fazla işleve sahip uygulamaların kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor.
Akıllı Telefonların Vazgeçilmez 15 Uygulaması

Akıllı Telefonumuzda Kullandığımız En Vazgeçilmez Uygulamalar

Gün geçmiyor ki bir yeni uygulamayla daha tanışmayalım. AppStore, GooglePlay ve Windows PhoneStore’a sayısı sürekli artan uygulamalar yükleniyor. Kimi uygulama kullanıcıların dikkati çekmese de kimi uygulamalar kullanıcıların günlük hayatlarında önemli bir yere sahip oluyor. Peki neredeyse her akıllı telefonda karşılaşabileceğimiz uygulamalar neler? Whatsapp, Instagram, Facebook, Twitter gibi uygulamaların yanı sıra haberiniz olmayan uygulamalara bile denk gelebilirsiniz. 

En Güzel ve Kullanışlı Telefon Uygulamaları;

1. WhatsApp

Anlık mesajlaşmada yeni bir devri başlatan WhatsApp, son güncellemesiyle aramalara da uygun bir uygulama oldu. Yani WhatsApp kullanıcıları internet bağlantısı sayesinde diğer WhatsApp kullanıcılarını arayabilecekler. WhatsApp ile aynı zamanda fotoğraf, ses, video ve dosya gönderimi de yapılabilir. Her ne kadar alternatif uygulamalar ortaya çıksa da WhatsApp azımsanamayacak kadar çok kullanıcıya sahip.

whatsapp-014.jpg


2. Instagram

Fotoğraf meraklılarının müptelası olduğu Instagram da hızlı yükselişler yaşayan uygulamalardan birisi oldu. Yeni güncellemeleriyle, tasarımı ve özellikleri geliştirilen uygulama, geçtiğimiz senelerde video ekleme özelliğini de kullanıcılara sundu. Bu güncellemesiyle kullanıcıları tarafından tam puan aldı.

instagram-006.jpg


3. Twitter

Son dönemlerin en çok konuşulan ve akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamlarından biri olan Twitter, kullanıcıların her zaman aktif olmasını ve anlık etkileşimlerde bulunmasını sağlıyor. Twitter, günümüzde sadece sosyal medya platformu değil gündem belirleme ve takip etme organı haline geldi.

twitter-017.jpg


4. Facebook

Milyonları aşkın kullanıcıya sahip Facebook hem kullanıcılarını kaybetmemek hem de daha hızlı etkileşim fırsatı vermek istemiş olmalı ki ve Facebook akıllı telefon uygulamasını yapmış. Neredeyse tüm akıllı telefonlarda Facebook uygulamasını görebiliriz.

facebook-002.jpg


5. Gmail

Çağımızda anlık haberleşme ve etkileşim önemli. Maillerini her dakika kontrol etmek isteyen Gmail kullanıcıları, akıllı telefolarının baş köşesine bu uygulamayı her halde koymuşlardır.

gmail.jpg


6. Pixlr-o-matic

Fotoğraf düzenleme uygulaması olan bu uygulama, üyelik istemediği için kullancılar tarafından seviliyor. Aynı zamanda filtre, ışık efekti ve çerçeveleriyle kullanıcıları tatmin edebilecek bir uygulama.

pixlr-o-matic.png


7. Shazam

Bir kafedesiniz ve çalan şarkıyı çok beğendiniz ama sanatçının kim olduğuna dair en ufak bir fikriniz yoksa Shazam size yardımcı olabilir. Çalan şarkıyı Shazam’a dinletmeniz yeterli olacaktır.

shazam.jpg


8. Swarm

Swarm ya da eski adı Foursquare olan uygulama ile birlikte gittiğiniz güzel mekanları arkadaşlarınıza önerebilir ya da arkadaşlarınızdan öneri alabilirsiniz. Aynı zamanda mekanlara puan verip yorum da yapabilirsiniz.

swarm.jpg


9. Candy Camera

İşte yeni bir fotoğraf düzeltme uygulaması daha. Çok fazla filtreye sahip uygulama retro, siyah-beyaz, renkli fotoğraf çekmek isteyen kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

candy-camera.jpg


10. PushBullet

Hem iPhone hem de Mac sahibi olan kullanıcılar, telefonlarına gelen bazı bildirimlerin bilgisayarlarında da görünmesinin rahatlığını yaşıyor. Push Bullet benzer bir sistemin Android telefonunuzla da yürümesini sağlayacak. Pushbullet’ı Android telefonunuza kurun, daha sonra da masaüstü programını PC ya da Mac’inize yükleyin. Telefonunuza gelen bildirimler bilgisayarınıza da iletilecek. Her ne kadar tam anlamıyla güvenilir olmasa da, Pushbullet’ın hayatınızı kolaylaştıracak seviyede çalıştığını söyleyebiliriz.

pushbullet.png


11. Messenger Lite

Eğer sıkı bir Facebook Messenger kullanıcısıysanız, standart Messenger uygulaması yerine Messenger Lite’ı denemenizi tavsiye ederiz. Adından da anlaşılacağı üzere, standart uygulamanın kırpılmış bir versiyonu olan Lite; anketler, uygulama entegrasyonları, video sohbet gibi fazlalıklardan kurtularak sadece mesajlaşmaya odaklanıyor.

messenger-lite.jpg


12. Inbox By Gmail

Google’ın bir başka e-posta uygulaması olan Inbox, Gmail’dan farklı özellikler sunuyor. Eğer e-posta kutusuna her gün onlarca, yüzlerce ileti geliyorsa, Inbox düzenli bir gelen kutusu elde etmenize yardımcı olacaktır. Tanıtım amaçlı e-posta iletilerini diğerlerinden ayıran bu uygulama, bununla da kalmıyor, diğer iletileri de kategorilendiriyor.

inbox-by-gmail.png


13. Flamingo

Eğer sıkı bir Twitter kullanıcısıysanız, Flamingo tam size göre bir uygulama. Geniş özelleştirilebilirlik alanı sunan bu uygulamada her bir unsurun rengini özelleştirebilir, kendi temalarınızı oluşturabilirsiniz. Ana ekrandan erişebileceğiniz kaynakları da özelleştirebilir, özel bir liste veya arama sonucunu ekleyebilirsiniz.

flamingo-001.jpg


14. VSCO

VSCO en iyi fotoğraf filtrelerini sunan uygulamalardan bir tanesidir. Sunduğu sayısız filtre seçeneğiyle fotoğraflarınızı filmlerden fırlamış hâle getiren bu uygulamanın çeşitli düzenleme araçları da bulunuyor. Her ne kadar uygulamanın arayüzü sık sık değişse de, zengin filtreleri için denemeye değer bir uygulama gibi görünüyor.

vsco.jpg


15. 1Password

Bu zamanda birçok servis kullanıyoruz ve hepsi için bir kullanıcı adı ve şifre belirlemek gerekiyor. Tek bir şifre belirlemek güvenli değil, hepsi için farklı şifre belirlemek ise hatırlamayı zorlaştırıyor. 1Password şifre yönetimi uygulaması kolay kullanımıyla şifrelerinizi ve diğer hassas bilgilerinizi tek bir yerde tutmaya ve kullanmaya olanak sağlayacaktır. 

1password.jpg

Önerilen İçerik; Seyahat Severler İçin En İyi Telefon Uygulamaları

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.