Ahmet Aydın Kimdir? & Hakkında Bilgi

Adalet ve Kalkınma Partisi Adıyaman Milletvekili adayı olan Ahmet Aydın, 1 Mart 1971 yılında Adıyaman Kahta’da doğmuştur.
Ahmet Aydın Kimdir? & Hakkında Bilgi

 Ahmet Aydın Biyografisi

1971 Kâhta doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kâhta’da, lise öğrenimini Ankara Keçiören Sağlık Meslek Lisesi’nde tamamladı. Evli ve dört çocuk babasıdır.   

ahmet-aydin-biyografisi.jpg


Ahmet Aydın’ın Eğitim ve Çalışma Hayatı

1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan  Aydın, serbest avukatlık yapmıştır. 2014 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesiİstanbul Üniversitesi ortak programında Liderlik ve Küresel Girişimcilik Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı.

ahmet-aydin’in-egitim-ve-calisma-hayati.jpg


Ahmet Aydın'ın Siyasi Hayatı

Fazilet Partisi’nde Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. AK Parti Adıyaman İl Teşkilatı kurucularından olup, 2002 – 2007 yılları arasında AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı görevini ifa etti. 2007 Genel Seçimleri’nde AK Parti’den 23. Dönem Adıyaman milletvekili seçildi. Bu dönemde, AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, AK Parti TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve TBMM Adalet Komisyonu üyeliklerinde bulundu. 2011 Genel Seçimleri’nde AK Parti’den 24. Dönem Adıyaman milletvekili olarak seçildi.  AK Parti, TBMM Grubu’nda Grup Başkanvekili olarak görev yapmakta olan Aydın, 25. Dönem ve 26. Dönem  Genel Seçimlerinde de  Adalet ve Kalkınma Partisi Adıyaman Milletvekili olarak seçilmiştir.  

ahmet-aydinin-siyasi-hayati.jpg

Önerilen içerik;

 Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri

NeOldu.com 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.