Adolf Hitler Hakkında 25 Şaşırtıcı Bilgi

Adolf Hitler Hakkında 25 Şaşırtıcı Bilgi
19.05.201517:55

Hitler, inançları, düşünceleri ve idealleri yüzünden, İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasına neden olmuş, büyük çapta katliamlara ve yıkıma sebep olmuş bir liderdi. Bunların yanı sıra Hitler'in çok bilinmeyen yönlerini sizin için 25 madde de sıraladık.

Haber güncelleme tarihi 13.03.2019 10:18

Adolf Hitler Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler

Kuşkusuz ki Adolf Hitler dünya tarihinde en çok tartışmaya yol açmış ve lanetlenmiş kişiliklerden biridir. Bu şekilde tepki görmeyi yapmış olduğu icraatlar ile haketmiştir. İnançları, düşünceleri ve idaelleri yüzünden, ikinci dünya savaşının başlamasına neden olmuş, büyük çapta katliamlara ve yıkıma sebep olmuştur. Yine de bu gezegenin tarihini şekillendirmis karakterlerdendir. Hitler’in yaptığı canavarlıkları öğrenmenin bize bir zararı olmayacaktır. Umarız ki geçmişe bakıp Hitler’in yaptığı kötülükleri inceleyerek, bu tür kişiliklerin bir daha yükselmesine ve güce sahip olmalarına izin vermeyiz. İşte sizin için hazırladığımız Hitler hakkındaki şaşırtıcı 25 bilgi.


1. Eva Brown ile Evlendi ve Ertesi Gün İntihar Etti

Brown ile evlenmenin imajını zedeleyeceğini düşündüğü için yıllarca reddetti. Buna rağmen İkinci Dünya Savaş'ında Almanlar yenilmek üzere iken evlenmeyi kabul etti. Sivil bir tören ile evlendiler. Ertesi gün ikisinin de cesetleri bulundu. Hitler kendini vurmuş, Eva ise siyanür hapı içerek kendini öldürmüştür.

hitler


2. Hitler ve Üvey Yeğeni Arasındaki İlişki

Geli Raubal tıp okuluna giderken, Hitler’in Münih’teki apartmanında kalmıştır. Daha sonraları Hitler üvey yeğenini aşırı sahiplenmiş ve hükmetmeye çalışmıştır. Hatta Hitler şoförü ile ilişkisi olduğu söylentilerini duyduktan sonra kendisinden izinsiz hiçbir şey yapmasına izin vermemiştir. Nurmberg’deki kısa bir toplantıdan döndüğünde Hitler yeğenini kendi silahıyla intihar etmiş olarak bulmuştur.

hitler


3. Hitler ve Kilise

Hitler Vatikanın kendi otoritesini tanımasını istedi ve 1933’te Katolik kilisesi ve Reich (Alman devleti) bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmaya göre eğer Almanlar dini inançlara sadık kalırlarsa Vatikan tarafından tanınacaktı fakat bu anlaşma daha sonra bozuldu ve Naziler anti katolik aktivitelere devam ettiler.

hitler


4. Hitler'in Nobel Ödülü

Nobel ödülünü yasakladıktan sonra Hitler kendi versiyonunu geliştirdi. İsmini de Alman Ulusal Sanat ve Bilim ödülü koydu. Ferdinand Porsche ödülünü alanlardan biriydi. Volkswagen Beetle ve dünyanın ilk hybrid arabasını yapmasından ötürü bu ödüle layık görülmüştü.

hitler


5. Hitler ve Yahudi Eserleri Koleksiyonu

Hitler bir dönem “nesli tükenmiş bir ırk” adlı bir müze kurup, sahip olduğu Yahudi eserleri burada sergilemeyi düşünmüştür.

hitler


6. Hitler ve Eyfel Kulesi

1940’ta Paris, Almanların kontrolüne geçtiğinde Fransızlar, Eyfel Kulesi'nin asansör kablolarını kestiler. Hitler, Eyfel Kulesi'nin tepesine merdivenleri kullanarak çıkmak zorunda kalsın diye kasıtlı olarak yapılmıştı fakat Hitler 1000 tane basamak çıkmamak için Eyfel Kulesi ziyaretinden vazgeçmiştir.

hitler


7. Hitler ve Kozmetik Endüstrisi

Hitler, en başta savaş ekonomisine ağırlık vermek için kozmetik endüstrisini tamamen kapatmak istiyordu fakat Eva Brown’u hayal kırıklığına uğratmamak için daha kademeli olarak kapatmayı tercih etmiştir.

hitler


8. Hitler ve Amerikan Yerlilerinin Soykırımı

Hitler, pek çok kere Amerikalıların yerli soykırımında gösterdikleri “verimli çalışmalarını” övmüştür.

hitler


9. Hitler ve Sanat

Hitler’in sanata karşı fazlasıyla eğilimi vardı. 1900’ler de Viyana’ya ilk taşındığında sanat alanında bir kariyer planlıyordu fakat başvurduğu Viyana Sanat Akademisi, Hitler’i resim yapmaya yetenekli bulmadığı için reddetti.

hitler


10. Hitler’in Aile Ortamı

Hitler otoriter bir aile ortamında büyüdü. Babası, asabiyeti ve sertliği ile tanınıyordu. Hitler'in de babasının bu kişisel özelliklerini taşıdığı gözlemlenmiştir.

hitler


11. Hitler ve Teslimiyet

Hitler, 1. Dünya Savaşı sırasında uğradığı bir gaz saldırısından iyileşmeye çalışırken, savaşın sona erdiğini bildiren bir ateşkes duyurusu aldı. Hitler’in kızgınlığına ve Almanların kendi liderleri tarafından ihanete uğradığına inanmasına sebep olan da büyük ölçüde bu ateşkes duyurusudur.

hitler


12. Hitler ve General

Almanların Stalingrad Savaşı'nı kaybetmeleri bariz olduğunda Hitler, ordusunun liderinin intihar etmesini bekledi fakat general “Bu sıra dışı yaratık için kendimi vurmaya hiç niyetim yok” dedi ve 1943’te teslim oldu.

hitler


13. Hitler ve Futbol

Önceleri futbolu seviyordu fakat Hitler daha sonraları futbolu sevmemeye başladı çünkü ne kadar hile, şike yapmaya çalışsa da Alman olmayanlara karşı Alman galibiyetini garanti etmenin bir yolu yoktu.

hitler


14. Hitler’in Orjinal Tam İsmi

Hitler’in babası 1877’de oğlunun ismini değiştirdi. Değiştirmeseydi insanların Hitler’in tam ismini söylemesi ve hatırlaması zor olacaktı çünkü gerçek ismi Adolf Schicklgruber idi.

hitler


15. Hitler ve “Fahri Aryanları”

Hitler’in en yakın arkadaşlarından biri ve aynı zamanda kişisel şoförünün, yahudi kökenli olduğu bulunmuş ve bu sebeple Hitler’in partisinden ileri gelenler bu kişinin SS’den atılmasını talep etmişlerdir fakat Hitler, bu kişi ve hatta erkek kardeşlerini fahri aryanlar diye tanımlayarak onlara imtiyaz tanımıştır.

hitler


16. Hitler ve Asil Yahudisi

Hitler’in minnetarlığını kendine has bir biçimde gösterme şekli vardı. Ailesi bir doktorun yüksek ücretini ödeyecek imkanlara sahip değildi. Ne kadar şanslıydı ki Avusturyalı yahudi doktor hiçbir zaman Hitler’in ailesinden ücret istememişti. Hitler, başa geçtiğinde bu doktor Nazi liderinin sonsuz minnettarlığından faydalandı ve asla Nazi kamplarına gitmedi. Devlet tarafından dokunulmazlık aldı ve “asil yahudi” ismi ile tanındı.

hitler


17. Hitler ve Avukat

Politik kariyerinin başlarında Hitler, Hans Litten adında bir yahudi avukat tarafından tanık kürsüsüne çağrıldı ve üç saat boyunca sorguya çekildi. Nazi rejimi sırasında bu yahudi avukat tutuklandı ve 5 sene boyunca işkenceye maruz kaldı. En sonunda intihar etti.

hitler


18. Hitler ve Disney

Hitler Disney’i çok seviyordu, hatta pamuk prensesi dünyanın en güzel filmlerinden biri olarak görüyordu. Hatta ve hatta Hitlere atfedilmiş Bashful, Doc ve Pinokyo çizimleri de bulunmuştur.

hitler


19. Hitler’in Mezarı

Hitler’in cesedi yakılıp, külleri rüzgara savrulmadan önce 4 defa toprağa verilmiştir.

hitler


20. Hitler ve Bıyık Tarzı

Hitler’in bıyığı önceleri pala bıyık idi. Kendisine göre pala bıyık gaz maskesinin yüzüne tam oturmasına izin vermediği için bıyığını küçültmüştür. 1. Dünya Savaşı sırasında bıyığını bizim şimdiki bildiğimiz haline getirmiştir. Bunun adı diş fırçası stilidir.

hitler


21. Hitler’in Bıyığı Kendisi İçin Ne İfade Ediyordu

Birtakım iddialara göre Hitler burnunu küçük göstersin diye bıyık bırakmıştı.

hitler


22. Hitler ve Kredisi

Hitler, hapiste iken yaşadığı yerdeki Mercedes Benz galerisine araba kredisi için başvuru formu doldurmuş, yıllar sonra bu başvuru formu bir bit pazarında bulunmuştur.

hitler


23. Hitler'in Hediyesi

Başarılı bir olimpiyatçı olan Amerikalı Jesse Owens, 1936 olimpiyatlarında gösterdiği başarıdan dolayı Hitler’in kendisine hediye vermesine çok şaşırdı çünkü dönemin A.B.D Cumhurbaşkanı Roosevelt başarısını tebrik etmek için bir telegram bile göndermemişti.

hitler


24. Hitler Piyade İken

1. Dünya Savaşı sırasında yaralanan Hitler, İngiliz bir askerin sempatisini ve merhametini kazanmıştır.

hitler


25. Hitler ve Fotoğrafçısı

Hitler’in kişisel fotoğrafçısı Hugo Jaeger idi. Bütün yaşadıkları içerisinde Jaeger, Hitler’e sadık kaldı, Hitler’e olan bağlılığı yüzünden mahkemede yargılanmamak için fotoğrafçı nazi liderinin fotoğraflarını saklamaya karar verdi. Yine de 1955’de Life dergisine oldukça yüklü bir ücret karşılığında bu fotoğrafları sattı.

fotoğraf

Önerilen İçerik: Bilinmeyen Yönleriyle Adolf Hitler

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
1
2
5
2
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.