Zeynep Altıok Kimdir

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili olan Zeynep Altıok, 1968 yılında Ankara’da doğmuştur.
Zeynep Altıok Kimdir

Zeynep Altıok Biyografisi

Zeynep Altıok’un Eğitim ve Çalışma Hayatı

Zeynep Altıok, İstanbul Üniversitesi  Sosyal Antropoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra kendi alanda mesleği yapmayarak İletişimci olmayı seçti. Çokuluslu reklam ajanslarında müşteri ilişkileri koordinatörlüğü, grup yöneticiliği yaptı.

 

Zeynep Altıok’un Siyasi Hayatı

Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmanın yanı sıra , siyasal alanda da sorumluluk üstlenip 2012’de CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığına, 2014’te de CHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi. Zeynep Altıok Akatlı, Toplumsal Bellek Platformu, SODEV, ÇYDD, Barış İçin Kadın Girişimi üyesi; Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı, Nazım Hikmet Vakfı ile Ülke Politikaları Vakfı yönetim kurulu üyesidir. Zeynep Altıok, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi olup İnsan ve Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 

 

Zeynep Altıok Entelektüel Hayatı

Yazdığı yazıları, denemeleri, yaptığı kültür ve sanat söyleşilerini çeşitli gazete ve dergilerde yayımladı. Ayrıca bunları ilk yapıtı olarak Yıldız İzi adıyla bir kitapta topladı. Zeynep Altıok Akatlı’un babası Metin Altıok için hazırladığı Gölgesi Yıldız Dolu adlı ‘Armağan kitap’ 2003’te basıldı. Babasının ona yazdığı mektupları da Metin Altıok’tan Zeynep’e Mektuplar adıyla kitaplaştırdı.

Zeynep Altıok, 25.  ve 26. Dönemde Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili olarak meclise girmiştir. 

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.