Yüzük ile Bebek Cinsiyeti Belirleme

Yüzük ile Bebek Cinsiyeti Belirleme
21.01.201612:44

Kadınlar arasında yaygın olan yüzük ile bebek cinsiyeti belirleme nasıl yapılır? Bebek cinsiyeti belirleme testleri...

Haber güncelleme tarihi 28.02.2022 12:05

Bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için heyecanlanıp bekleyemeyen anne adaylarının bildiği ve çok duyulan bir yöntem vardır: Yüzük testi. Daha çok eski topraklardan kalan ve onların bilip torunlarına öğrettiği bu yöntemin tabi ki kesin bir bilgi vermediğini tahmin ediyorsunuzdur ama ilginçtir ki yapanların neredeyse hepsi sonucun doğru çıktığını söylüyor.

Belki de sonuç doğru çıkmasa bile anne adayının, bebeğin cinsiyetini öğreneceği hafta gelene kadar heyecanını bastırması ve merakını biraz hafifletmesi için iyi bir yoldur, ne dersiniz? Gelin bu nasıl yapılıyor, birlikte bakalım.


Yüzük Testi ile Bebek Cinsiyetini Belirleme

Meraklı anne adayı ve yakınları için biraz da eğlenceli olan bu deneyim şu şekilde gerçekleşiyor:

 • Anne adayı sırt üstü yatırılır.
 • Bir ipin ucuna düz bir alyans bağlanıp anne adayının göbeğine sarkıtılır.
 • Yüzüğün sallanışına bakılır.
 • Yüzük sağa sola sallanıyorsa bebeğin cinsiyeti kızdır.
 • Yüzük ileri geri sallanıyorsa bebek erkek olur.

Yüzük ile Cinsiyet Belirleme


Kimileri ise bunu anne adayının karnında değil de daha evlenmemiş kişilerin bile avcunun üzerinde sarkıtarak yapıyor. Bu duruma ek sonuçlar da ortaya çıkabiliyor. Mesela yüzük daireler çizerse bebek kız olacaktır, sonra kendiliğinden ileri geri giderse ikinci bebek erkek olacaktır. Yüzük durursa sahip olunacak çocuk sayısı ikidir gibi değişik sonuçlar ortaya çıkabilir veya ilk çocuğun cinsiyetini belirledikten sonra yüzük durabilir. Bu durumda tek çocuk olacağına yorulur.

Her ne kadar kesin bir sonuç vermese de iyi niyet ve güzel dileklerle yapılan bu geleneksel bebek cinsiyeti belirleme testi, aslında kadınlar arasında bilinen ve yapınca bir şey kaybetmeyiz denilen bir eğlenceye dönüşmüştür. Belki de bu testin yapılması ve söylenen sözler bir enerji oluşturuyordur. Sonucun doğru çıkmasını buna bağlayanlar da var.

Bunun dışında bazı bebek cinsiyeti belirleme yöntemleri daha vardır. gelin bu geleneksel beben cinsiyeti belirleme testlerine de birlikte bakalım.

Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Belirlemek İçin Tıklayınız

Bilgi; Çin Takvimine göre bebeğinizin cinsiyetini hesaplayabilmek zor olduğu için otomatik hesaplama robotu ile içerik desteklenmiştir.

Yüzük ile Cinsiyet Belirleme

Bebek Cinsiyeti Belirleme Yöntemleri

Çin Takvimine göre bebek cinsiyeti belirleme haberimizi ilgili haberler kısmında bulabilir veya site içerisinde aratabilirsiniz.

Bunun dışında başka yöntemler de vardır:

 • Kalp Atışı Testi

Yüzük ile Cinsiyet Belirleme

Eskilere göre anne karnındaki bebeğin kalp atışları dakikada 140 ve üzeri ise bebek kızdır, aşağısındaysa erkektir.

 • Kırmızılahana Testi

Tuhaf bir inanış da budur. Karalahana kaynatılır ve suyuna anne adayının idrarından damlatılır. Su mora dönüşürse erkek, pembeye dönüşürse kız çocuk olacak denir.

 • Sarımsak Testi

Bu da tuhaf inanışlardan biridir. Sarımsak cilde sürülür ve çok fazla koku olup olmadığı ile çabuk geçip geçmediğine bakılır. Koku fazlaysa ve uzun süre kalıyorsa bebeğin erkek, daha hafif bir kokuysa ve çabuk gidiyorsa kız olacağı söylenir.

 • Anahtar Testi

Bu testte ise anne adayına testin yapılacağı yakınları tarafından söylenmez ve anne adayından bir anahtar getirmesi istenir. Anahtar dar ucundan tutularak getirilmişse bebek kız, geniş ucundan tutarak getirilmişse erkek olacaktır.

 • Maya Takvimi

Yüzük ile Cinsiyet Belirleme

Anne adayı ve doğacak çocuğun doğum tarihleri her ikisinde de tek veye her ikisinde de çift ise bebek kız olacak denir, eğer bir tanesi diğerinden farklıysa bebek erkek olacak denir.

 • Sabah Bulantısı

​Anne adayının hamileliğinin ilk üç ayında bulantılar çok ağır ve yoğunsa bebek kız, bulantı az ve hafifse bebek erkek olacak denir.

 • Alt-Üst Testi​

Anne karnında bebek alt kısımdaysa erkek, üst kısımda duruyorsa kız olacak denir.

 • Tatlı-Tuzlu Testi

En bilinenlerden biri de budur. Anne adayı hamileliği süresince canı tuzlu yiyecekleri daha çok çekiyorsa bebeğin erkek, tatlıları aşeriyorsa bebeğin kız olacağı söylenir.

 • Karbonat Testi

Karbonat testinde iki üç yemek kaşığı karbonata anne adayının idrarından biraz dökülür. Kabarcıklar üste çıkıyorsa bebeğin erkek, karbonattaki reasksiyon küçük çaplı olduysa bebeğin kız olacağı söylenir.

 • Sivilce Testi

Anne adayının cildinde fazla sivilce varsa bebeğin kız olacağı söylenir.

 • Meme Başı Testi

Yüzük ile Cinsiyet Belirleme

Anne adayının meme başı çok koyu ise bebeğin erkek, açık renkse veya değişiklik olmadıysa bebeğin kız olacağı söylenir.

 • Yüz Şekli Testi

​Anne adayının yüzü yuvarlak bir şekil almışsa bebek kız, yüz şeklinde değişiklik yoksa veya ince, uzun bir görünüm varsa bebek erkek olacaktır.

 

Geleneksel Bebek Cinsiyeti Belirleme İnanışları

Testler dışında bir de bazı inanışlar vardır. Gelin bunlardan bazılarına bakalım.

- Anne adayının başına biri o görmeden tuz attığında anne adayı ilk olarak burnunu ellerse erkek, ağzını ellerse kız bebeği olacaktır.

- Hamile birine erkek bebek ilgi gösteriyorsa karnındaki bebeğin kız olacağı söylenir.

- Anne adayının göbeği kavun gibi uzun duruyorsa erkek, basket topu gibi duruyorsa kız bebeği olacak denir.

- Sol göz kapağını aşağı çektiğinde anne adayının göz kapağında v şeklinde bir damar yapısı görünüyorsa bebeğinin kız olacağı söylenir.

- Hamile kalınan zaman tam olarak biliniyorsa bu ilişki esnasında ateşli davranan kimse onun cinsiyetinde bebek olacağı söylenir.

- Anne adayı üst taraftan kilo alıyorsa oğlu, alt taraftan kilo alıyorsa kızı olacağı söylenir.

- Anne adayının göğüsleri büyüdüyse oğlu, büyümediyse kızı olacağı söylenir.

- Birisine elini gösterdiğinde anne adayının avuç içi yukarı bakıyorsa erkek bebeği, aşağı bakıyorsa kız bebeği olacak denir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
339
90
380
46
147
362
231
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.