Yıldırım Demirören Kimdir

Demirören şirketlerinin sahibi Yıldırım Demirören, 1964 yılında İstanbul’da, Erdoğan Demirören ve Tulin Demirören’in çocuğu olarak dünyaya geldi. Tayfun ve Meltem adından iki de kardeşe sahip.
Yıldırım Demirören Kimdir

Yıldırım Demirören Biyografisi

Yıldırım Demirören eğitim hayatına doğduğu şehir İstanbul’da başladı ve ilkokul, ortaokul, lise eğitimlerini burada devam ettirdi. Ailesinin de yardımı ile daha sonra Leysen Amerikan Okulu’na giden Demirören, buradaki eğitim hayatını da tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı.

Yıldırım Demirören, 1991 yılında Revna Demirören ile dünya evine girdi ve bu evlilikten 3 çocuk sahibi oldu.

Yıldırım Demirören’in Kulüp Kariyeri

yıldırım demirören tff başkanı

Yıldırım Demirören iş hayatının yanı sıra, Beşiktaş Kulübü’nde yöneticilik görevinde bulundu. Belli bir dönem sadece yönetici bazında görev alan Demirören, 2004 yılında o dönemin Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili’nin görevinden ayrılmasıyla beraber başkanlığa adaylığını koydu. Sandıktan çıkan sonuç ile en yakın rakibine 162 oy fark atarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı oldu.

2004 yılından 2012 yılına kadar Beşiktaş’ın başkanlığında 3 dönem üst üste kalan Yıldırım Demirören, aynı dönem Türkiye Futbol Fedarasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın görevinden ayrılması ile beraber TFF başkanlığına aday oldu. Bu süreçte kulübünden ayrılan Demirören, ardından TFF Başkanı seçildi. 2017 itibariyle aktif olarak TFF Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

 

NeOldu.com / Enes Som

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.