Yalçın Akdoğan Kimdir? Siyasi Hayatı Hakkında Bilgi

Eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 22 Eylül 1969'da Üsküdar'da doğmuştur. Yalçın Akdoğan hakkında daha ayrıntılı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Yalçın Akdoğan Kimdir? Siyasi Hayatı Hakkında Bilgi

22 Eylül 1969 yılında İstanbul Üsküdar'da dünyaya gelen Yalçın Akdoğan, Bilecikli Fatma ve Trabzonlu Reşit Akdoğan'ın ikinci çocuğudur. Çocukluk yıllarını Pendik'te geçiren Akdoğan, şimdilerde evli ve 4 çocuk babasıdır. Eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi'nde, yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümü'nde ve doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümü'nde tamamladı.

Kariyeri ve Siyasi Hayatı

Yalçın Akdoğan Kimdir? Siyasi Hayatı ve Kariyeri Hakkında Bilgi

Türk siyasetçi, gazeteci ve yazar olan Yalçın Doğan, 62., 63. ve 64. Türkiye hükümetlerinde Başbakan Yardımcılığı görevini yürütmüştür (2014-2016). Gazetecilik kariyerine Milliyet Gazetesi'nde staj yaparak başladı ve sonrasında Yeni Zemin dergisini ve İç Anadolu gazetesini çıkarmıştır. Yeni Şafak ve Star gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazarlık yapan Yalçın Aydoğan, daha sonra Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği görevlerinde bulunmuştur. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulu'nda ders vermiştir. 2014 yılında Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 62. Türkiye Hükûmetinde Başbakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Şimdilerde ise sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesidir.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.