X, Y ve Z Kuşakları Nedir & Nesilden Nesile X, Y ve Z Kuşakları!

X, Y ve Z Kuşakları Nedir & Nesilden Nesile X, Y ve Z Kuşakları!
11.10.201816:57

İnsanlar genel olarak doğduklarında en iyi nesle sahip olduklarını ve hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmadığını düşünürler.. Bizde sizler için bu içeriğimiz gelmiş geçmiş en iyi ve en farklı nesilleri bir araya getirdik. X, Y Z kuşağı ve daha öncekiler...

Haber güncelleme tarihi 14.02.2020 10:02

Tarih Kokan ve Unutulmayan Nesiller

Her kuşaktan insanlar daima kendi nesillerini savunurlar. Başka bir neslin insanı ile karşılaştıklarında genel olarak olumsuz bir tavır takınırlar. Bunun en büyük sebeplerinden biri kendi nesillerine olan aşırı sevgiden kaynaklanmaktadır. Gelin şu kuşaklara hep birlikte göz atalım... 

Bu içeriğimizde x, y, z kuşağı analizlerini bulabilirsiniz. Sizlerin merak ettiği x, y, z kuşağı nedir?, x, y, z kuşağı özellikleri nelerdir?, x, y, z kuşakları hangileridir?, x, y, z kuşakları ne anlama gelir? gibi soruların cevaplarını araştırdık ve derledik.

xyz-kusagi.jpg


1. Gelenekselci Kuşak

Gelenekselciler, 1900-1945 yılları arasında doğan insanlardan oluşan kuşaktır. Yaşayan en eski nesil olarak gösterilirler. Bu nesilde doğan insanların sayısı ne yazık ki günümüzde hızla azalmakta. Gelenekselciler, 2 Dünya Savaşı, Kore Savaşı görmüştür. Ayrıca radyo bebekleri olarak bilinirler. Çünkü o zamanlarda radyonun yeni çıktığı ve çok popüler olduğu bilinmektedir.

gelenekselciler.jpg


2. Bebek Patlatıcı Nesil

Baby Boomers, 1946-1964 yılları arasında doğmuş olan insanlardan oluşur. Bu nesile Bebek Patlatıcılar denir. Çünkü II. Dünya Savaşı'nın sona ermesinden hemen sonra dünyaya gelmişlerdir. 1946 yıllarında hemen hemen her evin bir bebeği olduğu ve bu bebeklerin lakaplarının da bebek patlatıcıları olduğu söylenir. Ebeveynleri gibi, bebek patlatıcıları da, Sivil Haklar Hareketi, Rusya ile Soğuk Savaş ve Vietnam Savaşı gündemi içerisinde büyümüştür. Bu savaşlar onları 1970'lerde barışsever bir yenilikçiliğe dönüştürmüştür.

bebek-patlaticilari.jpg


3. X Kuşağı Nesli

1965 ile 1980 yılları arasında dünyaya gelen bu insanlar, X Kuşağı olarak bilinir.. Genel olarak boşanma süreçlerinin yaşandığı bu zamanlarda çocuklar anneleriyle birlikte yaşadı. Eğitimin çok da önem verilmediği bu yıllarda ufak bir diplomanın getirisi oldukça fazlaydı. Ekonomik alanda zor günler geçiren X nesli unutulmayan nesiller arasında yer alır.

x-nesli-001.jpg


4. Y Kuşağı Nesli (Millennials)

Belki de herkes tarafından en çok nefret edilen nesildir. Millennials 1981 - 1998 yılları arasında doğmuş insanlardır. Aynı zamanda diğer bir adı da Y Kuşağı olan bu nesil eğitim alanında oldukça yüksek seviyededir. Teknolojiyi destekleyen çağdaş bir toplum örneği olan Millennials nesli neden sevilmiyor anlamış değiliz. Bu kuşağın bir özelliği de bir çok teknolojiyi kısa sürede yaşamasıdır. Bu hızlı değişime ayak uydurmak her neslin harcı olmasa gerek :)

millennials.jpg


5. Z Kuşağı Nesli

Z Nesli, 1999'dan sonra doğan nesildir. Z Kuşağı olarak da bilinen bu nesil hakkında net bilgiler veremiyoruz. Çünkü daha çok yeni bir nesildir. Şu bir gerçek ki daha da hızlı bir teknolojik değişim yaşayacakları ortada. Uyum sağlamada Y kuşağını geçerler mi yoksa gerilerinde mi kalırlar bunu zaman gösterecek.

z-nesli.jpg


Önerilen İçerik;

► 3 Dünya Savaşı Çıkarsa Yaşanması Muhtemel Korkunç Olaylar

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
148
43
155
43
148
147
42
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.