Vedat Kibar Kimdir? Vedat Kibar'ın Hayatı ve Biyografisi

Vedat Kibar, 13 Şubat 1970'da Hopa'da doğmuştur. 25. Dönem AK Parti Artvin Milletvekili adayı Vedat kibar hakkında bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz
Vedat Kibar Kimdir? Vedat Kibar'ın Hayatı ve Biyografisi

Vedat Kibar, 13 Şubat 1970 yılında Hopa'da doğmuştur. 1993 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra, 1998 yılına kadar özel sektörde Muhasebe Uzmanı ve Mali İdari İşlerden Sorumlu Yönetici olarak Ankara ve İstanbul'da çalışmıştır. 1998 yılında kendi Mali Müşavirlik bürosunu kurmuş, İstanbul Üniversitesi tarafından sunulan eğitim programını başarıyla tamamlayarak Kamu Gözetimi Kurumu'ndan Bağımsız Denetçi sertifikası almıştır.

Vedat Kibar, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Delegesi, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) üyesi ve İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca, İstanbul Hopalılar Derneği, Artvinliler Vakfı ve Artvinliler Hizmet Vakfı üyesi olan Vedat Kibar, evli ve üç çocuk babasıdır.

Siyasi Hayatı

Vedat Kibar Kimdir?

2004 yerel seçimlerinde Ak Parti İstanbul Sultanbeyli İlçesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilen Vedat Kibar, 2004-2009 yılları arasında İstanbul Sultanbeyli Belediyesi'nde Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak hizmet vermiştir. Ayrıca, 2009 Mart yerel seçimlerinde yeniden seçilerek Ak Parti Sultanbeyli İlçesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olmuştur.

2009-2014 dönemi boyunca Kibar, İstanbul Sultanbeyli Belediye Meclis 1. Başkan Vekili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu Başkan Vekili, Sosyal Hizmetler ve Halkla İlişkiler Komisyonu Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi olarak farklı görevlerde bulunmuştur.

Vedat Kibar ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 25. dönem Artvin milletvekili adayı olmuş ancak meclise girememiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.