Uyku Pozisyonlarına Göre Karakter Analizi

Uyku Pozisyonlarına Göre Karakter Analizi
26.07.201510:33

Hastayken, mutluyken, üzgünken ya da stresliyken, her bir durumda farklı pozisyonlarda uyuduğunuzun farkında mısınız? Detaylar haberimizde..

Haber güncelleme tarihi 10.05.2020 20:42

Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda bireylerin yatış pozisyonlarının güncel ruh hallerini yansıttığı ortaya çıktı. Araştırmalara göre temelde altı ayrı yatış pozisyonu bulunuyor. Bunlar sırt üstü, yüz üstü, fetus, yana dönük , kütük ve sırtüstü ve kollar başın üstünde yatış pozisyonlarıdır. Peki tüm bu yatış şekilleri anlamı nedir?bizi nasıl yansıtıyor hep birlikte görelim.

uyku-sekliniz-kisiliginizi-ele-veriyor.gif


1. Fetus – Cenin Yatış Pozisyonu 

Cenin pozisyonu anne karnındaki bebeklerin duruş şekli ile aynıdır. Ayaklar karın boşluğuna doğru çekilir, yana doğru yatılır. Kadınlar bu pozisyonu erkeklerden daha çok kullanır.

Uyku hali bu şekilde olan bir kimse, saldırgan ve agresif kişiliğe sahip olurken içlerinde yoğun bir duygusallık belirtisi gösterdiği belirtilmektedir. Utangaç ve çekingen oldukları kadar zaman geçtik de samimiyet kurabildikleri gözlemlenmiştir. Kıvrılarak yatmak aslında bilinç altındaki rahatlama anlayışının bir dışa vurumudur.

cenin-yatisi


2. Sırt Üstü Yatış Pozisyonu

Vücut sırt üstü, kollar yanda serbest bırakılarak yatma pozisyonudur. Sağlık açısından olumsuz bir yanı olmamakla birlikte horlama ya da nefes darlığı gibi sorunlara sebebiyet verebilir.

Bu uyuma şekli, genelde sessiz, sakin, içine kapanık ve çekingen kişilerde görülür. Aynı zamanda vakur, az ve öz konuşan, ketum kişiler olarak nitelendirilirler. Gösterişten uzak ama yüksek hayat standartlarını hedeflerler. 

sirt-ustu-yatis


3. Yüzü Koyun Yatış Pozisyonu

Mide üzerine yatış, kollar yanda veya yastık üzerinde baş ise sağa ya da sola çevrili yatış pozisyonudur. Bel ve boyun ağrılarına müsait bir yatış şeklidir.

Yüzü koyun yatış şeklinin bir başka adı serbest düşüştür. Adından da anlaşılacağı üzere bu pozisyonu kullanan kişiler, girişken ve aktiflerdir. Kendilerine aşık olan bu kimseler aynı zamanda oldukça egoistlerdir. Baştan savma yaşamayı severler. Eleştiriye açık değillerdir.

yuzu-koyun-yatis


4. Yana Dönük Yatış Pozisyonu

Yana dönük yatış pozisyonunun iki ayrı şekli vardır. Bunların en sık görüleni olan ise kollar yanda dik yatış şeklidir. Sağlık açısında bir zararı bulunmazken karakter analizi olarak bu uyuma şekli bize bireylerin rahat, kalabalıktan çekinmeyen, sosyal insanlar olduğunu anlatır.

yana-donuk-yatis


5. Sırtüstü ve Kollar Başın Üstünde Yatış Pozisyonu

Deniz yıldızı adı verilen uyku pozisyonunda uyuyan insanlar, iyi bir dinleyici ve güvenilir arkadaşlardır. Başkalarına yardım etmekten hoşlanırlar fakat ilgi odağı olmak istemezler. Çok fazla ilgiyi sevmezler. Bu pozisyonda uyuyanlar, yatarken nefes problemi yaşarlar ve uyku esnasında horlarlar.

sirtustu-ve-kollar-basin-ustunde.jpg


6. Kütük Yatış Pozisyonu

Her iki kolunda aşağıda olduğu uyuma şeklidir. Bu pozisyonda uyuyan insanlar, uysal ve dışa dönüktürler. Bu insanların en zayıf noktaları etrafındaki insanlara çok kolay güvenirler.

kutuk-yatis-pozisyonu.jpg

Önerilen İçerik; İyi Bir Uyku İçin Yapılması Gerekenler

Neoldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
102
21
75
21
9
58
9
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.