Uğur Işılak Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem İstanbul Milletvekili olan Uğur Işılak, 1971 yılında Almanya'nın Neviges şehrinde doğmuştur. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Arife’dir.
Uğur Işılak Kimdir

Uğur Işılak Biyografisi
Uğur Işılak'ın Eğitim ve Çalışma Hayatı  


İlk, orta ve lise tahsilini Almanya’da tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti.
Halihazırda Konya/Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde öğrenimine devam etmektedir. Aslen Ankara / Şereflikoçhisarlıdır.
 1987 yılından itibaren profesyonel olarak müzik hayatına başlayan Işılak, yaklaşık 30 yıldan bu yana Türkiye, Avrupa, Amerika, Avustralya ve Orta Asya’da bini aşkın kültür ve sanat etkinliğinde yer aldı. 20’nin üzerinde albüm çalışması yaptı. 

Bunların arasında Necip Fazıl Kısakürek, Mehmet Akif Ersoy, Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim ve bin yıllık edebiyat tarihimizde yer alan önemli şair ve ozanlardan sadeleştirme yaparak  derlediği ve bestelediği onlarca eserden oluşan albümler bulunmaktadır. Yaptığı kültürel çalışmalar sayesinde birçok ödüle layık görüldü.

TRT, ATV, 360tv başta olmak üzere birçok ulusal kanalda kültür-sanat programları yaptı ve hala TV programlarına devam etmektedir.

Ayrıca 2002 yılında “Haydi Anadolu”, 2008 yılında “Her şey Türkiye İçin”, 2014 yılında “İnandık Hakka” ve “Dombra” eserlerini Ak Parti seçim müziği olarak hazırladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem İstanbul Milletvekili olan Uğur Işılak, 26. Dönem seçimlerinde meclise girememiştir. 

Işılak, evlidir.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.