Uğur Bayraktutan Kimdir? | CHP Eski Artvin Milletvekili ve Hukukçu Biyografisi

Artvin doğumlu deneyimli siyasetçi Uğur Bayraktutan, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, CHP Artvin Milletvekili olarak 25. ve 26. Dönemlerde TBMM'de görev yapmıştır. Aynı zamanda avukatlık yapmış ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif roller üstlenmiştir.
Uğur Bayraktutan Kimdir? | CHP Eski Artvin Milletvekili ve Hukukçu Biyografisi

Uğur Bayraktutan, 1965 yılında Artvin'de doğmuştur. Eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlayarak avukatlık mesleğine adım atmıştır.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Artvin Şubesi'nde kurucu üye olarak yer almış ve Artvin Barosu Yönetim Kurulu'nda görev yapmıştır.

Türk siyasi hayatında etkin bir rol oynayan Bayraktutan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adına 24. Dönemde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi olarak hizmet vermiştir.

25. ve 26. Dönem Milletvekili olarak da CHP Artvin Milletvekili olarak meclise giren Bayraktutan, evli ve iki çocuk babasıdır.

 İçerik Üreticisi
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.