Tufan Köse Kimdir

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili olan Tufan Köse, 1 Ocak 1967'de Çorum'da doğmuştur. Babasının adı Köksal, annesinin adı Nezaket'tir.
Tufan Köse Kimdir

Tufan Köse Biyografisi

Tufan Köse’nin Eğitim ve Çalışma Hayatı

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra serbest avukat olarak çalıştı. Avukatlığının devamı boyunca bir çok sivil toplum örgütünün aktif üyeliğini yaptı. Çağdaş Hukukçular Derneği kuruculuğu ve şube başkanlığı görevinde bulundu.

 

Tufan Köse’nin Siyasi Hayatı

Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisinde  kurultay delegeliği yaptı. 2008 yılında ve 2010 yıllarında iki kez Cumhuriyet Halk Partisi Çorum il başkanlığına seçildi. 2011 yılında milletvekili aday adayı olmak için Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. 3 Nisan 2011 günü CHP Çorum il örgütüne  kayıtlı 7.000’ e yakın üye ile yapılan parti içi önseçimde 1.sıraya geldi. 12 Haziran 2011’de yapılan milletvekilliği genel seçimlerinde 24.dönem Çorum milletvekili olarak TBMM’ye katıldı. TBMM’de Cumhuriyet Halk Partsini İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi olarak temsil etti.

Tufan Köse, 25.ve 26. Dönemde yapılan seçimlerde yeniden  Çorum Milletvekili olarak meclise girdi.

Köse, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.