Tıp Bayramı Sözleri, Tıp Emekçilerini Duygulandıracak Sözler

Tıp Bayramı Sözleri, Tıp Emekçilerini Duygulandıracak Sözler
12.10.202118:27

Doktorlara güzel sözler, tıp bayramına özel sözler, tıp emekçilerini duygulandıracak sözler burada.

Haber güncelleme tarihi 12.10.2021 18:27

14 Mart Tıp Bayramı Sözleri

Doktorlara güzel mesajlar, doktora övgü dolu sözler, esprili tıp bayramı mesajları, tıp bayramı mesajları resimli, tıpla ilgili güzel sözler, 14 mart tıp bayramı sloganları, 14 mart tıp bayramı mesajları görselleri ve 14 mart kutlama mesajları ziyaretçilerimiz için hazırlandı.

İşte 14 Mart Tıp bayramına özel 10 söz;

1. Bebeklikten son nefesimizi verdiğimiz ana kadar yaşamın kutsallığını anımsatan tüm sağlık emekçilerinin gününü kutlarım.

2. Yüce gönüllü tüm doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın, personelimizin ellerinden öperim. Gününüz kutlu olsun.

3. 14 Mart tıp bayramı tüm sağlık çalışanları için kutlu olsun.

4. Karşılaştığınız türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleğinizin icrasında yurttaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayretiniz bizler için iftihar kaynağıdır. Bu vesileyle size minnet ve şükran duygularımı ifade etmeyi bir görev sayar, 14 Mart Tıp Bayramınızı içten duygularımla kutlarım.

5. Beni Türk hekimlerine emanet edin. Atatürk

6. İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm Sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

7. Ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan Tüm Sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

8. Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım.

9. 14 Mart 1827’de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı’daki Tulumbacıbaşı Konağı’nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.

10. 14 Mart, aynı zamanda direnişin de sembolüdür. En zor zamanlarda dahi sorumluluk almaktan çekinmeyen tüm sağlık emekçilerinin bayramını kutlarım.

Tıp Sözleri

Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. (Hz. Muhammed s.a.v) tüm sağlık birimlerinin 14 Mart tıp bayramını kutlarım.

Cerrahından hasta bakıcısına dek bir insanın hayata tutunması adına kendinden ödün veren sağlık emekçilerine bin selam olsun.

Büyük sorunlarla baş etmeye çalışan sağlık personelinin sadece 14 Mart zamanlarında değil, tüm sene boyunca hatırlanması dileğiyle.

Büyük bir fedakârlıkla çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. İyi ki varsınız.

1950’li-1960’lı yıllarda 14 Martlarda Tıp Fakülteleri’nin öğrenci dernekleri tarafından bir dergi çıkartılması gelenek haline gelmişti. Bu dergilerde öğrencilerin ve hekimlerin sorunları ön plana çıkartılıyordu. 1960 tarihli bu derginin kapağında da fakülte dersleriyle boğuşan tıp öğrencisi karikatürize edilmiş.

14 Mart Tıp Bayramı Sözleri

Tıp mensuplarının Tıp Bayramını en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

En karanlık anımızda bize umut olan sağlık personellerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.

Bir yerde doktor varsa, yaşam ve umut vardır. Varlığınıza minnettarız. Gününüz kutlu olsun.

Meşakkatli mesleğimizi insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan tüm fedakâr sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Aldığımız her nefesi borçlu olduğumuz doktorların bayramını kutlarım.

İlk kutlama, 1919 yılının 14 Mart’ında işgal altındaki İstanbul’da gerçekleşmiştir. O gün, tıbbiye 3. sınıf öğrencisi Hikmet Boran’ın önderliğinde, tıp okulu öğrencileri işgali protesto için toplanmış ve onlara devrin ünlü doktorları da destek vermişti. Böylece tıp bayramı, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başlamıştır.

Tıp bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.

Sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere, tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.

Sağlık çalışanlarından Allah razı olsun, günleri kutlu olsun.

Bize umudun varlığını anımsatan doktorların daha iyi koşullarda çalışması dileğiyle.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulacağı günler dilerim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

En onurlu eylem, bir insanın hayatına dokunmaktır. Kurtardığınız nice can için size minnettarız. Gününüz kutlu olsun.

14 Mart Tıp Bayramı Sözleri

Daha iyi koşullarda sağlık hizmeti yürütebilmek için kar kış demeden çalışan sağlık personelini saygıyla selamlıyorum.

14 Mart Tıp Bayramı mesajları ile sevdiklerinizi hatırladığınız dile getirip , onları mutlu edebilirsiniz. Haberimizden en güzel Tıp Bayramı mesajlarına ve tarihçesine ulaşabilirsiniz.

Bu 14 Mart, sağlık çalışanlarına karşı gerçekleşen şiddet olayları için bir artık bir son olsun.

Yalnızca doktorlar, bir hastalığı tedavi etmenin, hayatlarımıza sağlık getirmenin ve bütün umudumuzu kaybettiğimizde yanımızda olmanın sihirli güçleriyle donatılmışlardır. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutlarım.

Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. (Hz. Muhammed s.a.v) tüm sağlık birimlerinin 14 Mart tıp bayramını kutlarım.

Beni Türk hekimlerine emanet edin. (Mustafa Kemal Atatürk) 14 mart tıp bayramınız kutlu olsun.

Zor koşullarda, üstelik baskı ve stres altında çalışan tüm sağlık personelinin bu özel gününü selamlıyorum.

14 Mart Tıp Bayramı Sözleri

Hayatımızı emanet ettiğimiz sağlık emekçilerine bu özel günlerinde şükranlarımı sunuyorum.

Tüm acil sağlık çalışanlarının ve sağlık personelinin 14 mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Hayatımızın her alanında yanımızda olan çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. İyi ki varsınız.

Tıp alanının her safhasında mesai harcayan tüm tıp emekçilerimizin bayramını kutluyorum.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.