Aşk Acısı Çektikten Sonra Tekrar Aşık Olabilmenin 10 Yolu

Aşk Acısı Çektikten Sonra Tekrar Aşık Olabilmenin 10 Yolu
11.10.201815:30

Biten ilişkilerin ardından bir süre artık sevemeyeceğimiz ya da sevilemeyeceğimiz hissine kapılırız. Aslında kendimize biraz zaman ayırabilmeyi başarabilirsek sağlıklı ilişkiler kurabilmemiz asla imkansız olmaz.

Haber güncelleme tarihi 14.04.2022 13:51

Biten Bir İlişkinin Ardından Tekrar Aşık Olabilmenin Yolları

Zor bir ilişkinin ardından yeniden sevmek zordur olur. Bunu hepimiz yaşadık. Hayal kırıklığına uğrayınca sevmekten vazgeçebiliriz. Fakat tekrar sevmeyi veya aşık olmayı reddedersek hayattaki güzel şeyleri de gözden kaçırmış oluruz. Bu listede tekrar sevebilmenin 10 yolunu sıralayacağız.

Tekrar Aşık Olabilmenin Yolları;

10. Kalp Kırıklıklarınızı Geçmişte Bırakın

kalp-kirikliklarini-gecmiste-birak.jpg

Unutmak zor olsa da, karşınıza çıkan her insanda aynı kalp kırıklığını yaşayacaksınız diye bir kural yoktur. İlk olarak yapmanız gereken bu güvensizlikten sıyrılmaktır. Gerçek şu ki; geçmişte kalbinizi kıran kişi şu anda size hiçbir şey sunmuyor, neden geleceğinizi şekillendirmesine katkı sağlıyorsunuz ki?


9. Evrene Güvenin

evrene-guven.jpg

Ya bu hayatın sizin için daha iyi planları varsa? Bu yüzden evrenin adaletine güvenmenizde fayda var. Kazandığımız özgüvensizlik ile değiştiremeyeceğimiz geçmişe takılı kalırsak hiçbir şeyi yoluna sokamayız. Şanssız olduğumuz düşünüp umutsuzluğa sürüklenmemeliyiz. Hayatın her anında bizi üzecek olaylar yaşadığımız gibi mutlu olabileceğimiz şeylerde yaşarız.


8. Ders Çıkarın 

dersini-al .jpg

Gerçek şu ki tekrar ayağa kalkabilmeniz için önce dibe vurmalısınız! Tekrar sevebilmek için kalp kırıklıklarınızın size neler kattığını farketmekle başlayabilirsiniz. Belki de sezgilerinize güvenmeyi ve kendinizi çok sevmeyi öğrenmişsinizdir. Bir ilişkide nasıl davranmanız gerektiğinizi ve çizgilerinizi belirleyen. Önceki ilişkilerinizden dersler çıkarın. Geçmiş hatalarınızdan ders çıkarmak, aşkın kırıntısından ziyade hakettiğiniz mutluluğu bulabilmenizin tek yoludur.


7. Acınızı ve Kızgınlığınızı Unutun

acini-ve-kizginligini-unut.jpg

İncindiğinizde, sizi üzen kişiye karşı nefretinizi sıcak tutan davranış ve düşüncelerden uzak durun. Unutmayın, karşınızdaki kötü biri değildi. Çünkü onda zamanında sevecek bir sürü şey bulmuştunuz. Birinin size göre uygun olmaması onun kötü veya nefret edilecek biri olduğunu göstermez.


6. Kalbinizi Kapatmak Sizi Mutlu Etmez

kalbini-kapatmak-seni-mutlu-etmez.jpg

Bazı noktalarda çizgilere ve duvarlara sahip olmak her zaman avantaj olsa da kendinizi tamamen kapatma durumu da asla sağlıklı değildir. Sevgiye karşı olumsuz bir bakış açısı getirmek sizi pişman ve mutsuz edecektir. 


5. Kendinize Karşı Dürüst Olun

durust-ol.jpg

Bazen zamanlama, korku ve güvensizlik kendinize yalan söylemenize neden olabilir. Neyin yanlış gittiğine dair kendinize karşı dürüst olmayı başarırsanız iyileşmeniz kolay olur. Bu durumu karakterinize oturttuğunuz zaman gelecekte yapabileceğiniz hataları önleyebilmiş olursunuz. 


4. Aşk Her Zaman Risklidir

ask-her-zaman-risklidir.jpg

Birinden hoşlanmaya başlamak veya aşık olmak her zaman riskli bir durumdur. Asla garantisi olmayan bir hayat var önünüzde. Bazen risk almak mutlu olmanın tek yolu olabilir.


3. Acele Etmeyin

acele-etmeyin .jpg

İyileşmek için biraz kendinize zaman vermelisiniz. Yeni birini tanımaya çalışmadan önce kendinizi tanımayı öğrenin. Eski ilişkinizde yaptığınız hataları tekrarlamamak için eksi yönleriniz üzerinde uzun uzun düşünün. Zaten yeni birine hazır olacağınız zamanı kalbiniz çok iyi biliyor.


2. Karşılaştırmaktan Vazgeçin

karsilastirmaktan-vazgec.jpg

Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmak veya hayatınıza yeni girecek adayları eski sevgilinizle karşılaştırmak sadece anın tadını çıkarmanızı engelleyecektir. İnsanları ilk görüşte yaftalamanın bir kitabı kapağına göre yargılamaktan farkı yoktur. Her birimiz kendi yolumuzdan yürüyoruz ve karşımıza çıkacak her insan çok farklı olacaktır.


1. Unutma ki Sen Çok Güzelsin

unutma-ki-sen-cok-guzelsin.jpg

Önce kendinizi düşünmek bencillik değildir. Hayatınızda her şey yolunda olduğu zaman bir ilişki güzel devam edecektir, bu yüzden öncelikle kendi hayatınızı sevmekle başlamalısınız. Neye layık olduğunuza karşınızdaki kişi değil, ancak siz karar verebilirsiniz.


Önerilen İçerik; Erkeklerin Aşk Hayatında Yaptığı 10 Hata!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
252
2
50
2
23
3
300
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.