Tarihi Filmler - IMDb Puanına Göre En İyi Tarihi Filmler

Tarihi Filmler - IMDb Puanına Göre En İyi Tarihi Filmler
15.08.201518:06

Gösterişli dekorlar tasarımları ve kostümleri ayırt edici özellikleri arasında yer alan tarihi filmlerde, tarihi, dini ya da edebi hikayeler anlatılmaktadır.

Haber güncelleme tarihi 13.09.2020 09:16

Tarihi Filmler – IMDb Puanına Göre En İyi Tarihi Filmler

Senaryosu ve tarihi kurgusuyla dünyada ses getirmeyi başarmış tüm zamanların en iyi tarihi filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan filmler, en yüksek IMDb puanlarına sahip tarih temalı yapımlardır. Kah ağlatan kah güldüren en iyi tarihi filmleri sıralıyoruz.

Tarihi filmler;

35. Cleopatra (1963) IMDb: 7.0

Tarihi Filmler

Dört Oscar aldığı ve o yıl ABD'de en çok brüt gelir kazanan film olduğu halde, yapımcısı olan Fox filmden çok az kar sağlamıştır. Aslında iki milyon dolar olan bütçesi, yapım zorlukları yüzünden inanılmaz biçimde artıp 44 milyona ulaşmıştır. Filmin ilk kurgusu altı saat sürüyordu. İlk gösterim için dört saate, dağıtım için üç saate düşürülmüştür. 

Tür: Romantik, Tarihi

FRAGMAN


34. Elizabeth (1998) IMDb: 7.4

Tarihi Filmler

İngiltere'nin bakire kraliçesi bu filmle beyaz perdeye taşındı. Film kostümlü dramların iktidar sahibi kadınları öne çıkarma konusunda başarılı olabileceğini ortaya koydu. Kapur ve Blanchett'ın versiyonunun başarısı, 2007 tarihli devam filmi Elizabeth: The Golden Age'e ilham verdi.

Tür: Dram, Tarih

FRAGMAN


33. Howards End (1992) IMDb: 7.4

Tarihi Filmler

İngiltere'de 20. yüzyıl döneminde geçen film sosyal ve ekonomik farklı katmanlardaki insanların hayatlarını anlatmaktadır. 1992 yapımı film zamanında 9 dalda Oscar adayı olmuştur.

Tür: Dram, Komedi, Tarihi

FRAGMAN


32. Hayatımın Maçı (2005) IMDb: 7.4

Tarihi Filmler

The Greatest Game Ever Played ismiyle gösterime giren “Hayatımın Maçı” filmi, Bill Paxton yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Shia LaBeouf, Stephen Dillane, Elias Koteas ve Josh Flitter rol almaktadır. Hayatımın Maçı filminin konusu; ailesi ve çevresi tarafından kabul görülmeyen başarılı gol oyuncusu Francis Ouimet’in idolü Harry Vardon’nun izinden gidişini anlatmaktadır. Her ikisi de verdiği mücadele işe yeteneklerini sergilemektedir.

Tür: Dram, Tarihi

FRAGMAN


31. Gelibolu (1981) IMDb: 7.4

Tarihi Filmler

Gallipoli ismiyle gösterime giren “Gelibolu” filmi, Avustralyalı yönetmen Peter Weir tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Dramatik savaş dolu sahnelere yer veren film, Tell England romanından sinemaya uyarlanmıştır. Gelibolu filminin konusu; Birinci Dünya Savaşı’nda Türk askerlerine karşı yenik düşen düşman askerlerinden iki Avustralyalı genci konu etmektedir. ANZAC birlikleri arasında katılan Frank ve Archy, tamamen macera için katıldıkları bu savaşın ağır gerçekleriyle yüzleşecektir.

Tür: Dram, Tarihi, Savaş

FRAGMAN


30. New York Çeteleri (2002) IMDb: 7.5

Tarihi Filmler

Gangs of New York ismiyle gösterime giren “New York Çeteleri” filmi, Martin Scorsese yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Bir Herbert Asbury’nin romanından sinemaya uyarlaman filmin başrollerinde “Leonardo DiCaprio, Cameron Diaz, Liam Neeson ve Daniel Day-Lewis” rol almaktadır. New York Çeteleri filminin konusu; 1800’lü yıllarda ABD’nini Manhattan eyaletinde şiddetli çatışmalara konu olan iki çeteyi anlatmaktadır.

Tür: Dram, Tarihi, Aksiyon

FRAGMAN


29. Sefiller (1998) IMDb: 7.5

Tarihi Filmler

Les Miserables ismiyle gösterime giren “Sefiller” filmi, Victor Hugo’nun 1862 tarihinde kaleme aldığı romanından sinemaya aktarılmıştır. Tom Hooper yönetmenliğinde çekilen filmin yapımı Working Title Films, dağırımı Universel Pictures tarafından yapılmıştır. Sefiller filminin konusu; 19. yüzyıl Fransa’sında yaşanan olaylar zincirini anlatmaktadır. Yeni bir hayat kurmak isteyen Jean Valjean, cezaevinden tahliye edilmiştir. Müfettiş Javert’in peşini bırakmadığı adam, kızı Cosette ile ilgilenmeyi kabul edecektir. Fransız Devrimi’nde geçen film, ihtilalin karanlık yüzünü bir kez daha göstermektedir.

Tür: Dram, Müzikal, Tarihi

FRAGMAN


28. Özgürlük Rüzgarı (2006) IMDb: 7.5

Tarihi Filmler

The Wind that Shakes the Barley ismiyle gösterime giren “Özgürlük Rüzgarı” filmi, İngiliz yapımcı Ken Loach yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 1920’li yılları anlatan film, dönemin sömürge anlayışını filme yansıtmıştır. İngiliz himayesi altında tutulan İrlanda, hala gördüğü eziyetlerin acısını atlatamamıştır. Zulme göz yumanların yanı sıra artık harekete geçilmesi gerektiğini düşünen Damien, bu vahşete bir dur diyecektir.

Tür: Dram, Tarihi, Savaş

FRAGMAN


27. Fury (2014) IMDb: 7.6

Tarihi Filmler

Başrollerini Brad Pitt, Shia LaBeouf, Michael Pena, Jon Bernthal ve Logan Lerman’ın aldığı “Fury” filmi, 2014 yılında beyazperdeye aktarılan heyecan verici savaş filmidir. İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerini konu eden film, 5 askerin 300 düşman askerine karşı savaşmak zorunda kaldığı 24 saati anlatacaktır. Yüzbinlerce insanın hayatını kaybettiği savaştan biran önce zaferle ayrılmak isteyen 5 ABD askeri, Almanya’nın ortasında zırhlı araçlarıyla kalan son Amerikalılar olduklarını öğrenecekler…

Tür: Dram, Aksiyon, Tarihi

FRAGMAN


26. Apollo 13 (1995) IMDb: 7.6

Tarihi Filmler

Lost Moon kitabından beyazperdeye uyarlanan Apollo 13 filmi, 1970’te başarısızlıkla sonuçlanan Ay görevini konu etmektedir. Başrollerinde Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon ve Ed Harris yer almaktadır. Filmin konusu; aya çıkmak için hazırlanan ünlü astronot Jim Lovell, Jack Swigert ve Fred Haise’ın iyi giden görevinin korkunç bir sonla buluşmasını anlatmaktadır. Astronotlar aya varmadan önce oksijen tanklarında patlama meydana gelmektedir. Ölümle burun buruna gelen Apollo 13 ekibi, NASA’nın desteğiyle dünyaya dönmeyi başarabilecek mi?

Tür: Dram, Uyarlama, Tarihi

FRAGMAN


25. The Last Samurai (2003) IMDb: 7.7

Tarihi Filmler

Japonya’nın modernizasyonunu anlatan The Last Samurai filmi, kıdemli kaptan Nathan Algren’in Japonya’dan aldığı teklifi esrarengiz teklifle canlanmaktadır. Japonya tarafından 1870’li yıllarda askeri eğitim için çağrılan kaptan, modern savaş yöntemlerinin inceliklerini anlatmakla görevlendirilecektir. Bir kaza sonucu samuray lideri tarafından kurtarılan Nathan, bir samuray gibi yaşamayı öğrenecektir.

Tür: Dram, Aksiyon, Tarihi

FRAGMAN


24. Malcolm X (1992) IMDb: 7.7

Tarihi Filmler

Ünlü insan hakları savunucusu Malcolm X’in hayatını konu eden film, 1992 yılının Kasım ayında beyazperdeye aktarılmıştır. Yönetmenliğini Spike Lee’nin üstlendiği yapım, biyografi türünde işlenen dini temaları konu etmektedir. Siyahi bir genç olarak dünyaya gelen Malcolm X, zorla hırsızlığa teşvik edilecektir. İlerleyen süre zarfından cezaevine giren genç adam, artık farklı bir yapıya girişecektir. Onu zorlayan güçlere karşı başkaldıran Malcolm X, mükemmel duruşu ve mücadeleci ruhuyla görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Tür: Dram, Tarihi

FRAGMAN


23. 300 Spartalı (2006) IMDb: 7.7

Tarihi Filmler

Frank Miller’ın Termopylae Muharebesi hakkında yazdığı romandan uyarlanan film, Zack Snyder yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 300 Spartalı filminin konusu; Sparta Kralı’nın 300 cesur askeri ile Pers Kralı’na karşı direnişini anlatmaktadır.

Tür: Savaş, Epik, Tarihi

FRAGMAN


22. Unutulmaz Titanlar (2000) IMDb: 7.8

Tarihi Filmler

Remember the Titans ismiyle gösterime giren “Unutulmaz Titanlar” filmi, Amerikalı senarist Noaz Yakin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Spor temalı sahneleriyle ön plana çıkan filmin başrollerinde Denzel Washington, Ryan Hurst, Hayden Panettiere ve Ryan Gosling rol almaktadır. Unutulmaz Titanlar filminin konusu; 1970’li yılların Virgina’sında baş gösteren ırkçılığın, insan hayatlarına olan etkisi ve kişilikler üzerinde ki yönelimlerini konu etmektedir.

Tür: Dram, Tarihi

FRAGMAN


21. Empire of the Sun (1987) IMDb: 7.8

Tarihi Filmler

Empire of the Sun ismiyle vizyona giren “Güneş İmparatorluğu” filmi, J.G. Ballard’ın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanmıştır. Steven Spielberg’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Christian Bale, John Malkovich, Miranda Richardson ve Ben Stiller rol almaktadır. Güneş İmparatorluğu filminin konusu; Şanghay’da yaşayan bir ailenin, İkinci Dünya Savaşı sebebiyle kabusa dönen hayat hikayesini anlatmaktadır.

Tür: Dram, Savaş, Tarihi

FRAGMAN


20. Motosiklet Günlüğü (2004) IMDb: 7.8

Tarihi Filmler

Diarios de Motocicleta ismiyle gösterime giren “Motosiklet Günlüğü” filmi, Walter Salles yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin konusu; Che Guevara ve arkadaşı Alberto Granado’nun 1950’li yıllarda gerçekleştirdiği Güney Amerika gezisini konu etmektedir.

Tür: Dram, Macera, Tarihi

FRAGMAN


19. Birleşen Gönüller (2014) IMDb: 7.8

Tarihi Filmler

Türk sinemasının önemli yapımlarından “Birleşen Gönüller” filmi, Hasan Kiraç yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin oyuncu kadrosunda Hande Soral, Serkan Şenalp, Fikret Hakan, Sema Çeyrekbaşı ve Yağmur Kaşifoğlu rol almaktadır. Birleşen Gönüller filminin konusu; İkinci Dünya Savaşı nedeniyle yolları ayrılan iki insanın aşk dolu hikayesini anlatmaktadır.

Tür: Dram, Tarihi

FRAGMAN


18. Hidden Figures (2016) IMDb: 7.8

Tarihi Filmler

Hidden Figures ismiyle vizyona giren “Gizli Sayılar” filmi, Theodore Melfi yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Oscar ödüllü filmin başrollerinde Taraji P. Henson, Janelle Monae, Kevin Costner ve Octivia Spencer rol almaktadır. Margot Lee Shentterly’in öyküsünü anlatan film NASA’da büyük işlere imza atan 3 siyahi kadın, büyük bir NASA operasyonuna dahil edileceklerdir. Dünya yörüngesinden ayrılan Ameikalı astronot John Glenn komutlarına yardım eden 3 siyahi kadın, tüm dünyayı heyecana boğmayı başarmıştır.

Tür: Dram, Tarihi

FRAGMAN


17. Dunkirk (2017) IMDb: 7.9

Tarihi Filmler

İkinci Dünya Savaşı döneminde yüzbinlerce askerin düşman askerleri tarafından etrafı sarılmıştır. Deniz ile kara arasında sıkışıp kalan askerler, düşman saldırısına karşı çaresiz bir şekilde beklemektedir. Christopher Nolan’ın yönetmenliğini üstlendiği film, Harry Styles, Tom Hardy, Cillian Murphy gibi ünlü oyuncuları bir araya toplamıştır.

Tür: Dram, Tarihi

FRAGMAN


16. Spartacus (1960) IMDb: 7.9

Tarihi Filmler

En iyi Hollywood filmleri arasında yer alan “Spartacus”, Stanley Kubrick yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 1960 yapımlı film, Oscar ödülüne layık görülmüştür. Spartacus filminin konusu; gladyatör olarak yetiştirilen Trakyalı bir kölenin o dönemki rejime karşı verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.

Tür: Aksiyon, Biyografi, Tarihi

FRAGMAN


15. Ying xiong /Hero (2002) IMDb: 7.9

Tarihi Filmler

Ying xiong ismiyle gösterime giren “Kahraman” filmi, Çinli yönetmen Zhang Yimou tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Başrolünü Jet Li’nin oynadığı Çin yapımı dövüş sanatları filmi olarak gösterime girmiştir. Kahraman filminin konusu; Eski Çin İmparatorluğu’ndaki isimsiz birisi, kural koyucu Qin’e zarar vermek isteyen üç kişiyi halt etmeyi başaracaktır. İktidar ve para vaad edilen bu durum için saraya çağrılan isimsiz kahraman, başarısının tüm detaylarını anlatacaktır.

Tür:  Dram, Aksiyon, Tarihi

FRAGMAN


14. Külkedisi Adam (2005) IMDb: 8.0

Tarihi Filmler

Cinderella Man ismiyle vizyona giren “Külkedisi Adam” filmi, ünlü yapımcı Ron Howard yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin konusu; dünyaca Cinderella Man lakabıyla tanınan ünlü boksör James J. Braddock’un hayatını anlatmaktadır. Braddock’un yaşam öyküsüne dayanan film, ailenin Amerika’da meydana gelen büyük ekonomik kriz dönemi yaşadığı zorlu hayat mücadelesini bir kez daha ekrana taşımaktadır.

Tür: Dram, Aksiyon, Tarihi

FRAGMAN


13. Gandhi (1982) IMDb: 8.0

Tarihi Filmler

Gandhi filmi, insan hakları savunucusu ve Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin ruhani lideri Mahatma Gandhi’nin hayatını anlatmaktadır. Richard Attenborough yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan film, Oscar ödülüne layık görülmüştür. Başarılı filmin oyuncu kadrosunda Ben Kingsley, Candice Bergen, Martin Sheen, Roshan Seth ve John Gielgud rol almaktadır.

Tür: Biyografi, Tarihi

FRAGMAN


12. JFK (1991) IMDb: 8.0

Tarihi Filmler

Amerikan komplo gerilim filmi olarak vizyona giren “JFK”, Oliver Steno yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Eski ABD başkanı John F. Kennedy suikastını konu alan film, gerçek yaşanmış olayları sinemaya aktarmaktadır. Kennedy ailesinin başına gelenleri, yaşanan olayların tesadüflerini ve New Orleans baş savcısı Jim Garrison’un çelişkilerle dolu şüphelerini anlatmaktadır. Amerika’nın iç siyasetinde bir dönem damgasını vurmuş “JFK” filmi, sıra dışı sahneleriyle izleyenleri o döneme götürmeyiğ başarmıştır.

Tür: Dram, Gerilim, Tarih

FRAGMAN


11. Dedemin İnsanları (2011) IMDb: 8.0

Tarihi Filmler

Türk sinemasının en önemli tarihi filmleri arasında yer alan Dedemin İnsanları filmi, senaryo yazarı ve yönetmeni Çağan Irmak tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Melodram türünde sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Çetin Tekindor, Gökçe Bahadır, Yiğit Özşener, Hümeyra ve Zafer Alagöz rol almaktadır. Dedemin İnsanları filminin konusu; küçük bir kasabada yaşamakta olan 16 yaşında bir çocuk ile dedesinin çabalarıyla bir ailenin ve ülkenin büyük değişimini anlatmaktadır.

Tür: Dram, Tarihi

FRAGMAN


10. Zoraki Kral (2010) IMDb: 8.0

Tarihi Filmler

“The King’s Speech” ismiyle gösterime giren “Zoraki Kral” filmi, tarihi kurgu türünde yazılmış Tom Hooper yönetmenliğine sahiptir. En İyi Film Oscar Ödülü başta olmak üzere 4 farklı dalda Oscar kazanan The King’s Speech filmi, başarılı oyuncu kadrosuyla izleyenleri bir kez daha büyülemeyi başarmıştır. Filmin konusu; İngiliz Kraliyet ailesi mensuplarından VI. George’un kekemeliği yenmesi ve dönemin aile olaylarını anlatmaktadır.

Tür: Dram, Tarih

FRAGMAN


9. Enigma (2014) IMDb: 8.0

Tarihi Filmler

The Imitation Game ismiyle vizyona giren “Enigma” filmi, Morten Tyldum yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. İkinci Dünya Savaşı dönemini yansıtan yapım, İngiliz istihbaratının tüm cabalarına rağmen Enigma şifresini bulmaya çalışması anlatılmaktadır. Nazi Almanyası’nın çok özel olarka hazırladığı Enigma, gizli bir şifrelemeye sahiptir. İngiliz hükumeti ülkenin en iyi hacker, kripto ve şifre çözücü beyinlerini bir araya toplayacaktır. Şifre çözücüler arasında en dikkat çeken isimi ise genç profesör Alan Turing ve ekibi olacaktır.

Tür: Dram, Tarihi

FRAGMAN


8. Ben-Hur (1959) IMDb: 8.1

Tarihi Filmler

11 Oscar kazanan Ben-Hur, İsa peygamber döneminde geçen, üç saati aşkın bir dini öyküdür. Charlton Heston, çocukluk arkadaşı Romalı subay Messala tarafından haksız yere hapse atılan, Yahudi tüccar Ben-Hur rolündedir. Ben-Hur yıllar süren kürek mahkumiyetinin ardından kaçıp intikamını almak için Messala'ya karşı inanılmaz bir savaş arabası yarışına katılıyordu.

Tür: Dram, Aksiyon

FRAGMAN


7. 12 Yıllık Esaret (2013) IMDb: 8.1

Tarihi Filmler

Tarihsel epik filmlerinin en güzel örnekleri arasında yer alan “12 Yıllık Esaret”, başarılı yönetmen Steve McQueen’in katkılarıyla 2013 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Vizyona girdiği tarih “En İyi Film Oscar” ödülüne layık görülen yapım, 1841 yılında Wahington DC’de kaçırılmış ve köle olarak pazarlanmış Solomon Northup’un 12 yıllık esaretini anlatmaktadır. Filmin başrollerinde Chiwetel Ejiofor (Solomon Northup), Michael Fassbender (Edwin), Brad Pitt (Samuel Bass), Lupita Nyong’o (Patsey) ve Benedict Cumberbatch (Ford) yer almaktadır.

Tür: Dram, Tarih

FRAGMAN


6. Der Untergang (2004) IMDb: 8.2

Tarihi Filmler

Der Untergang ismiyle vizyona giren “Çöküş” filmi, ünlü yapımcı Oliver Hirscbiegel yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Biyografi türünde en iyi Alman filmleri arasında yer alan Çöküş, 1945 yılındaki Nazi Almanya’sında yaşamakta olan Adolf Hitler’in son günlerini ve Berlin kentinde ki çöküşlerini konu etmektedir. İzleyenleri o dönemlere götürmeyi başaran Çöküş filmi, Alman tarihçi Joachim Fest’in “Inside Hitler’s Bunker” adlı kitabından sinemaya uyarlanmıştır.

Tür: Dram, Tarih

FRAGMAN


5. Amadeus (1984) IMDb: 8.3

Tarihi Filmler

Biyografi türünün en güzel örnekleri arasında yer alan “Amadeus”, Milos Forman yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, Amadeus oyununa dayanmaktadır. 18. Yüzyılda Viyana’da yaşamakta olan ünlü besteci Wolfgang Amadeus Mozart ve Antonio Salieri’nin başından geçen olaylar zincirinin sinemaya aktarmıştır. İzleyicilerden tam not almayı başarmış Amadeus filmi, 8 farklı doalda Oscar Ödülü kazanmıştır.

Tür: Dram, Tarihi

FRAGMAN


4. Braveheart (1995) IMDb: 8.3

Tarihi Filmler

İskoçya’ya dönen William Wallace’ın asıl amacı çiftçilik yaparak sakin bir hayat sürmekti. Bir gün İngiliz askerleri, William’ın çocukluk aşkı olan Murron’a tecavüz etmeye kalkar. William, onu kurtarır; ancak bu Murron’un ölümüne ve bir dönemin değişimine sebebiyet verecektir. Mel Gibson’un ünlü İskoç halk kahramanı William Wallace’ı hem canlandırdığı hem de yönettiği filmi kısa sürede bir fenomene dönüşmüştü.

Tür: Dram, Aksiyon, Tarih

FRAGMAN


3. Piyanist (2002) IMDb: 8.5

Tarihi Filmler

Drama türünde gösterime giren “The Pianist” filmi, başarılı yönetmen Roman Polanski tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Piyanist ismiyle 2003 yılında Türk sinemalarına gösterime giren yapım, Altın Palimiye ve Oscar ödülüne layık görülmüştür. Piyanist filminin konusu; İkinci Dünya Savaşı döneminde Polonya’nın ünlü piyanisti Wlandyslaw Szpilman’ın anılarını anlatmaktadır.

Tür: Dram, Tarih

FRAGMAN


2. Ayla (2017) IMDb: 8.6

Tarihi Filmler

En iyi tarihi filmler arasında gösterilen “Ayla”, Türk sinema tarihinin önemli yapımları arasında yer almaktadır. Can Ulkay yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Ali Atay, Çetin Tekindor, Kim Seol ve Lee Kyung Jin rol almaktadır. Ayla filminin konusu; 1950 yılında Kore Savaşı’na katılan Süleyman’ın, sahipsiz bulduğu 5 yaşındaki kız çocuğunu evlat edinmesini anlatmaktadır.

Tür: Dram, Tarih

FRAGMAN


1. Schindler’s List (1993) IMDb: 8.9

Tarihi Filmler

Tarihi filmler listemizde birinci sırada yer alan “Schindler’s List”, Steven Spielberg yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 1994 yılının Mart ayında “Schindler’in Listesi” adıyla Türkiye’de gösterime giren film, dram dolu sahneleriyle izleyenleri büyülemeyi başarmıştır. Siyah-beyaz sahneleriyle izleyenleri eski dönemlere götürmeyi başaran film, 8 farklı dalda Oscar kazanmıştır. Filmin konusu; İkinci Dünya Savaşı döneminde Alman işadamı Oskar Schindler’in Polonya’da kurduğu fabrikada çalışan 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarması anlatmaktadır.

Tür: Dram, Tarih

FRAGMAN

Önerilen İçerik; Gelmiş Geçmiş En İyi Dini Filmler

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
6
4
1
1
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.