Suriye Sınırında Yaşanılan Dramlar

Suriye Sınırında Yaşanılan Dramlar
18.06.201513:00

Can havliyle bizlere sığınanlara sınır sormamalıyız çünkü bitkin düşen, ölümle yüz yüze gelmiş insanların bizlere vereceği tek cevap; "Kurtarın bizi" olacaktır. Suriye sınırında fotoğraflara yansıyanlar...

Haber güncelleme tarihi 23.05.2017 10:53

Sınırlara gelip yığılan mültecilere sınırları kaldırın. Son yıllarda Türkiye’nin güney komşusu olan Suriye’de, bir iç savaş yaşanıyor. O savaşın kanlı ortamında silahların, bombaların isabetinden kurtulup can havliyle en yakın ülkelerin sınırına gelen insanlara sınır sormayın.

Evet, son yıllarda bir hayli mülteci ülkemize sığındı. Hatta bundan dolayı birçok sorunla da karşılaştık. Bu onları korkuyla sığındıkları sınırlardan, geri göndermemiz için bir sebep değildir. Çözümü, onları sınır dışı tutarak değil, iş olanaklarını artırarak, istihdamı sağlayarak çözebiliriz. En önemlisi de savaş olan bölgelerdeki, savaşa karşı barış önerileri ve savaşın bitmesi için çabalarda bulabiliriz.

Avrupa Ülkeleri Neden Görmüyor

İnsan hakları gibi birçok hakkın savunucusu olan gelişmiş ülkeler; Avrupa ülkeleri, ABD nerde? Kusura bakmayın efendiler, hiç ama hiç samimi değilsiniz. Önemli olan yazıp karalamak değil, hayata geçirmektir.

Eve Gelinen Misafir Geri Çevrilmez

Tam kapıdan çıkıp, bir yere gitmeye yol aldığımız zaman bile, o anda gelen misafiri geri çevirmeyiz. İçeri buyur ederiz. Yeri geldiğinde kendi özeleştirimizi yapabilmeliyiz.

Sınırlarla Çevrilmiş Tel Örgüler

Orda değildim. Yaşananların an be an çekilip medya aracılığıyla bizlere aktarıldığı kadarını biliyorum ve görüyorum. Kim bilir daha ne kadar görmediğimiz hadiseler var. Allah savaş içinde kalanlara, susuzluk içinde kavrulanlara, açlık içinde kıvrananlara yardım etsin.

Savaşın Mağdurları

Ne kadar kelimeye dökmeye çalışırsam çalışayım. Anlatacaklarım, sizlere fotoğraflar kadar bilgi vermez. O zaman fotoğraflara bakalım. Kıyısından köşesinden yaşanılan hayat dramlarına tanıklık edelim.

Sınırda Yaşanılan Dramlar ve Tel Örgüler

sınırda yaşananlar

Yavrularıyla Ölümden Kaçan Bir Anne

savaştan kaçan anne ve çocukları

Ayakta Durmakta Güçük Çeken Bir Amca

savaş mağduru

Yaşanılan Dramlar Yürek Burkuyor, Sonra İnsan"Neden" Diyor .

sınırda isyan eden insanlar

Önümüzde Engeller Var; Geçilebilr mi; İçimde Bir Ses, "Neden Olmasın"

tel örgülerle kaplı insanlar

Ve Sınırlar Aşılıyor

engeller yıkılıyor

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.