Kahramanlar Gibi Süper Güçleriyle Şaşırtan 10 Çocuk

Süper kahramanların yalnızca filmlerde olduğunu düşünürdük. Ancak bu görecekleriniz, yaşayan bazı kahramanlar olduğunu gösterecek. İşte mucize çocuklar...
Kahramanlar Gibi Süper Güçleriyle Şaşırtan 10 Çocuk

Süper Güçlere Sahip 10 Çocuk

Dünya üzerinde hemen her insanın yetenekleri zaman örtüsü içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle, hayallerinizi süsleyen süper kahramanlardan biri olmayı istemişsinizdir. Genellikle filmlerde rastladığınız ve hayal gücünüzü zorlayan süper kahramanlar gerçek hayatta olabilir mi? Her ne kadar kurgusal olarak düşünseniz de dünyanın dört bir yanında yaşayan bu sevimli ve harika çocuklarla tanıştığınızda şaşıracaksınız.

İşte süper güçlere sahip olduğunu düşüneceğiniz mucize çocuklar;

1. Donmayan Bebek

Süper Güçlere Sahip Çocuklar

Hipotermi, insan vücudunun 35 derecenin altına düşmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. 21 derecenin altına düşen vücut sıcaklığı, ölüme sebep olmaktadır. Ancak Adas bebek, sıcaklığı 12 dereceye düşmesine rağmen hayatta kalmayı başarmıştır. Günlerce soğuk havada kalan bebek, tüm doktorları hayatta kalması ile şaşkına uğratmıştır.

2. Biyonik Çocuk

Süper Güçlere Sahip Çocuklar

Ryan bebek, henüz daha 10 günlükken sol kolunu kaybetmiştir. Beyninde meydana gelen kan pıhtılaşmasına bağlı olarak bu talihsiz olayı yaşayan sevimli çocuk, kısa süre içerisinde normal hayatına kavuşmayı başarmıştır. Babası, Ryan bebek için biyonik bir kol tasarlamaya karar vermiştir.

3. Süper Yüksek IQ

Süper Güçlere Sahip Çocuklar

Doktorlar, Jacob Barnett’ın otizme bağlı acı çektiğini ve bu durumun ayakkabılarını dahi kendi başına bağlamasına izin vermeyeceğini söylemiştir. Herkesi şok eden Barnett, 170 IQ’su ile 6 senelik okul hayatını bir yıl sürmeden bitirmeyi başarmıştır. Henüz daha 10 yaşındayken üniversiteye kabul edilen çocuk, 13 yaşına geldiğinde ünlü bir fizikçi olmayı başarmıştır.

4. Kurt Çocuk

Süper Güçlere Sahip Çocuklar

Orman çocuğu Mogli efsanesi, Ramu ile adeta gerçek olmuştur. Bir zamanlar Hindistan’da yaşamakta olan Ramu, 1976 yılında henüz 10 yaşındayken bulunmuştur. Doğduğundan beri kurtlarla yaşayan Ramu, dört ayak üzerinde yürüdüğü ve çiğ et yediği görülmüştür. Rahibe Teresa Yardımseverleri Derneği’nden yardım alarak banyo yapmayı ve kıyafet giymeyi öğrenen çocuk, halen nasıl konuşacağını çözmüş değil.

5. Yenilmez Çocuk

Süper Güçlere Sahip Çocuklar

2007 yılında talihsiz bir kaza geçiren Domenico Bacon, henüz 3 yaşındayken 40 metre yüksekliğe sahip bir ağaçtan yere düşmüştür. Düşmenin etkisiyle kafatası ve bacakları ezilen Bacon, doktorlar tarafından şaşırtıcı bir gerçeği göstermiştir. Oldukça büyük kaza geçiren bu çocuk, beyin hasarı almadan tekrar yürümeyi başarmıştır.

6. Yarasa Çocuk

Süper Güçlere Sahip Çocuklar

Lucas Murray isimli çocuk, yarasalar ve yunuslar arasında yaygın görülen yankı bulma tekniğine sahiptir. Doğuştan görme engelli olan çocuk, ilginç tekniği ile tüm tıp dünyasını hayrete düşürmüştür. Dilini, yakındaki nesneleri görmesine yardımcı olacak bir klik sesi çıkartmak için kullanmaktadır.

7. Müzik Dehası

Süper Güçlere Sahip Çocuklar

Çek asıllı Lukas Vondracek, henüz 4 yaşına gelmeden ilk konserini vermiştir. Halk tarafından büyük beğeni kazanan Vondracek, doğuştan piyanist olarak adlandırılmaktadır.

8. Otobiyogafi Çocuk

Süper Güçlere Sahip Çocuklar

Geçmişe dair hatırladığınız irili ufaklı bazı olaylar hafızanızda yer etmiş olmalı. Yaşlandıkça unuttuğunuz küçük anılarınızı, hala en ince detayına kadar anımsamak isteyebilirsiniz. Ancak, süper güçlere sahip Aurelien Hayman için bu durum çok daha farklı bir boyut kazanmıştır. Her şeyi ve daha fazlasını hatırlayan bu çocuk, hayatında geçmiş tüm olayların en ufak detaylarını dahi biliyor.

9. Matematik Dehası

Süper Güçlere Sahip Çocuklar

Ruth Lawrence, sadece 10 yaşına geldiğinde Oxford Üniversitesi’ne katılan en genç insan olmuştur. İki yıl içerisinde okulu tamamlayan ve arkadaşları arasında yüksek puan farkı bulunan çocuk, dahi olarak anılmayı başarmıştır. Küçük dahi Lawrence, Einstein Matematik Enstitüsü’nde matematik doçenti olarak görev yapmaktadır.

10. Mensa’nın En Genç Üyesi

Süper Güçlere Sahip Çocuklar

Çocuklar küçük yaşta yürümeyi ve konuşmayı öğrenirken Adam Kirby, sadece 2 yaşında uluslararası dâhiler topluluğu olan Mensa’nın en genç üyesi olmuştur. Stanford-Biten IQ sınavında 141 puan alan çocuk, yeni dil öğrenmek ve Shakespeare okumaktan hoşlandığını söylüyor.

Benzer İçerik Önerileri
Cevabını Bilinmeyen İnsan MucizeleriHerkesin Sahip Olmak İsteyeceği Süper Güçler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.