Son 24 Saatte Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Öne Çıkan Haberler
17.05.201705:56

Son 24 saat içerisinde gündemden siyasete, spordan magazine kadar birçok alanda öne çıkan önemli haber başlıklarını sizler için derledik.

Haber güncelleme tarihi 21.07.2017 10:47

GÜNDEM

HSK SEÇİMLERİNDE SONUÇLAR BELLİ OLDU

TBMM Genel Kurulu'ndaki Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyelik seçiminin gizli yapılan ikinci tur oylamasına 348 milletvekili katıldı.

Milletvekillerinin kabinlere girerek oy kullanmaları ile Tasnif Komisyonunun oy pusulası sayımı işlemleri yaklaşık 2 saat sürdü.Oylamada 2 oy boş çıktı, 16 oy da geçersiz sayıldı. Bu sonuca göre; ikinci oylamada seçilmek için geçerli olan, üye tam sayısının 5'te 3 çoğunluğunun (330) üzerinde oy alan Yaşar Şimşek, Mehmet Ademoğlu, Alp Arslan, Cafer Ergen, Ali Cengiz Köseoğlu, Songül Yazar ve Hamit Kocabey, HSK'nın yeni üyeleri olarak seçildi.

hsk

OHAL KOMİSYON BAŞKANI BELLİ OLDU

FETÖ soruşturmaları içerisinde görevlerinden atılan 130 binden fazla polis, memur, asker ve diğer kamu görevlilerinin itirazlarını değerlendirmek amacıyla oluşturulan OHAL Komisyon Başkanlığı'nın başkan ve üyeleri belli oldu.
Açıklanan listede, OHAL Komisyon Başkanlığı'na Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş getirildi. Başbakanlık, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'ndan ise 6 üye de Başbakan'ın imzasıyla görevlendirildi.

ohal komisyon

ERDOĞAN TRUMP GÖRÜŞMESİNDE YAŞANANLAR

erdoğan trump

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump görüşmesine 19.40'ta başlandı.
Devam eden görüşmede Erdoğan ve Trump'ın basına yaptığı açıklamalardan satırbaşları şu şekilde;
Erdoğan bu görüşmenin tarihi bir görüşme olduğundan bahsederken ekonomi, ticaret, yatırım, enerji ve savunma alanında işbirliğimizi artırmada hem fikiriz diye belirtti.
DEAŞ ve diğer terör örgütlerine karşı ayrım yapmadan mücadele etmekten yanayız cümlesini kullanan Erdoğan özellikle YPG terör örgütünün muhatap alınması kabul edilemez şeklinde konuştu. Suriye, Irak, Yemen ve Libya'daki kaosu fırsata çevirmek isteyenler kaybedecek biz iki müttefik bunu yapmaya muvvaffakız diye açıkladı. Suriye ve Irak'ta atabileceğimiz ortak adımları değerlendirdik. Trump görüşmesi yeni umutların filizlenmesini sağladı diye belirtti. Terör örgütleriyle mücadele konusunda geçmişte yaşanan hataların düzeltileceğini ümit ediyoruz diye konuştu. Sayın Trump ile bundan sonra işbirliğimizi devam ettirmeyi temenni ediyoruz ve bugün atılan bu adımların ülkelerimiz için hayırlı olmasını diliyorum diye konuştu.
Trump ise yaptığı konuşmada "Türk askerini zaten Kore'den biliyoruz ve taktir ediyoruz" dedi. ABD başkanı konuşmasını şöyle sürdürdü;
"Türk halkı son yıllarda ve dönemde korkunç terör saldırılarına maruz kaldı. Biz bu saldırıların mağdurlarına taziyelerimizi ve Türk milletine desteklerimizi sunuyoruz. Türkiye'ye PKK, DEAŞ gibi terör gruplarıyla mücadelede destek veriyor ve terör gruplarına güvenli alan bırakmama konusunda güvence veriyoruz.
Türkiye'nin istediği silah siparişleri için çalışacağız. Türkiye'yi PKK ve DAEŞ'e karşı destekliyoruz. Diyalog ve dayanışmamızı devam ettireceğiz. Bu ziyaretimiz tarihi bir dönüm noktası teşkil edecek. Türkiye ile ilişkilerimizi hiç kimse yenemeyecek.


POLİTİKA

kılıçdaroğlu

KILIÇDAROĞLU KONTROLLÜ DARBE SÖYLEMİNİ YİNELEDİ

CHP Genel Başkanı ve ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlediği grup toplantısında konuştu. Konuşmasının başında Muğla'da yaşanan otobüs kazasında hayatını kaybedenlere değindi. Daha sonra iç politikaya dönen Kılıçdaroğlu, tutuklanan gazetecilerden bahsetti ve 15 Temmuz darbe girişimi için bir kez daha "kontrollü darbe" söylemini yineledi.
Kemal Kılıçdaroğlu,"Hiçbir darbe döneminde bu kadar acı yaşanmadı. Kontrollü darbe yaptılar. Kontrollü darbe dedim’ diye üzerimize geldiler. Ben her yerde ve her zaman bilerek konuşuyorum. Bu insanlık dramları boşuna yaratıldı. Boşuna gözdağı verilmek istenmiyor. ‘Darbe yapmaya kalktılar, karşı darbe yaptık’ bana ait değil. O kişi, O zata ait. Biz bunları bilmiyor muyuz? Neden 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu’na görev yaptırmıyorlar. Neden darbenin asıl faillerinin ortaya çıkmasına izin vermiyorlar? Bir neyin ne olduğunu biliyoruz. Evet verenlere dedim.  ‘Evet vermenin vebali büyük olur’ dedim. Şimdi bu vebali kabul ediyor musunuz?" ifadelerini kullandı.

başbakan

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN ABD VE ALMANYA'YA REST

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlediği grup toplantısında konuştu.
Başbakan Binali Yıldırım, Londra’da ABD Savunma Bakanı ile görüşmesine değindi ve “Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı ile Suriye'de ve Irak'ta bir çıban başı haline gelen terör örgütü YPG ve DAEŞ hakkında kapsamlı görüşmeler gerçekleştirdik. Adı ne olursa olsun. İster PKK olsun, ister YPG olsun, ister PYD olsun isterse de DAEŞ olsun. Bunların hepsi terör örgütüdür. Bunlar birer ölüm makinesidir. Sınırlarımızın öte yanında her türlü terör yapılanması hassasiyetimizi bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyareti öncesi doğrudan anlatma fırsatı bulduk. Savunma Bakanı'nın bu konuda, bunun bir mecburiyet olduğunu, bir seçim olmadığını ifade etmesi önemliydi ancak sebep ne olursa olsun bir terör örgütü ile dostumuz ve NATO’daki müttefikimiz Amerika Birleşik Devletleri'nin bir başka terör örgütünü yok etmek için iş birliği yapması kabul edilebilir bir şey değil. Bunu açık ve net bir şekilde kendisine ifade ettim. Eğer hala burada Türkiye'nin hassasiyetleri Türkiye'nin güvenliğini ilgilendiren konularda gerekli teminatlar verilmezse, yapacağımız şey çok açık ve nettir. Terör nereden gelirse gelsin ister hudutlarımızın dışında ister hudutlarımızın içerisinde bu terörün kökünü kazımaya kararlıyız. Gereğini de yapacağı” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, "Hepimizin bildiği gibi Almanya Türkiye arasındaki ilişkiler 16 Nisan halk oylaması öncesi yaşanan olaylar nedeniyle gerilmiş ve tansiyonun düşürülmesi için her iki taraftan referandum sonrası olumlu, yapıcı mesajlar verilmiştir ancak Almanya'da geçtiğimiz hafta 15 Temmuz darbe girişimine dahli bulunan ve yurt dışına kaçan veya yurt dışında olan askerlere sığınma izni verilmesi, iltica hakkı vermesi bu noktada ilişkilerimizin tekrardan gerilmesi için önemli bir gelişme olmuştur. Almanya artık bir şeye karar vermek durumundadır. Eğer Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek istiyor ise Türkiye ile tarihten gelen dostluk bağlarını daha da kuvvetlendirmek istiyorsa o zaman yönünü bölücülere FETÖ'cülere değil, Türkiye Cumhuriyeti'ne dönmek zorundadır" dedi.


DIŞ HABERLER

abd

BEYAZ SARAY KAPATILDI

ABD Gizli Servisi tarafından yapılan duyuruya göre, ABD Başkanı Donald Trump'ın bulunduğu yere zorla girmek isteyen birinin tespit edilmesinin ardından Beyaz Saray'ın kapatıldığı belirtildi. Görgü tanıklarının iddiasına göre, Beyaz Saray'a zorla girmek isteyen kişi çitlerden içeri atladı.
Yetkililer tarafından olayla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

abd

ABD'DEN KUZEY KORE'YE DESTEK VEREN ÜLKELERE UYARI

Kuzey Kore'nin 13 Mayıs'ta yaptığı balistik füze denemesinin ardından Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi toplantı düzenledi.
Konseydeki kapalı oturum öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Kuzey Kore'nin üst üste nükleer füze denemelerinin bütün ülkeler için gerçek bir tehdit haline geldiğini belirtti.ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, "Nükleer füze denemelerini tamamen durdurması halinde ABD, Kuzey Kore ile görüşmeye hazır. Rusya'nın da Kuzey Kore'nin nükleer füze denemelerinden endişe duyması gerek...Ya Kuzey Kore'yi ya bizi desteklersiniz. Kuzey Kore'ye destek veren ülkelere de yaptırırım uygulayacağız" dedi.

SPOR

basketbol

BASKETBOL'DA EŞLEŞMELER TAMAM

Basketbol Süper Ligi'nde normal sezon sona erdi. Bununla birlikte çeyrek final eşleşmeleri de belli oldu. Lider konumda olan Fenerbahçe, ligi  8. sırada tamamlayan Tofaş ile eşleşirken, 2. Beşiktaş Sompo Japan da 7. Büyükşehir Gaziantepspor ile karşılaşacak. 
Çeyrek finalin en çekişmeli karşılaşması 3. Anadolu Efes ile 6. Galatasaray Odeabank arasında olacak. Diğer bir yandan 4. Darüşşafaka Doğuş da 5. Banvit ile karşı karşıya gelecek. İşte belli olan çeyrek final eşleşmeleri:
Fenerbahçe - TOFAŞ
Beşiktaş - Gaziantep
Anadolu Efes - Galatasaray
Darüşşafaka - Banvit

atiker konyaspor

ATİKER KONYASPOR FİNALE YÜKSELDİ

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci maçında Atiker Konyaspor, 3-2 mağlubiyetin rövanşında Kasımpaşa'yı 2-0 mağlup ederek finale yükseldi.
İlk maçı Kasımpaşa 2-0 geriden gelip 3-2 kazanmıştı.
16. dakikada Douglas'ın sağdan kullandığı köşe vuruşunda, ön direkteki defans oyuncuları topu kaçırdı. Ceza yayı çizgisine yakın bir noktada topla buluşan Ömer Ali Şahiner'in şutunda, kaleci Ramazan Köse topu güçlükle çevirdi. Topun ceza alanında önünde bulan Ali Çamdalı'nın vuruşunda top Kasımpaşalı futbolcu Veigneau'nun eline çarpınca hakem Ali Palabıyık penaltı kararı verdi. 18. dakikada atışı kullanan Bajic, Atiker Konyaspor'u 1-0 öne geçirdi.
Karşılaşmanın ilk yarısı Atiker Konyaspor'un 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.


MAGAZİN

aslı enver

ASLI'DAN ÖZCAN DENİZ İDDİALARINA CEVAP GELDİ

Murat Boz'la yaşadığı ayrılığın sebebinin günlerdir konuşulduğu ilişkide ortaya Özcan Deniz'in atılmasına Aslı Enver'den cevap geldi.
 Aslı Enver'den, kısa bir süre önce başlayan İstanbullu Gelin adlı dizide başrolü paylaştığı Özcan Deniz’le aşk yaşadığı haberlerine yanıt gecikmedi. Enver, bir Instagram hesabından paylaşılan haberin altına “Yok artık” şeklinde bir yorum bıraktı.

aslı boz
BOZ VE ENVER AŞKINI BİTİREN ASIL NEDEN

Aslı Enver'le Murat Boz aşkının, ünlü popçunun Bahar-Nihal Candan kardeşlerle yaptığı kaçamak yüzünden bittiği iddia edilirken aslında olayın perde arkası görünenden oldukça farklıydı. İddialara göre ikilinin evlilik yolunda olan ilişkisi Aslı Enver'in çekimleri Bursa'da yapılan dizisi nedeniyle sekteye uğradı. Boz, Enver'in dizide rol arkadaşı Özcan Deniz'le öpüşme sahnelerinden rahatsız olunca ilişkide sorunlar başladı. Murat Boz, güzel oyuncunun Deniz'le samimi sahnelerini sorun ederken Özcan Deniz'in yakın çevresinden gelen çarpıcı dedikodular ise şok etti. Bakın iddialara göre ikilinin ilişkisinin bitiş nedeni; Yakın arkadaşlarına Aslı Enver'i sevdiğini söyleyen Özcan Deniz, güzel oyuncuyla yaklaşık 1 buçuk aydır gizli gizli aşk yaşadığını dile getirdi. Aslı Enver'i ailesiyle bile tanıştıran Deniz, bir süredir birliktelik yaşadığı 26 yaşındaki sevgilisi Selin Yağcıoğlu'nu da Enver yüzünden bıraktı. Öyle ki ünlü oyuncu, önceki gün de genç sunucuyu sosyal medyada takipçi listesinde çıkardı. Murat Boz'un gündem yaratan olaylı gecesi hakkında bir tek kelime bile söylemeyen Aslı Enver'in kendi ihanetinin üstünü kapattığı için sessiz kaldığı konuşulanlar arasında…

 

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.