Sevgilinizle Sorunlarınızı 5 Adımda Çözün

Sevgilinizle Sorunlarınızı 5 Adımda Çözün
14.08.201513:36

İlişkinizde yaşadığınız sorunların haddi hesabı yoksa bunu sadece tek taraflı düşünmeyin. Sorunlar çift taraflıdır. Bu sorunları ortadan kaldırmak istiyorsanız; işte sorunlar karşısında davranışlarınız ve tutumunuz bu yönde olmalıdır.

Haber güncelleme tarihi 26.07.2022 11:03

Sorunlarınızı Böyle Davranarak Çözün;

Her birliktelikte sorunlar oluyor. Bu sadece sizin ilişkinize has bir durum değildir. O çok güzel dediğiniz ilişkilerde bile sorunlar yaşanıyor. Zaten sorun olmayan bir sevgililik de anormaldir. Ancak sorunlarınız ilişkinizi yıpratma yolunda ilerleyebilir. Bunu önlemek ve ilişkinizi sağlamlaştırmak için yapmanız gerekenler;

tartışan sevgili


1. Nedenlerini Sorun

Sevgilinizle tartıştığınız ya da bir problem yaşadığınız zaman bunun neden kaynaklı olduğunu mutlaka sorun. Tartışma anında insanlar sinirlenebilir. Sizi de o anda incitmiş olabilir bu durumda ateşe körükle gitmeyin. Bırakın siniri geçsin, sakinleştiği zaman bu problemin neden kaynaklandığını sorun ve bu davranışına karşı eleştirilerinizi dile getirebilirsiniz.

why.gif


2. Dinleyin

Sevgiliniz konuşmaya başladığı zaman sözlerini kesmeyin, sinirli bir şekilde davranmayın. Her zaman bir taraf altan almalı, tabi her zaman siz altan alıyorsanız bu ilişkide ciddi bir sıkıntı vardır. Bunu da en yakın zamanda konuşarak dile getirebilirsiniz. Tartışma anında iyi bir dinleyici olun, bırakın söylemek istediklerini akıtsın. Onu iyi dinlemeniz size olan saygısını artıracak ve bu konuda çözüm arayışı bulmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızı görecektir.

konusun.jpg


3. Anlayın

Aslında insanların hiçbiri birbirlerini anlayamaz çünkü insanların düşünceleri ve tutumları bir değildir. Doğrusu çoğu zaman insan bile kendini anlamakta zorluk çeker. Anlamaktan ziyade anlayış göstermeye çalışın ve onun yerine kendinizi koyun.

anlayış gösterin


4. Anlatın

Ortaya koyduğunuz problemleri çift pencerelerden bakarak ve açıklayıcı nedenlerle anlatın. Bu anlatışınız yumuşak olsun. Aranızdaki sevgiyi ve saygıyı gözeterek cümlelerinizi seçiniz. Sonradan pişman olacağınız sözler sarf etmeyin.

anlatin.Jpeg


5. Çözüm Bulmaya Çalışın

İki taraf da hatalı olabilir ya da bir taraf hatalı olabilir. Bu hiçbir şeyi değiştirmez. Siz her zaman çözüm bulmaktan yana olun. Eğer suç sizinse özür dileyin ve bu hatayı bir daha yapmayacağınızı dile getirin. Eğer sorun karşı tarafta ve o bu hatayı kabul etmiyorsa üstelemeyin. Ona; bu hatayı şimdi kabul etmiyorsun ama sorun değil. Ben seni bu olanlara rağmen seviyorum deyin. Her şeyde gurur yapıp ilişkinizi çıkmaza sokmaya gerek yoktur. Aşkta gurur her daim olmaz.

kafakafaya veren sevgili

Önerilen İçerik; Mutlu Olmak İçin Vazgeçmeniz Gereken Şeyler

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
2
1
1
1
1
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.